İçeriğe atla

Türkiye 2013 : (Çekildi)

Uğur

Pinlenen İletiler

heyecanı olsaydı katılın beni yollayın derdi ama istemiyor kendisi öyle düşünüyor başka anlanacak bir şey yok bence

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 500
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Hande Yener kimdi? Millet Nina Zilli'leri yolluyor, biz çekiliyoruz, sonra da şarkıcılar bundan prim sağlıyor

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/sleep@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla bende nina zilli ismini geçen yıl duydum eurovision sayesinde yoksa hiç tanımıyordum

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Onikipuan'ın haberine göre : TRT ve EBU çekilme kararını gözden geçirmek ve olası sorunları tartışmak üzere bir araya gelecekler.

ben yazacaktım hemen de yazmış ya

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Onikipuan'ın haberine göre : TRT ve EBU çekilme kararını gözden geçirmek ve olası sorunları tartışmak üzere bir araya gelecekler.

ben yazacaktım hemen de yazmış ya

Gizlenmiş İçerik

Hızlı olan kazanır dostum

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

EBU Türkiye'yi kaybetmek istemiyor haklı olarak. Biz ülkemiz olarak bazı yaptığımız seçimleri beğenmesek de acayip renk katıyoruz yarışmaya. Her sene konuşulmayı başarıyoruz. Buna inanıyorum ben. Umarım EBU bir şekilde ikna eder, bu sene olmadı öbür sene için. Ama o kadar alışmışken Türkiye'yi yarışmada göremeyecek olmak hala üzüyor beni..

EBU Türkiye'yi kaybetmek istemiyor haklı olarak. Biz ülkemiz olarak bazı yaptığımız seçimleri beğenmesek de acayip renk katıyoruz yarışmaya. Her sene konuşulmayı başarıyoruz. Buna inanıyorum ben. Umarım EBU bir şekilde ikna eder, bu sene olmadı öbür sene için. Ama o kadar alışmışken Türkiye'yi yarışmada göremeyecek olmak hala üzüyor beni..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

oldu o zaman kurallarıda ebu değil türkiyeye bıraksınlar yeterki katılalım

Gizlenmiş İçerik

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Türkiye'nin Eurovision'a katılmama kararı üzerine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na soru önergesi sundu.

----

CHP’li Tanrıkulu, Türkiye’nin yurt dışında tanınırlığını arttıran ve modern Türkiye’yi gösterme işlevi yüksek bir organizasyon olan Eurovision’a bu yıl katılım sağlanmayacağı geçen hafta açıklandığını hatırlatarak, TRT’nin almış olduğu bu karara yönelik olarak Arınç’ın yaptığı değerlendirmenin ise kamuoyundaki soru işaretlerini gidermekten ziyade yeni soru işaretleri yarattığını ileri sürdü. Arınç’ın Eurovision’a birçok ülkenin de katılmadığını, mevcut Eurovision yapısında beklentileri karşılanmadığını ve harcanan emeklerin karşılığının alınmadığını söylediğini hatırlatan Tanrıkulu, Arınç’ın TRT’nin bütçesinin 50 Eurovision yapmaya yeterli olduğunu da belirttiğini ve farklı oluşumların içinde yer alınabileceği de söylediğini ifade ederek, şu soruları sordu:

-Bu yıl gerçekleştirilecek olan Eurovision Şarkı Yarışması’na katılım sağlanmamasının esas gerekçesi nedir?

-Eurovision Şarkı Yarışması’nın beklentileri karşılamadığı beyanınız karşısında, karşılanamayan beklentiler nelerdir?

-Eurovision’da bazı değişikliklerin olması durumunda tekrardan yer alınabileceğini belirttiniz. Organizasyonu gerçekleştirenlerle yapılması istenen düzenlemeler ile ilgili bir görüşme yapılmış mıdır? Yapılmasını istediğiniz düzenlemeler nelerdir?

-Farklı ülkelerin olduğu Eurovision’a benzer organizasyonlardan kastınız nedir? Katılmayı düşündüğünüz benzeri organizasyonlar nelerdir?

-Bu yıl düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmama kararının arkasında iktidarınızca çöpe atılan ve ülkemizdeki düşünce ifade özgürlüğü hakkındaki eleştirilerin yer aldığı AB İlerleme Raporu’nun bir etkisi var mıdır?

