İçeriğe atla

2012‘DE RADYOLARDA EN ÇOK ÇALINAN ŞARKILAR

Mustafa

Pinlenen İletiler

[align=center]2012‘DE RADYOLARDA EN ÇOK ÇALINAN ŞARKILAR[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
[/align]

[align=center]Radyoların müzik direktörlerine, yıl boyunca en çok çaldıkları şarkıları sorduk. Beş ismin tek ortak cevabı oldu: Mehmet Erdem’den ‘Hakim Bey’...[/align]

[align=center]Duygu Çakır / Süper FM

Yıl boyunca birbirinden başarılı işlere imza atıldı. Çaldığımız şarkılara bakacak olursanız, kimlerden bahsettiğim anlaşılacaktır. 2012’de özellikle daha akustik tınılara sahip şarkıların ön planda olduğunu düşünüyorum. İsim verebiliyor olsam, 2012 üzerine çok fazla yorum yapabilirim ama kimseyi unutmak istemiyorum. Sadece şunu söyleyebilirim; yıllardır çaldığımız isimlerin daha güçlendiği, yeni ve başarılı isimlerin de aradan sıyrılıp kendilerine yer bulduğu bir yıldı. Dilerim, 2013 de herkes için müzikli bir yıl olur.

1- Oflaya Oflaya/Burcu Güneş

2- Soğuk Odalar/Emre Aydın

3- Boş Bardak/Fettah Can

4- Seyre Dursun Aşk/Ozan Çolakoğlu ft. Gülşen

5- Bir Güzellik Yap/Murat Dalkılıç

6- Es/Mustafa Ceceli

7- Mehmet Erdem/Hakim Bey

8- Bal Gibi/ Kenan Doğulu

9- Fark Atıyor/Sinan Akçıl

10- Aşk Gitti Bizden/ Tarkan

Özlem Barokas / JoyTurk

2012’nin en iyi albümleri Göksel’den ‘Bende Bi’ Aşk Var’, Sıla’dan ‘Joker’ ve ‘Orhan Gencebay’la Bir Ömür’dü. 2012’de uzun zamandır albüm çıkarmayan Harun Kolçak ve Levent Yüksel’in yeni şarkılarını dinledik. İzel de uzun zamandır pop albüm çıkarmamıştı, enteresan şarkısı ‘Drakula’yla sevenlerine sürpriz yaptı. Sıla’nın ‘Joker’ projesi ve Manga’nın ‘e-akustik’ albümü son döneme damgasını vuran akustik müzik dinleme hayranlığının güzel göstergesiydi. Sertab Erener yıllardır hayalini kurduğu sanat müziği albümü ‘Ey Şuh-i Sertab’ı sevenlerine sundu. Mehmet Erdem şüphesiz 2012’nin en iyi çıkış yapan erkek sanatçılarındandı. ‘Hakim Bey’le 2012’ye damgasını vurdu. ‘Orhan Gencebay’la Bir Ömür’ projesiyse, çok sevdiğimiz ve aynı albümde duymayı hayal edemeyeceğimiz isimleri bir araya getirdi. Duman’ın ‘Gönül’ yorumu rock sevenlerin büyük beğenisini topladı. Yılın en iyi kliplerinden biriyse, denenmemişi deneyen ve işitsel olduğu kadar görsel anlamda da müzikseverleri memnun eden Sezen Aksu’nun ‘Vay’ klibiydi.

