İçeriğe atla

Pinlenen İletiler

Alef

Suç

Alef

Hakkında

• Yayınlanma Tarihi

• IMDB Puanı

7,5
  • Tür

• Suç
    • Dram
    • Gizem
    • Aksiyon & Macera
  • Her sır önce sahibini yakar.
  • Fragman

Alef

Suç

Genel Bakış

Dizide, genç ve hırslı dedektif Kemal ile tecrübeli ortağı Settar, İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşüyor. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar da katılıyor. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralıyor. Bu sır açığa çıkmaya yaklaştıkça, her bir karakterin geçmişinin hayaletleri de ortaya çıkmaya başlıyor.

Fragman

Oyuncular

• Kenan İmirzalıoğlu
    Kenan İmirzalıoğlu
    Kemal
  • Ahmet Mümtaz Taylan
    Ahmet Mümtaz Taylan
    Settar
  • Melisa Sözen
    Melisa Sözen
    Yaşar
  • Sevinç Kumaş
    Sevinç Kumaş
    Avukat
  • Müfit Kayacan
    Müfit Kayacan
    Arap
  • Ercan Kesal
    Ercan Kesal

ALEF

BluTV dizisi.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Ülke: :Turkey: Türkiye

Platform: BluTV
Kanal: FX (DSmart) 

İlk Bölüm Yayınlanma Tarihi: 10 Nisan 2020
Yayın Günü: Her Cuma, 21:30
Sezon: 1 (devam ediyor)
Bölüm Sayısı:
Sezon Finali: 22 Mayıs 2020
Süre: 35-45 dk. arası
Tür: Aksiyon, Gerilim, Kriminal

Yapımcı: Yaman Birman, May Prodüksiyon
Yönetmen: Emin Alper
Yazar: Emre Kayış

2642209_810x458.jpg

KONU

Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizide, genç ve hırslı dedektif Kemal ile tecrübeli ortağı Settar, İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşer. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar da katılır. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralar. Bu sır açığa çıkmaya yaklaştıkça, her bir karakterin geçmişinin hayaletleri de ortaya çıkmaya başlar. [BluTV]

alef-bölüm-2-.png

OYUNCULAR

Oyuncu Dizideki Adı Fotoğraf
Kenan İmirzalıoğlu Kemal kenan_alef.jpg
Ahmet Mümtaz Taylan Settar

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
Melisa Sözen Yaşar melisa_alef.jpg
Hatice Aslan Semiha hatice_alef.jpg

FRAGMAN

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

izliyorum ama bazı sahneler aşıro garip. yan karakterlerin anlamsız hareketlerini aşırı uzatıyolar, hepsi hayat hikayesini anlatıyo bu komiserler de saatlerce ne anlatıyo bu dalyarak der gibi bakıyo. 

• Anırdım 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Soner, 8 dakika önce yazdı:

izliyorum ama bazı sahneler aşıro garip. yan karakterlerin anlamsız hareketlerini aşırı uzatıyolar, hepsi hayat hikayesini anlatıyo bu komiserler de saatlerce ne anlatıyo bu dalyarak der gibi bakıyo. 

:aynen:  Bi de bence bölüm süreleri aşırı kısa. Her şey havada kalıyo :oyle: 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cem, 13 dakika önce yazdı:

:aynen:  Bi de bence bölüm süreleri aşırı kısa. Her şey havada kalıyo :oyle: 

bi de mesela bi bilgiye ulaşıyolar, karakterlerin aklına bi şey geliyo ama z anlayamıyoruz ne olduğunu. havada kalan çok konu var ama izlettiriyo yine de

• Ay Çok Hoş 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Final bölümü baya iyidi bence, ilk 7 bölümde olmayan sürükleyicilik final bölümüne saklanmış :dogru: 

Cinayetlerin LGBT bir aşk hikayesinden sebep olması şaşırttı beni, beklemiyodum açıkçası

:) Celal, sevgilisi Güneş'in intikamını almaya adamış kendini. :felaketguzel:  Settar'ın, Güneş'in ve Kemal'in ailesinin mezarı deniz oldu. Bunu da son sahnede güzel özetlediler. Hoş bir detay olmuş :simdibak: 

Tek anlamadığım katatonik şizofren diye gösterdikleri yanmış olan adam kimdi? Güneş ve Celal'le aynı gruptan olan biri miydi? Ben onun Güneş olduğunu düşünmüştüm ilk baş :dusuyorum:  

Kemal'in geçmişi daha iyi anlatılabilirdi bence dizide, final bölümü harici hiçbir bölüm doyurmadı :tabii:  

• Beğendim 1
  • Ay Çok Hoş 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...