Ana Sayfa Ülkeler 🇹🇷 Türkiye Söz Yazarı ve Besteci Günay Çoban Eurovision 2018 Favorilerini Açıkladı

Söz Yazarı ve Besteci Günay Çoban Eurovision 2018 Favorilerini Açıkladı

3 dk. okuma
0
840

Megastar Tarkan’ın geçtiğimiz sene büyük ses getiren ”Beni Çok Sev” şarkısının söz yazarlığını yapan Günay Çoban, bu sene Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenecek 63. Eurovision Şarkı Yarışması’nın favori ülkelerini açıkladı.

Tarkan dışında; Sezen Aksu, Sertab Erener, Niran Ünsal, Funda Arar, Mustafa Sandal ve Ziynet Sali gibi isimlere şarkılar veren Günay Çoban; 1997 Eurovision Türkiye elemelerine bestesi Müfit Bayraşa’ya ait, sözlerini kendi yazdığı ve Burcu Güneş’in seslendirdiği ”Gece” isimli şarkıyla katılmıştı. O sene elemeleri birinci tamamlayan Şebnem Paker, ”Dinle” isimli şarkısıyla ülkemize 3.lük kazandırmıştı.

[yotuwp type=”videos” id=”MXpRLODHbkc” ]

Geçtiğimiz gün resmi Twitter hesabı üzerinden bu sene Eurovision’da yarışacak iki şarkıyı yayınlayan Çoban, Norveç’i ”That’s How You Write A Song” isimli şarkıyla 9 sene sonra ikinci defa temsil edecek Alexander Rybak için, ”Diğer ülkelere şimdiden geçmiş olsun, şampiyon belli.” notunu paylaştı.

Bu senenin favorilerinden gösterilen ve bahislerde birinci giden İsrail temsilcisi Netta Barzilai ve şarkısı ”Toy” için de, ”Finalistlerin hepsinden farklı olduğu kesin, ilk 3’ü zorlayacaktır.” açıklamasında bulundu.

Siz, Günay Çoban’a katılıyor musunuz?

 

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur
Bu kategoriden daha fazla yükle: 🇹🇷 Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…