İçeriğe atla

Azerbaycan 2020: Aydan Ilxaszade

Mustafa

Pinlenen İletiler

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Aydan Ilxaszade, “Türkvizyon Şarkı Yarışması 2020” Azerbaycan temsilcisi. Aydan Ilxaszade 25 Mayıs 2003 Bakü doğumlu. 2009- 2018 yıllar arasında Bakü’nün Binagadi semtinde Esed Alasgarov’un adını taşıyan 244 numaralı ortaokulda okudu. Çocukluğundan beri müziğe ilgilisi olduğundan dolayı 2012 – 2017 yıllar arasında 11 No’lu Bakü Çocuk Müzik Okulu şan bölümünü onur derecesiyle bitirdi. Eğitim süresince, okulda düzenlenen tüm etkinliklere aktif katılarak eğitimdeki başarıları nedeniyle okul yönetimi tarafından “SERTİFİKALAR, ONUR BELGELERİ ve DİPLOMALAR” ile onurlandırılmıştır. 2018 yılında Azerbaycan Milli Konservatuarı Müzik Koleji’ne girdi. Şu anda aynı üniversitenin 3. yılında koro şefliği alanında eğitim görmektedir. 1 Haziran Dünya Çocuk Bayramı’na hitaben düzenlenen “Yarının Yıldızları” etkinliğine aktif katılımı nedeniyle Azerbaycan Halı Müzesi yönetimi tarafından “SERTİFİKA” ile ödüllendirildi. Binagadi İlçe Başkan Yardımcısı, Yeni Azerbaycan Partisi Binagadi İlçe Teşkilatı Başkanı ve Binagadi İlçe Gençlik ve Spor Daire Başkanı Kendisine “fahri diploma” verildi. Azerbaycan Halı Müzesi’nde Bakü okulları arasında düzenlenen “Yeteneklisin” yarışmasında Azerbaycan Halı Müzesi yönetimi tarafından “DİPLOMA” ile ödüllendirildi. Azerbaycan Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı Binagadi ilçesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı tarafından düzenlenen “15 Haziran Milli Kurtuluş Günü” etkinliği ortaokul öğrencileri tarafından verilen “Azerbaycan sizsiz değil, sizlerle değil” festivalinde kendisine “LAUREAT” diploması verildi. 02.02.2017 tarihinde “2 Şubat Azerbaycan Gençlik Günü” vesilesiyle ve bölgenin kültürel etkinliklerine aktif katılımı nedeniyle Azerbaycan Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı Binagadi bölgesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı tarafından “FAHRİ KARAR” ile ödüllendirildi. Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Önderi Haydar Aliyev, 2017 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti’nde “İslami Dayanışma Yılı” çerçevesinde, Azerbaycan Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı Binagadi İlçe Gençlik ve Spor Daire Başkanı tarafından “Azerbaycan seninle sensiz değil” VII yaratıcı festivaline katıldığı için “DIPLOMA” ile ödüllendirildi. 2016 yılında Azad Azerbaycan televizyonunda yayınlanan “Azerbaycan’ın Sesi bebeğim” adlı TV yarışmasına katılarak 1.cilik kazandı. 2019 yılında Hedef Kurslar, Yasamal şubesinde Yeni Yıl kutlaması düzenlemeye verdikleri destek için Hedef Kurslar İcra Direktörü ve Hedef Kurslar Bilim ve Eğitim Direktörü tarafından TEŞEKKÜR verildi. 2019 yılında, “EMEDİA GROUP” tarafından düzenlenen ” İmamaddin Nasimi ve 650. Yılın Dünya Azerbaycanlılarının Dayanışması”nın yıl dönümü vesilesiyle, Azerbaycan Cumhuriyeti sanat alanındaki aktif katılımından dolayı “EMEDİA GROUP” Başkanı tarafından “FAHRİ DİPLOMA” ödülüne layık görüldü. 1 Nolu Bakü Tıp Koleji, 26 Şubat’ta Hocalı katlıamının 28. yıldönümüne düzenlenen anma organizasyonu yardımlarından dolayı Öğrenci Sendikası Başkanı ve Öğrenci Gençlik Örgütü başkanı liderlikten teşekkür mektubu aldı. Azerbaycan Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı İçişleri Birliklerinin “N” askeri birliğinin kuruluşunun 31. yıldönümü nedeniyle 2020 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’na verdiği konserden dolayı “ONUR KARARNASI” ile ödüllendirildi. 29 Kasım 2019’da Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’nın 1 No’lu Çocuk ve Gençlik Geliştirme Merkezi, Azerbaycan’ın önde gelen bestecisi Said Rustamov’un 112. Yıldönümüne istinaden düzenlenen anma konser gecesine aktif katılımından dolayı “TEŞEKKÜRLER” aldı. 2020 yılında, “2 Şubat Gençlik Günü” , Bakü’nün Nasimi ilçesinin Yürütme Gücü, 2019 yılındaki yaratıcı yarışmalar ve festivallerdeki başarıları nedeniyle 29 Ocak 2020 yılında Nasimi İlçe Yürütme Gücü Başkanının 28. Kararnamesi ile “FAHRİ KARAR” ile ödüllendirildi. 24 Aralık 2019’da Shamsi Asadullayev, yardım derneğinde “31 Aralık Dünya Azerbaycanlılarının Dayanışma Günü ve Yeni Yıl” vesilesiyle düzenlenen engelli çocuklara yönelik bayram etkinliklerine halk desteği nedeniyle” DIPLOMA” ile ödüllendirildi.

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...