Ana Sayfa Eurovision Şarkı Yarışması Eurovision 2019 Fairytale Eurovision’a Geri Dönüyor

Fairytale Eurovision’a Geri Dönüyor

5 dk. okuma
0
2,250

Geçtiğimiz hafta, Norveç’in Eurovision Şarkı Yarışması’nda yarışacak temsilcisini belirlemek için düzenlediği ulusal finali Melodi Grand Prix’in 2019 yarışmacıları tanıtıldı. Bu isimler arasından bir tanesi özellikle dikkat çekiyordu.

e

Elektronik müziği, kemanla bir araya getirerek, kendisine isim yapan Ingrid’in bir başka özelliği daha vardı. Ingrid aynı zamanda Fairytale’di. Evet, Alexander Rybak’ın rekorları deviren, meşhur Eurovision şarkısı, Ingrid Berg Mehus için yazılmıştı.

Ingrid, Alexander’in gençlik aşkıydı. Bir süre sonra araları bozulmaya başladı ve Ingrid ilişkiyi sonlandırmaya karar verdi. Hatta Mehus’un, Rybak’ı aldattığı iddiaları dahi var. Bunun üzerine hala aşık olan Alexander Rybak, Fairytale şarkısını yazdı ve 2009 senesinde Melodi Grand Prix’e katılmaya karar verdi. Büyük başarı yakalayan şarkı, önce MGP’yi, daha sonra ise Eurovision Şarkı Yarışması’nı rekor puanlarla kazandı.

Ingrid ise bu durumdan çok memnun değildi. Her ne kadar şarkı Ingrid’i kötü göstermese de, Mehus basın önüne atıldığını ve kendisinden bu şekilde intikam alındığını düşünüyordu. Şarkıcı bugünlerde Fairytale ile ilgili soruları geçiştiriyor ve kendi kariyerine odaklanmak istiyor. Tartışmaları gerisinde bırakan isim, artık müziğiyle öne çıkacak gibi görünüyor.

Alexander Rybak ise Oslo’da yeni sevgilisiyle birlikte yaşıyor ve o da oldukça mutlu görünüyor. Geçtiğimiz sene Norveç’i That’s How You Write A Song isimli şarkıyla bir kez daha Eurovision’da temsil eden isim, 144 puan topladı ve yarışmayı 15. olarak tamamladı.

Alexander Rybak ve İngrid Berg Mehus, bu seneki Melodi Grand Prix finalinde bir kez daha bir araya gelmek zorunda kalacaklar. Fairytale şarkısının sözlerini ve Türkçe çevirisini okumak için aşağıdaki fotoğrafa tıklayabilirsiniz.

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Semih
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Join our Big Eurovision 2021 Polls

Here are our big polls for Semi-Final 1, 2 and Great Final of Eurovision 2021. You can cho…