İçeriğe atla

bilimkurgu Sıcak Kafa

Cem

Pinlenen İletiler

Sıcak Kafa

Dram

Sıcak Kafa

Hakkında

• Yayınlanma Tarihi

• IMDB Puanı

6,043
  • Tür

• Dram
    • Gizem
    • Bilim Kurgu & Fantazi
  • Fragman

Sıcak Kafa

Dram

Genel Bakış

Dünya gizemli bir salgının etkisi altındadır. Dil ve konuşma yoluyla yayılan bu salgından sadece eski bir dil bilimci olan Murat Siyavuş etkilenmez. Salgınla Mücadele Kurumu, hastalıktan kurtulan tek kişi olan Murat'ın peşine düşünce genç adam, saklandığı kurtarılmış bölgeden çıkmak zorunda kalır. Korunaklı alanından çıkan Murat Siyavuş, salgının etkisi altına aldığı İstanbul'un gizemli yerlerinde hastalığın mirası olan “sıcak kafa”sının sırrını ortaya çıkarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Fragman

Oyuncular

• Osman Sonant
    Osman Sonant
    Murat Siyavuş
  • Hazal Subaşı
    Hazal Subaşı
    Şule
  • Şevket Çoruh
    Şevket Çoruh
    Anton Kadir Tarakçı
  • Kubilay Tunçer
    Kubilay Tunçer
    Fazıl Eryılmaz
  • Tilbe Saran
    Tilbe Saran
    Emel
  • Özgür Emre Yıldırım
    Özgür Emre Yıldırım
    Özgür Çağlar

İlk iki bölümü izledim. “Abuk, abuklamak” gibi kulağa komik gelen bi tabir yerine daha bilimsel bir terim bulabilirlermiş, ciddiyeti dağıtıyo.

Spoiler

Bazı karakterler çok karikatürize. Özellikle şu havuz içinde buluştukları her işi halleden adam. Bilimkurgu sayılabilecek bir dizide araya böyle komik tipler ve diyaloglar girince tüm ilgim kayıyo, tam “Türkler anca bu kadar yapar işte” diyesim geliyo.

Devam edeceğim izlemeye. Ama fazla kasvetli atmosferi, gece izlemek istemedim.

• Ay Çok Hoş 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Diziyi bitirdim. Son bölüme kadar güzeldi ama…

Spoiler

6. seviye tehlikeli bir abuk olduğu için (ağzını açtığı an herkesi abuklatıyor), You dizisinden çakmalanan cam fanusa koydukları adamı, kaçtıkları son sahnelerde ağızlığını takmadan yanlarında dolaştırmaları çok saçmaydı. Ki bu kadar rahat kaçabilmeleri ve uçakla kaçtıkları için SMK’nın hiçbir şey yapamaması; herhalde bi füzeleri yok, hadi onu geçtim savaş uçakları falan yok müdahele edebilecek. Şule’nin eski sevgilisinin annesinin ne ara çocuğun öldüğünden haberi oldu da gitti gülü hastane bahçesindeki mezara dikti? 6. bölgede cadı avı başlamış, sokaklar sarılmış, aşırı rahat hareket etmeleri? SMK Artı Bir’in merkezine girmiş ama ne hikmetse orada radyo yayını yapabilecek ekipmanlar sağlam kalmış, adam hala yayın yapabiliyo, yıkarlar normalde orayı. İlk bölümlerde de mantık hataları vardı (kimlik değiştiren Murat’ın sırf saçındaki kırıkları aldırması, insan bi sakalını falan keser bari) ama son bölümdekiler tolere edilecek cinsten değildi. Cidden Türkler beceremiyo bu tarz şeyleri. 

• Ay Çok Hoş 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...