-Alınan karar iktidarınızın Avrupa Birliği’ne karşı bir politika değişikliğinin göstergesi midir?

-Eurovision’a harcanan miktarın 3 Milyon Dolar olduğu bilgisini paylaştınız. Birçok ülkenin yarışmaya katılmaması halinde yarışmada başarılı olma ihtimalinin artabileceği düşüncesi kararı verenler tarafından tartışılmış mıdır?

-Eurovision Şarkı Yarışmasında başarılı olunması durumunda, ekonomik olarak ülkemize kazanacağı katkı ne kadardır?

-2012 yılında TRT’nin tüm programları ile ilgili olarak yaptığı reklamlar için harcadığı tutar ne kadardır? Devlet televizyonunun sadece reklam için harcadığı tutar ile Eurovision’a katılmak için harcanması olası tutar arasındaki fark ne kadardır?

-Beyan ettiğiniz üzere TRT’nin 50 Eurovision yapacak kadar parası var ise, hala TRT payı olarak elektrik kullanımından veya elektronik cihazlar için yurttaşlardan hukuki olmayan vergi veya kesintiler yapılması uygun mudur? Bu hukuksuz kesintilerin kaldırılması yönünde bir çalışmanız var mıdır?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[align=center]EBU : Türkiye bize geri çekilme gerekçesi olan şikayetlerini hiç iletmedi ve büyük ülkelerden olmak için başvuruda bulunmadı[/align][align=center]

[/align][align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[align=center]TRT Doğru Olanı Yaptı (Yüksel Altuğ'un Yazısı)[/align]

Gizlenmiş İçerik

Türkiye'nin bu sene yarışmaya katılmamasıyla ilgili konuşan Ajda Pekkan, "Bu karardan dolayı memnum oldum" dedi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[align=center]Türkiye başvuru yaparsa direkt finalde yarışabilir!

EBU:

"TRT oylama sistemi ile ilgili şikayetlerini açıkladı. TRT'nin daha önce yarışmada direkt finalist olmak için herhangi bir Büyük X ülkesinden bir tanesi olma isteği bulunmuyordu. Kararın nedenini anlamak için bilgi toplamaya devam ediyoruz. Türkiye'yi yarışmaya geri döndürmenin yollarını bulacağız."[/align]

Haber bazı internet sitelerinde dolanıyor. Ne kadar doğru bilemiyorum. Varsayalım doğruysa TRT ne yapmaya çalışıyor demekten başka bir şey diyemedim kendi adıma.

Eveeet, bu yazımı yazmadan önce şöyle bi önceki sayfaya bakıp Volkan'ın yazdığı şeyi görseymişim bu yazım olmayacaktı, sevgileer saygılaar

Gizlenmiş İçerik

Biri de demiyor ki sabahın 4:36'sın da sen napıyorsun burda

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizim BIG'lerden olmamız neyimize yarayacak ki zaten. Saçmalığın da ötesinde bir şey bu. İtalya ve Fransa ne şarkılar ile derece alamıyorken BIG'lerden olan Türkiye'ye mi verilecek oylar? Yok onun yerine katılmayalım daha iyi.

Bana kalırsa TRT bir strateji uyguluyor olabilir ciddi anlamda. Hani Türkiye'nin yarısmada ne kadar onemli oldugunu gostermek için sanki boyle bir şey yapılıyor olabilir. Farkettiyseniz amacına ulaştı da. Hani şimdi böyle bir patlama ile harika bir şarkı da yollanırsa Malmö'ye Türkiye bu seneye damgasını da vurabilir. Bu da Avrupa'ya koyabilir. Ben okula gidiyorum. Sevgiler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hayır biglerin iyi derece alması için jüri sisteminin getirildiği ve haksızlık olduğunu iddia eden trt şimdi biglerden biri olursa lafını yemiş olacak..ya zaten adam akıllı bir temsilci yolladığın zaman finale çıkan bir ülkeyiz..başka ülkeler gibi oy potansiyelimiz kötü degil..diğer taraftan da ebunun türkiye tekrar katilsin diyo yaptığı bu şeyler..bilmiyorum yarışmaya karşı güvenimi azalttı..sanki babamızın yarışması da arkamızdan bu kadar koşuyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...