İçeriğe atla

Kırmızı, Aile İçi Şiddete "Dur" diyor!

Mustafa

Pinlenen İletiler

[align=center]Kırmızı, Aile İçi Şiddete "Dur" diyor![/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
[/align]

[align=center]İdil Çağatay (vokal, gitar), Aslı Polat (davul), Ecem Otgucuoğlu (bas gitar) ve Fulya Akgün'den (elektro gitar) oluşan Kırmızı, "Araf" isimli şarkısını, şiddet gören kadınlara armağan ediyor. Kırmızı'nın kadına yönelik şiddete dikkat çekmek, şiddete karşı duyarlılık oluşturmak ve Türkiye'nin ilk ve tek Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı'nın 100.000 SMS kampanyasına katkı sağlamak amacıyla seslendirdiği "Araf"ın söz ve müziği İdil Çağatay'a, düzenlemesi Kırmızı'ya, kayıt ve mix'i Alen Konakoğlu’na, mastering'i ise Michael Zimmerling'e ait. Şarkıya çekilen video klibin yönetmenliğini Özkan Aksular (Mantis Film) üstlendi.

Kadına yönelik şiddette dünya ikincisi, kadın - erkek eşitliği sıralamasında ise 134 ülke arasında 129. sırada bulunan Türkiye’de 2007 yılından bu yana 7 gün 24 saat nöbette olan Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı, şimdi şiddete karşı duran 100.000 kişi arıyor. Acil Yardım Hattı, bu toplumsal sorumluluğu paylaşmak için duyarlı olan herkesi "AİS" yazıp 6643’e 5 TL'lik bir SMS yollamaya çağırıyor.[/align]

[align=center][video=youtube]

[/align]
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...