1- Yalnız Kuş/Göksel

2- Bitmesin/Gökhan Türkmen

3- Gözlerine Teslimim/Sıla

4- Hakim Bey/Mehmet Erdem

5- Es/Mustafa Ceceli

6- Dokunma/Seksendört

7- Vay/Sezen Aksu

8- Bal Gibi/Kenan Doğulu

9- Cevapsız Sorular/Manga

10- Yatağın Soğuk Tarafı/Kolpa

Gürdal Çakır / İstanbul FM

2012 müzik sektörü açısından verimli bir yıldı. Özellikle ‘proje albüm’ olarak nitelendirilen albümlerin yılı oldu. Türk müziğinin önde gelen isimleri de kendi albümlerinin yanı sıra, proje albümlerde de yer alarak hem güncelliğini korudu hem de farklı şekilde müzikseverlerin karşısına çıktı. Elbette her zaman olduğu gibi bu tür girişimlerde de başarılı olanların yanı sıra, başarısız olanlarla da karşılaştık. Proje albümlerde ‘Orhan Gencebay’la Bir Ömür’, ‘Ozan Çolakoğlu-01’ ve ‘Erdem Kınay-Proje’, içinden birden fazla hit çıkan albümlerdi. Yanı sıra solo albümlerde Mustafa Ceceli’nin ‘Es’, Göksel’in ‘Bende Bi’ Aşk Var’, Murat Dalkılıç’ın ‘Bir Güzellik Yap’la beraber, 2012’nin son aylarında piyasaya sürülen Demet Akalın’ın ‘Giderli 16’ ve Hande Yener’in ‘Kraliçe’ albümleri dikkat çekti.

1- Seyre Dursun Aşk/Ozan Çolakoğlu ft. Gülşen

2- Bir Güzellik Yap/Murat Dalkılıç

3- Aşk Gitti Bizden/Ozan Çolakoğlu ft.Tarkan

5- Hakim Bey/Mehmet Erdem

6- Bal Gibi/Kenan Doğulu

7- Es/Mustafa Ceceli

8- Soğuk Odalar/Emre Aydın

9- Dağılmak İstiyorum/Ozan Doğulu ft. Model

10- Uzaktan/Göksel

Önder Selen / Alem FM

En iyi albüm diye bir şey yok bence. Çünkü herkes birbirinin aynısı. Radyoda bazen kimi dinlediğimi anlamakta zorlanıyorum. Daha özgün şeyler dinlemek istiyorum. Mesela Mehmet Erdem, konuşur gibi şarkı söylüyor. Kesinlikle özgün. Aynı şekilde Sattas grubunu da beğeniyorum, farklı şeyler yapıyorlar.

1- Boş Bardak/Fettah Can

2- Bitmesin/Gökhan Türkmen

3- Hakim Bey/Mehmet Erdem

4- Dün TRT’de İzledim/Flört

5- Unutmuş Çoktan/Ferhat Göçer

6- Yalnız Kuş/Göksel

7- Onlar Bizi Dinlerler/Yüksek Sadakat

8- Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar/ Gripin

9- Bir Şey Mi Var?/Multitap

10- Eskitilmiş/Sattas

Mert Hakan / Number One Grup

Bu yıl, albümlerin arkasındaki gizli kahramanlar aranjörlerin meydana çıkıp “Ben de varım” dediği, yıllarca şarkılarına hayat verdikleri yorumculara kendi şarkılarını okuttukları bir yıl oldu. Artık satmayan albümlerden dolayı ekstra kovalamaya başlayan aranjörler DJ’liğe merak sardı. Deyim yerindeyse, “Attan inip eşeğe binmeye” çalıştılar. Oysa ki aranjör olarak çok daha şık duruyorlardı... Aranjörler DJ olmak istiyor, DJ’lerse aranjör.

1- Aşk Gitti Bizden/Tarkan

2- Fark Atıyor/Sinan Akçıl

3- Seyre Dursun Aşk/ Ozan Çolakoğlu ft. Gülşen

4- Es/Mustafa Ceceli

5- Bir Güzellik Yap/Murat Dalkılıç

6- Bir Melek Vardı/ Model

7- Sevmeye Aşığım/ Ferhat Göçer

8- Alışkın Değiliz/ Ziynet Sali

9- Hakim Bey/ Mehmet Erdem

10- Çıkmaz Sokaklar /Eflatun ft. Burcu Güneş[/align]

Milliyet / Cadde 34

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...