İçeriğe atla

İrlanda 2013 : Ryan Dolan - Only Love Survives

Uğur

PUANINIZ ?   

10 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

Ben o semazenlerin bayan olduğunu yeni duyuyorum desem beni banlar mısınız?

Neden onleri kabarik zannediyosun.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
tekrar izle, "Leave" performansi sirasinda gogusleri belli oluyor zaten cogunun.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

ben daha dün tekrardan izleyeyim dedim fark etmedim bile

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 173
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Ben o semazenlerin bayan olduğunu yeni duyuyorum desem beni banlar mısınız?

Neden onleri kabarik zannediyosun.

Gizlenmiş İçerik

tekrar izle, "Leave" performansi sirasinda gogusleri belli oluyor zaten cogunun.

Gizlenmiş İçerik

ben daha dün tekrardan izleyeyim dedim fark etmedim bile

Gizlenmiş İçerik

Hepsi bayan degil zaten, iclerinde bayanlar var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konusu yok diye buraya yazıyorum

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Lüksemburg ve monaco olmadı vatican yada liechenstein

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> neden katılmıyorlar bilgisi olan varmı

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Lüksemburg ve monaco olmadı vatican yada liechenstein

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> neden katılmıyorlar bilgisi olan varmı

Gizlenmiş İçerik

Monako en son 2005'te yarismisti saniyorum. Luksemburg uzun yillardir yok zaten. Onlar kendi istekleriyle yarismada yer almiyorlar.

Vatikan'da yayin yapan kuruluslarin sadece dini yayin yapmasindan dolayi EBU'ya direkt uyelikleri yok, bu nedenle yarismaya katilamiyorlar.

Lihtenstayn'in EBU'ya basvurma durumu vardi, sanirim basvuru yapilmadi ya da yapildi da kabul edilmedi. Lihtenstayn'in EBU'ya bagli bir yayin kurulusu yok bu yuzden yarismaya katilamiyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben şu an şaşkınlıktan ölüyorum....yeni gördüm şarkıyı. Evet Avrupa'ya kendimizi beğendirmeye çalışıyoruz aslında genel olarak. 2004 yılında Sertab'ın yanında çıkan zenneler de bunun bir örneği bana kalırsa. Türkiye'nin ne kadar modern bir ülke olduğunu gösterme amaçlıydı. Ama ne bileyim klipte gösterilenlerden çok bir eksik var gibi. Şarkı çok güzel bence. Tam aynı hava gidecekken birden Irish folk giriyor araya ki çok yakışmış. Aslında bu şarkıya zaten modernllik göstergesi bir şeyler kullanılmaz. Hatta yakışmaz yani. Ama yine de çok fazla ''masum'' bir klip olmuş.

zennelerle nasıl modern ülke olduğumuzu gösterebiliriz ki?

Sonuçta erkek dansçılar daha kadınsı figürler ile dans ediyorlar. Hem Sertab'ın bir yıl önce yanında kadın dansçılar ile performans sergilediğini de o yarışmayı izleyen herkes biliyor. E Türkiye'nin imajı belli. İşte diğer milletler Türkiye'nin gerek sanat alanında, gerek politika alanında, gerek siyasal alanda çok da ileri olmadığını biliyorlar. Şimdi oryantal dansı tüm dünyada kültürleri Orta Asya'ya yakın olan bölgelerde kadınların oynadığı bir dans. Performanstaki figürleri izleyince görüyoruz. Tamamen oryantal figürleri. Ama Türkiye Osmanlı'dan kalan sert imajının yanında aslında ne kadar esnek ve modern oldugunu gostermeye çalışıyor. Sert dememin sebebini anlıyorsunuzdur. Bizde bir Osmanlı tokadı vardır mesela, bir bıyık fes muhabbeti vardır. E böyle bir kültüre böyle bir esneklik böyle bir zarafet biraz fazla diye düşünüyor herkes. Bizim geçmişimiz bir Roma imparatorluğu gibi savaş esnasında erkeklerin erkekler ile ilişkiye girdiği, hatta bunun bir sürü eserde tasvir edildiği bir geçmiş değil ne yazık ki. Biz zamanın mitolojik öğelerinden sanatsal yapısından faydalanamadığımız için bu haldeyiz. Bu yüzden bu kadar geriyiz. Bu yüzden zenne kavramı aslında bize gerçekten fazla. Dışardan bakınca bir ''nasıl yani?'' dedirtiyor kanımca. Bazen zenne kavramı eşcinselliğim dışa vurumu olarak da görülebiliyor örneğin. Hangi maço erkek bir zenne izlediğinde bundan zevk alır ki. İşte aslında maço olan Türkiye'nin kendisi. Kendi geçmişi kendi kültürü. Bizim toplumumuz bir bale izlediğinde oynanan dansa değil de oradaki sanatçılarn bilmem nerelerine dikkat kesiliyorlar. Uzar gider bu muhabbet...
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Monako en son 2005'te yarismisti saniyorum. Luksemburg uzun yillardir yok zaten. Onlar kendi istekleriyle yarismada yer almiyorlar.

Vatikan'da yayin yapan kuruluslarin sadece dini yayin yapmasindan dolayi EBU'ya direkt uyelikleri yok, bu nedenle yarismaya katilamiyorlar.

Lihtenstayn'in EBU'ya basvurma durumu vardi, sanirim basvuru yapilmadi ya da yapildi da kabul edilmedi. Lihtenstayn'in EBU'ya bagli bir yayin kurulusu yok bu yuzden yarismaya katilamiyorlar.

Neyseki ETSC'YE BAĞLI BİR YAYIN KURULUŞUMUZ VAR

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya şarkı adı ve söyleyenler kim ? Telefondayim video görünmedi dinleyeyim ben de.

Şarkının adı Son Kez. Inchequin söylüyor dostum

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Şarkı yarına kadar kaldırılsa süper olucak. Yoksa diskalifiye olacaklar.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sarki umarim diskalifiye edilmez ha.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/wacko@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İrlandada Şöyle Bir Şarkı Yapsın

Gizlenmiş İçerik

Seviyorum seni

ı love you okay

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İrlanda Ulusal Finali Eurosong adayları belli oldu

Zoë Alexis Bohorquez – Mentor Nial Mooney

Ryan Dolan – Mentor Stuart O’Connor

Aimee Fitzpatrick – Mentor Mark McCabe

Inchequin – Mentor Shay Healy

Kasey – Mentor Mairead Farrell

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...