İçeriğe atla

'Orhan Gencebay ile Bir Ömür'

Mustafa

Pinlenen İletiler

[align=center]'Orhan Gencebay ile Bir Ömür'[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
[/align]

Kral FM'in medya sponsoru olduğu "Orhan Gencebay ile Bir Ömür" adlı albümün stüdyo kayıtları bitti.

Sezen Aksu, Tarkan, Ajda Pekkan, Hande Yener, Kenan Doğulu, Mustafa Sandal, Nilüfer, Volkan Konak, Kutsi gibi birçok başarılı yorumcu, bu albümde bir araya geldi ve Orhan Gencebay'a ait eserleri yorumladı. Albümün çıkış şarkısı olacak “Batsın Bu Dünya”yı ise tam 22 ünlü birlikte seslendirdi.

Usta sanatçı, “Orhan Gencebay’la Bir Ömür” adını verdiği albümüyle ilgili şunları söylüyor: “Tribute albümde 30 ünlü isim; dostlarım, evlatlarım, kardeşlerim, benim 30 eserimi kendi tarzlarında yorumladı. Herkes okuyacağı şarkıyı kendisi seçti. Eserlerim arasında nasıl ki ayrım yapamıyorsam, bu arkadaşlarım arasında da ayrım yapmam mümkün değil. Kendilerine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Berhudar olsunlar. Bana çok güzel bir duygu yaşattılar. Hatta bir anlamda doğum günü hediyesi oldu bu albüm... Bu duyarlılıklarından ötürü onur ve gurur duyuyorum.”

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 35
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

22 unlunun ayni sarkiyi soylemesi diye bisey var mi ya

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> hadi bakalim merak ettim tam listesi var mi acaba 30 kisinin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"Berhudar olsunlar"

Gizlenmiş İçerik

Yildiz Tilbe vardi sanirim ama sarkinin bir kismini twitter'indan yayinlayarak internete sizdirdigi icin albumden cikarildi diye biliyorum. Ama her nedense sarkiyi konserinde okuyan ve televizyonda yayinlatan Tarkan cikarilmadi albumden.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"Berhudar olsunlar"

Gizlenmiş İçerik

Yildiz Tilbe vardi sanirim ama sarkinin bir kismini twitter'indan yayinlayarak internete sizdirdigi icin albumden cikarildi diye biliyorum. Ama her nedense sarkiyi konserinde okuyan ve televizyonda yayinlatan Tarkan cikarilmadi albumden.

hyr yıldız tilbe tekrar albüme alınmış

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hadise de var diye dedikodular çıkmıştı. Bi haberin var mı bu konuyla ilgili peki?

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[align=center]'Orhan Gencebay ile Bir Ömür'[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]Türk müzik tarihinin en önemli, en özel, en güçlü isimleri ORHAN GENCEBAY’ın müzikteki 60.sanat yılını kutlamak için bir araya geldi.[/align]

[align=center]Kral FM'in medya sponsoru olduğu "Orhan Gencebay ile Bir Ömür" albümü hazır...

17 Eylül 2012 Pazartesi günü “Poll Production” etiketiyle Polat Yağcı prodüktörlüğünde piyasaya çıkacak, Türk müzik tarihinde yapılmış en özel proje albümlerinden biri olan Orhan Gencebay’ın müzikteki 60. sanat yılına özel “Orhan Gencebay ile Bir Ömür” albümü için hazırlıklar tamamlandı.

Albümün sıralaması ve A1 kim olacak? sorunu alfabetik sıralama ile çözüldü…

32 dev isim Orhan Gencebay’ın Türk müzik tarihine damgasını vurmuş 33 özel eserini yeniden yorumladı. Albümde yer alan tüm sanatçılardan oluşan koro ise “Batsın Bu Dünya” şarkısını seslendirdi. “Orhan Gencebay ile Bir Ömür” adlı albümünde uzun süre gündemi meşgul eden “albüm sıralaması ne olacak?” ve “A1 kim olacak?” sorusunun cevabı ise; tüm dünyada, benzer örneklerinde de uygulandığı üzere “Alfabetik” bir sıralama yapılmıştır.

Albümün Her Detayı Özenle Hazırlandı ve Her Uygulama Bir İlk Niteliğinde…

Albümün kapağı ve kitapçığı da özenle ve büyük emeklerle hazırlandı. Albümde metalize altın yaldız baskı tekniği uygulandı. Albüm kapağında ve albüm kitapçığında fotoğraf kullanılmayarak tüm sanatçı görselleri elle çizilerek illüstrate edildi. Orhan Gencebay portresi ve kapakta kullanılan Kral simgesi ile hepimizin gözündeki Orhan Gencebay markası simgeleştirilmiş olması bir ilk ve ilgi çekici bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Türk müzik tarihinin en önemli ve en özel proje albümü “Orhan Gencebay ile Bir Ömür” Kral FM'in medya sponsorluğunda önümüzdeki günlerde müzik marketlerdeki yerini alacak.[/align]

[align=center]CD1

1. Ajda Pekkan – Severek Ayrılalım

2. Athena – Bir Araya Gelemeyiz

3. Berkay – Dünya Dönüyor

4. Candan Erçetin – Beni Böyle Sev

5. Demet Akalın – Farkında mısın

6. Deniz Seki – Benim Dünyam

7. Duman – Gönül

8. Ebru Gündeş – Dil Yarası

9. Emel Sayın – Hayat Devam Ediyor

10. Emre Aydın – Bir Teselli Ver

11. Hande Yener – Kaderimin Oyunu

12. İzel – Kabahat Seni Sevende

13. Kutsi – Ben O Zaman Ölürüm

14. Manga – Ya Evde Yoksan

15. Mustafa Ceceli – Yarabbim

16. Mustafa Sandal – Kır Gönlünün Zincirini

17. Nilüfer – Dertler Benim Olsun

18. Koro – Batsın Bu Dünya

CD 2

1. Nükhet Duru – Gitti de Gitti

2. Özcan Deniz – Vazgeç Gönlüm

3. Rafet El Roman – Beni Biraz Anlasaydın

4. Seksendört – Dokunma

5. Serdar Ortaç – Hor Görme Garibi

6. Sezen Aksu – Akşam Güneşi

7. Sibel Can – Bilmesin O Felek

8. Şevval Sam – Kahrolayım

9. Tarkan – Hatasız Kul Olmaz

10. Volkan Konak – Gurbet

11. Yaşar – Yorgun Gözler

12. Yıldız Tilbe – Aşkımı Sakla

13. Yıldız Usmanova – Neyi Değiştirdik ki

14. Zara – Dilenci

15. Zerrin Özer – Sev Dedi Gözlerim

16. Koro – Batsın Bu Dünya[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yıldız var bakın dediğim gibi

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> çünkü orhan babayı arayıp ağlamış bu albümde çok olmak istediğini polat bey tekrar albüme almış

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yıldız var bakın dediğim gibi :) çünkü orhan babayı arayıp ağlamış bu albümde çok olmak istediğini polat bey tekrar albüme almış

orhan baba zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

allah orhan gencebayın belasını versin. hele ona onur ödülü verenlerin bin belasını versin!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]Orhan Gencebay ile Bir Ömür (2012) Full Albüm Tanıtım

[/align]

[align=center][video=youtube]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Serdar Ortac, Berkay var ama Burcu Gunes, Sertab Erener yok. Olmamis Orhan baba

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Hadise de olabilirdi bence Berkay gibi isimlere gelene kadar

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...