Ana Sayfa Eurovision Şarkı Yarışması Eurovision 2019 Rusya: Sergey İntikam İçin Geliyor

Rusya: Sergey İntikam İçin Geliyor

4 dk. okuma
0
207

Uzun süren bir spekülasyon sürecinden sonra, Rusya resmi yayıncı kanalı Kanal 1, Eurovision Şarkı Yarışması konusunda kararını verdi. Tercihleri, hepimizin yakından tanıdığı Sergey Lazarev oldu. Sergey, Rusya adına adı en çok geçen isimdi. Kendisi de geçtiğimiz günlerde Eurovision için değerlendirildiği bilgisini Instagram sayfasında paylaşmıştı. 8 Şubat’ın ilk dakikalarında ise Eurovision’a geri döndüğünü resmi olarak duyurdu.

Ekibi de geri dönüyor

Şarkıcının 2016 şarkısı You Are The Only One’ın bestecilerinden, Yunan şarkı yazarı Dimitris Kontopoulos da Instagram üzerinden Lazarev’i tebrik etti. Sergey Lazarev’in bir kez daha Filipp Kirkorov ve Dimitris Kontopoulos önderliğindeki Dream Team isimli ekiple çalışması bekleniyor. Geçtiğimiz senenin Mayıs ayında Kirkorov ve Lazarev, Eurovision 2018 finalini izlemek ve Kirkorov’un doğum günü partisi için birlikte Portekiz’e gitmişlerdi. Eurovision 2019 dedikoduları da ilk kez o zaman başlamıştı.

Kirkorov ve Kontoupoulos’un Eurovision geçmişleri oldukça fazla. Birlikte ve ayrı ayrı bir çok Eurovision şarkısı yazdılar. Lazarev dışında, Ani Lorak, Sakis Rouvas, Aisel ve DoReDos gibi isimlerle birlikte Eurovision projeleri yürüttüler.

Dimitris fotoğrafa Sergey ve Filipp’in yanı sıra, Yunan koreograf Fokas Evagelinos’ı da etiketledi. Fokas, Sergey’in 2016 koreografisinin yanında Farid Mamadov, Tolmachevy Sisters gibi isimlerin koreografilerini de hazırlamıştı.

2016 senesinde Rusya’yı You Are The Only One isimli şarkıyla temsil eden Lazarev, yarışmayı 491 puanla 3. olarak tamamlamıştı. Tele oylamadan aldığı 361 puanla 1. çıkan isim, jüri oylamasında 130 puanla 5. olmuştu. Sergey final sonrası sonuçlardaki jüri etkisinin azaltılması gerektiğine dair açıklamada bulunmuştu.

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Semih
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Rusya Eurovision 2021’e Katılımını Resmen Onayladı

Rusya’nın iki ulusal kanalından biri olan C1 (Channel 1 Russia), Rotterdam’da …