İçeriğe atla

gerilim The Outsider

Cem

Pinlenen İletiler

The Outsider

Gizem

The Outsider

Hakkında

• Yayınlanma Tarihi

• IMDB Puanı

7,4
  • Tür

• Gizem
    • Dram
    • Suç

The Outsider

Gizem

Genel Bakış

Stephen King’in çok satan romanından uyarlanan dizide, bir çocuğun ölümüyle sonuçlanan vahşi bir cinayet ve katilin peşine düşen bir dedektifin yaşadıkları anlatılıyor.

Oyuncular

• Ben Mendelsohn
    Ben Mendelsohn
    Ralph Anderson
  • Cynthia Erivo
    Cynthia Erivo
    Holly Gibney
  • Bill Camp
    Bill Camp
    Howie Gold
  • Mare Winningham
    Mare Winningham
    Jeannie Anderson
  • Paddy Considine
    Paddy Considine
    Claude Bolton
  • Julianne Nicholson
    Julianne Nicholson
    Glory Maitland

THE OUTSIDER

HBO dizisi.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Tür: Gerilim, Polisiye

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 10

Süre: ~ 1 saat

Başlangıç: 12 Ocak 2020

Bitiş: 8 Mart 2020

Ratingler: Amerika içerisinde 500 bin - 1 milyon 300 bin arası izleyici

Orijinali: Stephen King'in aynı adlı romanı

Platform: HBO, HBO Max, beIN Connect

Yer: :UnitedStatesofAmerica: Georgia, Amerika Birleşik Devletleri

Yapımcılar: Ben Mendelsohn, David Auge, Katharine Werner (pilot bölüm)

Yönetmenler: Richard Price, Jason Bateman, Andrew Bernstein, Marty Bowen, Michael Costigan, Jack Bender (pilot bölüm)

KONU

Usta roman yazarı Stephen King'in The Outsider adlı eserinden aynı adla uyarlanan dizide Jason Bateman, Ben Mendelsohn gibi isimler oynuyor. Bir adamın üzerine kalan suçu çözmek için harekete geçiyor ve çözülemeyecek olanları çözmeye çalışıyor.

Spoiler

The Outsider'ın konusu ise şöyle: 11 yaşındaki bir çocuğun hunharca katledilen cesedi bir parkta bulunur. Görgü tanıkları ve cesetten alınan parmak izleri Flint City adındaki kentin en saygın adamlarından birini işaret etmektedir. Cinayetin baş şüphelisi olarak görülen kişi, Küçükler Ligi koçu, İngilizce öğretmeni, iyi bir eş ve iki kız babası olan Terry Maitland’ın ta kendisidir. Soruşturmanın başına geçen dedektif Ralph Anderson düzenlediği bir operasyonla halkın gözleri önünde Terry Maitland’ı tutuklar. Terry, her ne kadar suçsuz olduğunu açıklamaya çalışsa da dava aleyhinde ilerlemektedir. Ancak araştırma devam ettikçe ortaya çıkan gerçekler ve Tery’nin olay gecesi ile ilgili anlattıkları davanın tüm seyrinin değişmesine neden olur.

HBO'da iki bölümle birden prömiyer yapan The Outsider'ın oyuncu kadrosunda Rogue One: A Star Wars Story, Animal Kingdom, Ready Player One, Babyteeth gibi yapımlardan tanıdığımız Emmy ve Golden Globe ödüllü Ben Mendelsohn, Bad Times At El Royale, Widows gibi yapımların Tony ödüllü yıldızı Cynthia Erivo, Ozark ve Arrested Development ile Emmy ve Golden Globe'un sahibi olan Jason Bateman, Bill Camp, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vázquez, Jeremy Bobb ve Marc Menchaca yer alıyor.

[Beyazperde]

OYUNCULAR

Ben Mendelsohn (Ralph, polis)

Ekran Resmi 2020-12-06 23.58.29.png

Jason Bateman (Terry)

Ekran Resmi 2020-12-07 00.00.22.png

Bill Camp (Terry'nin avukatı Howard)

Ekran Resmi 2020-12-06 23.58.56.png

Julianne Nicholson (Glory, Terry'nin eşi)

Ekran Resmi 2020-12-07 00.01.16.png

Scarlett Blum (Jessa, Terry'nin küçük kızı)

Ekran Resmi 2020-12-07 00.01.55.png

Cynthia Erivo (Holly) 

Ekran Resmi 2020-12-07 00.02.49.png

FRAGMAN

CemPuan:  8,5/10

IMDB Puanı: 7,8/10

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu diziyi bugün bitirdim, 10 bölüm ve her bölüm film gibi. Konusu çok ilginç. Stephen King'den uyarlanan tüm diziler zaten bi şekilde hoşuma gidiyo.

Bu dizinin de ilk 5-6 bölümü oldukça iyidi fakat sonlara doğru aksiyonun ve gerilimin artması gerekirdi, sanıyorum ki 2. sezon gelecek diye boşluklar bırakılmış ancak HBO iptal etmiş. 

8.5 verdim :cinlerimdevirdi:

• Ay Çok Hoş 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...