İçeriğe atla

Eurovision 2021 ''Open Up''

Pinlenen İletiler

Uğur, 5 dakika önce yazdı:

Türkler olarak hem yarışmaya hem de teknik ekibe dönmezsek gelmez devrim, mevrim.

2004'te de devrimi biz yapmıştık zaten yarışmada.

:busekilde:

Değil mi be? En basitinden, normalde ülkelerin ön planda olması gereken bir yarışmada artık finalistler açıklanırken ve oylama scoreboardında artık ekranın yarısında sunucuları görüyoruz, iyice abartılmaya başlandı buda. Hele bu seneki finalist açıklama ekranı çok saçmaydı kısaltma falan yazmak ne alaka.

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uğur, 19.05.2021 - 02:43 yazdı:

Bu akşamki yarı finalle beraber Eurovision şarkıları ülkelerin iTunes listelerine girmeye başladı. 

Sıralama şu şekilde:

1. İsveç
  2. Malta
  3. Ukrayna 
  4. Norveç
  5. Litvanya
  6. İsrail
  7. Belçika
  8. Kıbrıs
  9. Azerbaycan
  10. Rusya
  11. İrlanda
  12. Hırvatistan
  13. Slovenya

Listelere güncelleme, son durum şu şekilde:

1. Ukrayna
  2. Litvanya
  3. Malta
  4. İsveç
  5. Norveç
  6. Kıbrıs
  7. Azerbaycan
  8. İsrail
  9. Hırvatistan
  10. Belçika
  11. İrlanda
  12. Rusya
  13. Kuzey Makedonya

Yarı final performansı YouTube'da Ruslar tarafından sürekli replay ediledursun, Rusya'nın şarkısı kendisi hariç üç ülkede 80'in altında sıralara girebilmiş sadece. 

Demek Ukrayna'nın izlenmeleri daha organik.

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeni Zelandalılar'ın "Avustralya yarışıyorsa bizi de alın" diye baskı kurmaya çalışması üzerine Avrupa Yayın Birliği; Yeni Zelanda'yı yakın gelecekte Eurovision'a almayacaklarını duyurdu.

Yeni Zelanda devlet televizyonu TVNZ bu açıklamayı eleştirdi.

Yeni Zelanda Eurovision'u 1970'li yıllardan bu yana ara ara yayınlıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İtalya ve Ukrayna'nın şarkıları Spotify viral listelerine girmeye başladı.

:Ukraine: Ukrayna'nın şarkısı, 16 ülkede listeye girdi. Hollanda ve Belçika'da 1. sırada.

:Italy: İtalya'nın şarkısı, 14 ülkede listeye girdi. Yunanistan'da 1. sırada.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Züreyfa, 4 saat önce yazdı:

Gelsinler gelsinler, neden almıyor ki EBU? Kazakistan da gelsin. Zorla katılıp, saçma sapan şarkılar yollayan ülkeler varken istekli ülkeler niye gelmesin?

Kim zorla katılıyor ki? İstemeyen gidiyor Macaristan ve Karadağ gibi

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çekilen ülkelerin yerini doldurmak için yapıyodu onu Jon Ola. Kimseyi silah zoruyla tutmuyolar ki yarışmada.

Bence düzenli katılmaya devam eden ülkelerin büyük çoğunluğu istekli. Ordan burdan ulusal finallere alınmamış şarkılara iki katı fiyat basıp satın almazlar yoksa. Ulusal final düzenleme oranı da şu korona çıkana kadar artmış durumdaydı. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben isteksiz ülke göremiyorum şuan. Sadece yarışmaya özenle hazırlanmayan birkaç ülke var ama Belarus bile bu sene bir şekilde katılmak istiyordu mesela yarışmaya. Ebu kendi eliyle kovaladı adamları.  

Ya da beğenmeseniz de Moldova gibi fakir ülkeler bile özenle şarkı seçiyor ya da klip vs hazırlıyor. 

San Marino'nun bu sene yaptıklarını saymama gerek yok. 

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Moldova nasıl özenle şarkı seçiyor ya, sen hiç Moldova ulusal finali izledin mi? Kirkorov kazanırsa kendi cebinden ödeyip bir şeyler yaptırıyor. Gürcistan özeniyor mu şimdi yarışmaya? Yoksa Rus Baskısına karşı Avrupa'nın bir parçası gibi görünmeye mi çalışıyor? Karadağ kaç yıl katıldı da ne oldu? Ha katılmasınlar demiyorum, katılsınlar da üçünü toplasan bir Avustralya'nın özenini ortaya koyamıyorlar.  Siz neden Orta Doğulular olarak Avrupa püristliği yapıyorsunuz onu da anlamıyorum. 

TRT jüri sistemi kalksa, hatta Türkiye her yarışma +50 puanla başlasa yine katılmayacak ayrıca. TRT'nin katılması için oylama sisteminin değil iktidarın değişmesi lazım. İnşallah yeniden Eurovision'a katıldığımız günleri göreceğiz.

• Ağzımızın Tadı Bozulmasın 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Seçtikleri şarkılara göre mi değerlendireceğiz özeni? Verdiğin örnekler uç ayrıca. Çoğu ülke dediğin gibi Avrupalı olduğunu kabul ettirmek amacıyla katılıyo zaten yarışmaya, tam da bu yüzden Avrupa dışındaki ülkelere hiçbir yol açılmamalı bence.

Moldova ve Gürcistan yerine sırf daha çok özenecekler ve daha istekliler diye Yeni Zelanda ve Kanada'yı alalım o zaman :peki:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...