SON DAKİKA

Söz Yazarı ve Besteci Günay Çoban Eurovision 2018 Favorilerini Açıkladı

Söz Yazarı ve Besteci Günay Çoban Eurovision 2018 Favorilerini Açıkladı

Megastar Tarkan’ın geçtiğimiz sene büyük ses getiren ”Beni Çok Sev” şarkısının söz yazarlığını yapan Günay Çoban, bu sene Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenecek 63. Eurovision Şarkı Yarışması’nın favori ülkelerini açıkladı.

Tarkan dışında; Sezen Aksu, Sertab Erener, Niran Ünsal, Funda Arar, Mustafa Sandal ve Ziynet Sali gibi isimlere şarkılar veren Günay Çoban; 1997 Eurovision Türkiye elemelerine bestesi Müfit Bayraşa’ya ait, sözlerini kendi yazdığı ve Burcu Güneş’in seslendirdiği ”Gece” isimli şarkıyla katılmıştı. O sene elemeleri birinci tamamlayan Şebnem Paker, ”Dinle” isimli şarkısıyla ülkemize 3.lük kazandırmıştı.

[yotuwp type=”videos” id=”MXpRLODHbkc” ]

Geçtiğimiz gün resmi Twitter hesabı üzerinden bu sene Eurovision’da yarışacak iki şarkıyı yayınlayan Çoban, Norveç’i ”That’s How You Write A Song” isimli şarkıyla 9 sene sonra ikinci defa temsil edecek Alexander Rybak için, ”Diğer ülkelere şimdiden geçmiş olsun, şampiyon belli.” notunu paylaştı.

Bu senenin favorilerinden gösterilen ve bahislerde birinci giden İsrail temsilcisi Netta Barzilai ve şarkısı ”Toy” için de, ”Finalistlerin hepsinden farklı olduğu kesin, ilk 3’ü zorlayacaktır.” açıklamasında bulundu.

Siz, Günay Çoban’a katılıyor musunuz?

 

Başlıklar: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Siz de böyle bir web sitenizin olmasını istiyorsanız TIKLAYIN!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Eylül 2017, 04:02

Norveç’ten Eurovision Rekoru

Norveç’ten Eurovision rekoru geldi. Ülkenin resmi devlet kanalı NRK’nın, ülkenin ulusal finali Melodi Grand Prix’in son yıllarda aldığı eleştirilerin önüne geçmek ve Eurovision’da bir kez daha iddialı olmak için aldığı önlemler başarılı oldu.

Devamını Görüntüle
);