İçeriğe atla

yabancı dizi Game of Thrones

Yiğit

Pinlenen İletiler

Geçen Serçe'cileri IŞİD'e benzetmiştim ama bu sefer başka bir IŞİD benzetmesi yapıcam. Ak gezenler (IŞİD) tehlikesi git gide sınıra yaklaşıyor. Ak gezenlerle yabanıllar-özgür halk (Kürtler) savaşıyor. Gece nöbetinde (Türkiye), Jon Snow (Hükümet) seçimi kazandıktan sonra yabanıl açılımı yapmaya kalktı ve başta ailesi yabanıllar tarafından öldürülenlerden (şehit yakınları) tepki aldı ama süreç Stanis ve Davos'un (Akil adamlar) desteğiyle devam ediyor. Gilly ve bebeği ise Suriyeli sığınmacılar oluyor sanırım bu durumda. Duvarda pek sevilmiyorlar. Şu an tam bir Güneydoğu Anadolu sınırı karmaşasında Duvar, ne olacağı belli değil. Dizide bi tek Esed'in yerini dolduramadım, belki ona uygun bi karakter de çıkar gerçek kuzeyden. Gilly'nin babası tam bir Esed'di aslında, Gilly'nin sığınmacı olmasına da uyuyordu hikaye ama adam öldü, Esed ise yıkılmadı ayakta.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • İleti 124
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

• 2 hafta sonra...

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
[/img]

Olenna geldi ben bir neşelendim, son iki bölüm gayet hoştu, söylediklerimi geri alıyorum.

cersei meselesi çok tahmin edilebilir olmuş, sezonun ilk bölümünden gözümüze soktulardı, daha şaşırtıcı şeyler bekliyorum son üç bölümden 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şeriatın kestiği parmak acımaz. Sen tır tır silahı gönder Serçe Cemaati'ne, sonra sıra sana gelince "Bunları yok edicem, paralel adalet olmaz.", yok öyle iş. 

Son bölüm akgezenlere bayıldım. Fazla sakindi sezon, böyle bi aksiyon sahnesi lazımdı. İnsanlardan çok daha kuul bu akgezenler, herkesi öldürüp başa geçsinler bence. Bölümde anlamlandıramadığım şey, Jon'un nasıl akgezen ağabeyi öldürdüğü. Kitabı okuyanlar bile anlayamamış gerçi. Yabanilerin yanına giderken Jon'un kılıcının başındaki gözler mavi yandı, o da enteresandı. Bölümün en güzel sahnelerinden biri ise Tyrion-Daenerys sahnesiydi. Ex-Kalessi'nin en büyük eksikliği o kadar asker kökenli danışmanın içinde politikayı iyi bilen birisinin olmayışlıydı. Arya'nın hikayesi de enteresanlaşıyo. Çok yüzlü tanrıyı biraz daha detaylı anlatsalar iyi olur gibi gibi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cersie nin amk ben nefret ediyorum ondan gebersin o hücrede

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

normalde olsa ben de sevinebilirdim, fekat o dincilere olan nefretim dolayısıyla cersei'ye resmen üzüleceğim, high sparrow'un kafasını uçurabilecekmi kimse bakıciz, 

ayrıca ''Hardhome'' bölümü ile pseudo-reality de zirve yaptılar, bu sezonun favori bölümüm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

[/img][/align]

[align=center]Halihazırda dünyanın en popüler dizisi olarak kabul edilen Game of Thrones, kısa bir süre önce kırmış olduğu korsan rekoruyla bunu bir kez daha kanıtlamıştı. Dizinin geçtiğimiz gün yayınlanan 5. sezon 8. bölümü ise bir hayli ses getirmişti. Bölümde nihayet karşımıza çıkmaya başlayan Ak Gezenler ise sosyal medyada büyük yankı bulmuştu.

Gerek görünümleriyle gerek hareketleriyle dizinin 5. sezonuna damga vuran Ak Gezenler ile ilgili geçtiğimiz gün önemli bir gerçek daha ortaya çıktı. Belirtilene göre Ak Gezenler'in görsel tasarımları bir Türk tarafından yapılmış. Bu Türk tasarımcının ismi ise Onur Çaylı.[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Akgezenler, khaleesi ve tyrion, arya ve çok yüzlü tanrı ayrı ayrı 10 sezonluk diziler olabilecek maiyette şuan gözümde, özellikle akgezenlerin bu kadar yakın bir şekilde gösterilişi çok yerinde/başarılı idi. GoT, genellikle sezon finalinin 9. bölümde yapıp, 10.bölümde devam niteliğinde bir bölüm yapıyor, (geçen sezon hariç sanırım), 9. bölümü olağanüstü bir heyecanla bekliyorum, (heyecanımız heyelanımız olmasın, amin.)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Semih aynen ya Jon o ak gezeni nasıl haltetti hiç anlamadım acaba onun kılıcında bir sırmı var  yalnız ak gezenlerle savasmak çok tehlikeli ya ölenleride diriltip kendi ordularına alıyoolar onlara karsı çok iyi bir silah  bulunmalı gerçi ejderhacamı var ama bilemicem..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

10. bölümde Lady Stoneheart gelecek diyolar, hadi inşallah.

ben neredeyse kesin gözüyle bakıyorum ona, taa ne zaman setten (backstage gibi bir yerde) fotoğraf koymuşlardı nam-ı diğer stonehart diyerekten, ayrıca sezon finalinin adı da 'Mother's Mercy', gayet manidar... 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Semih aynen ya Jon o ak gezeni nasıl haltetti hiç anlamadım acaba onun kılıcında bir sırmı var  yalnız ak gezenlerle savasmak çok tehlikeli ya ölenleride diriltip kendi ordularına alıyoolar onlara karsı çok iyi bir silah  bulunmalı gerçi ejderhacamı var ama bilemicem..

Az buçuk kitap spoilerı var, istersen okuma

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Eski zamanlardan bir karakter anlatılıyormuş kitapta. Akgezenleri öldürebilmek için 30 gün uğraşıp bir kılıç yapmış, soğutmak için suya sokmuş da kılıç kırılmış, 100 gün uğraşmış da, bi ceylan bulup kalbine sokmuş, kılıç kırılmış, en sonunda 150 günde bi kılıç dövmüş ve karısının kalbine sokmuş. Kılıç, karısının ruhuyla birleşmiş ve o kılıç akgezenleri öldürebilmiş. O kılıcı döven adam başka bi karakterin ruhunda tekrar canlanacakmış. Stannis, Jon ve Daenerys'in adı geçiyomuş fanlar arasında. Kitaplarda o henüz belli olmamış ama Jon olabilir diyen var. Ejderha camı ve ejderha çeliğinin akgezen öldürebildiğini biliyoruz. Ejderha çeliği ve valyrian çeliği aynı şey diyen de var. Sahne kitaplarda olmadığından kimse tam bir anlam verememiş.

10. bölümde Lady Stoneheart gelecek diyolar, hadi inşallah.

ben neredeyse kesin gözüyle bakıyorum ona, taa ne zaman setten (backstage gibi bir yerde) fotoğraf koymuşlardı nam-ı diğer stonehart diyerekten, ayrıca sezon finalinin adı da 'Mother's Mercy', gayet manidar... 

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

[/img]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...