SON DAKİKA

EBU yetkilileri İsrail’e gitti

EBU yetkilileri İsrail’e gitti

2011’den beri EBU’nun yönetiminde olan John Ola Sand, İsrail yayıncı kuruluşu KAN yetkilileri ile görüşmek üzere Kudüs ‘e ziyarette bulundu ve KAN televizyonunun saygın gazetecilerinden Shani Nachsony ile bir röportaj yaptı. Bu ziyaret vesilesi ile Eurovision 2019’a dair birçok detay netliğe kavuştu.
John Ola Sand ve ekibi Kudüs’te yeni yapılmış olan Pais Arena’yı ziyaret etti, Kudüs’ün ulaşım ve konaklama imkanları hakkında da İsrailli yetkililerle müzakerelerde bulundu. Sand, Kudüs’e yapılan bu ziyaretin aynısının daha önce Tel Aviv için de yapıldığını; bu iki şehre ek olarak “Eilat” şehrinin de Eurovision’u düzenlemek için aday olduğunu ancak bu şehrin EBU’nun gereksinimlerini tam olarak karşılayamadığı için üzülerek reddedildiğini de açıkladı.

John Ola Sand, Kudüs’teki Pais Arena’da. (Fotoğraf: EBU)

 

Şimdi sıra kalan iki şehri seçmekte. EBU ve KAN yetkililerinin gelecek hafta ev sahibi şehri açıklaması bekleniyor.

Yapılan röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz:

 

Başlıklar: , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Aralık 2018, 23:55

Sanremo 2019’da yarışacak ilk 12 katılımcı açıklandı

Sanremo 2019’da yarışacak ilk 12 katılımcı açıklandı. Dün gece yapılan programda, 24 şarkıcının yarısı kamuoyuyla paylaşıldı. 21 Aralık akşamı, yani bu gece de diğer 12 katılımcı açıklanacak. 5-9 Şubat tarihlerinde Teatro Ariston di Sanremo’da yapılacak olan Festival di Sanremo’nun 69’cusunda bu sefer eski yarışmacıların geri döndüğünü görüyoruz. Açıklanan isimler arasında...

Devamını Görüntüle
);