Ana Sayfa Ülkeler Avusturya Avusturya’nın Şarkısı ”Limits” Nasıl Olacak?

Avusturya’nın Şarkısı ”Limits” Nasıl Olacak?

4 dakikalık okuma süresi
0
0
160

Avusturya’yı İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Paenda’nın temsil edeceği geçtiğimiz gün duyurulmuştu. Bugün, Avusturya devlet kanalı ORF şarkıyla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

Avusturya bu yıl Eurovision’da Paenda’nın seslendireceği ”Limits” (Sınırlar) isimli şarkıyla yarışacak. ORF, şarkının ”elektronik pop ballad” tarzda olduğunu, şarkıyı bir iki hafta içinde yayınlayacaklarını duyurdu.

ORF program direktörü Kathrin Zechner

ORF program direktörü Kathrin Zechner şunları aktardı:

Paenda, Tel Aviv’de modern ve güçlü bir müzikal geçmişi olan Avusturya’yı temsil edecek. Paenda sadece çok etkileyici biçimde şarkı söyleyen bir vokal değil, aynı zamanda yazdığı şarkıları besteleyen, üretken ve çok yönlü bir sanatçı. Kendi duygu ve deneyimlerini izleyicilere aktaracak, bu çok önemli bir şey.

Paenda, onu bir sanatçı olarak neyin motive ettiğini açıkladı:

Sadece kendi kişisel sınırlarınızı açarsanız ve kendi sınırlarınızı belirlerseniz, o zaman nihayet özgür bir insansınız. Bir sanatçı olma yolunda kendi dileklerimi eyleme geçirdim. Amacım açık, dünyayı daha iyi hale getirmek istiyorum. Bu yüzden yarışmaya gidiyorum.

Paenda, Eurovision teklifini nasıl kabul ettiğini şu sözlerle dile getirdi:

Son bir iki senedir Eurovision Şarkı Yarışması’nı izlerken, fırsat sunulsa Avusturya için rekabet etmek isterim diyordum. Bu harika etkinlik boyunca devam eden pek çok güzel şey var: müzik evrensel bir dil oluyor, sınırlar dağılıyor ve sevginin renkli, çeşitli, hiçbir çekmecede saklanamayacağını gösteriyor. Eurovision, farklı kültürleri ve dinleri bir araya getiren bir köprü kurucu. Şimdi Avusturya için şarkı söylememe izin verildi, bu mesajın bir parçası olmak benim için çok şey ifade ediyor.

Paenda kimdir?

Paneda 14 yaşından beri şarkılar yazıyor. Müziğini sadece bir hobi olmaktan çıkarmak, caz ve popüler şarkıları okumak için 2015’te Viyana’ya taşındı. 2018 başlarında ilk albümü ”Evolution I” yayınlandı. Paenda’nın ikinci albümü ”Evolution II”, Eurovision’dan kısa bir süre önce 26 Nisan 2019’da yayınlanacak.

Daha fazla buna benzer yazı göster
Kullanıcısından Daha Fazla Yükle Uğur
Şuradan Daha Fazla Yükle Avusturya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere de Göz Atın

Eurovision 2022 Nerede Yapılacak?

Eurovision 2022 nerede yapılacak? Yarışma nerede düzenlenecek? İtalya’nın ev sahipli…