Eurovision 2021 Rotterdam

Eurovision 2021 Rotterdam
Genel Bilgiler (General Informations)



Logo



Arena
Rotterdam Ahoy



Yarışmaya Kalan Süre
(Remaining Time to Contest)



Sunucular
(Hosts)

Edsilia Rombley,
Chantal Janzen,
Jan Smit


Yerler ve Tarihler (Places and Dates)

Ülke ve Şehir (Host Country and City)Hollanda (The Netherlands), Rotterdam
SloganOpen Up
ArenaRotterdam Ahoy
1. Yarı Final Tarihi (Date of 1st Semi Final)18 May 2021
2. Yarı Final Tarihi (Date of 2nd Semi Final)20 May 2021
Final Tarihi (Date of Final)22 May 2021

Katılımcı Ülkeler, Sanatçılar ve Şarkıları (Contestants)

Bayrak/FlagÜlke/CountryŞarkıcı/ArtistŞarkı/SongVideo
Arnavutluk/Albania-
Ermenistan/ArmeniaAthena Manoukian
Avustralya/AustraliaMontaigne
Avusturya/AustriaVincent Bueno
Azerbaycan/AzerbaijanSamira Efendi
Belarus-
Belçika/BelgiumHooverphonic
Bulgaristan/BulgariaVictoria
Hırvatistan/Croatia-
Kıbrıs/CyprusElena TsagrinouEl DiabloTBA
Çek C./Czech RepublicBenny Cristo
Danimarka/Denmark-
Estonya/Estonia-
Finlandiya/Finland-
Fransa/France-
Gürcistan/GeorgiaTornike Kipiani
Almanya/Germany-
Yunanistan/GreeceStefania
İzlanda/IcelandDaði & Gagnamagnið
İrlanda/IrelandLesley & Roy
İsrail/IsraelEden Alene
İtalya/Italy-
Letonya/LatviaSamanta Tina
Litvanya/Lithuania-
MaltaDestiny
Moldova-
Hollanda/The NetherlandsJeangu Macrooy
K. Makedonya/N. Macedonia-
Norveç/Norway-
Polonya/Poland-
Romanya/RomaniaRoxen
Rusya/Russia-
San MarinoSenhit
İspanya/SpainBlas Cantó
İsveç/Sweden-
İsviçre/SwitzerlandGjon's Tears
Ukrayna/UkraineGo_A
Birleşik Krallık/UK-
Slovenya/Slovenia-
Sırbistan/SerbiaHurricane
Portekiz/Portugal-

Eurovision 2021’e Katılmayacak Olan Ülkeler (Countries That Will Not Return to Contest)

Bosna Hersek/Bosnia Herzegovina
Slovakya/Slovakia
Andorra
Lüksemburg/Luxembourg
Monako/Monaco
Türkiye/Turkey
Fas/Morocco
Karadağ/Montenegro
Macaristan/Hungary
Lihtenştayn/Liechtenstein
Kazakistan/Kazakhstan
Amerika Birleşik Devletleri/United States of America

Yarı Final Grupları ve Sıraları (Semi-Final Allocations and Running Orders)

Bayrak/FlagÜlke/CountryYarı Final/Semi Final No.Yarı/Half NoSıra/Running Order
Avustralya/Australia11TBA
Belarus11TBA
İrlanda/Ireland11TBA
Litvanya/Lithuania11TBA
K. Makedonya/N. Macedonia11TBA
Rusya/Russia11TBA
Slovenya/Slovenia11TBA
İsveç/Sweden11TBA
Azerbaycan/Azerbaijan12TBA
Belçika/Belgium12TBA
Hırvatistan/Croatia12TBA
Kıbrıs/Cyprus12TBA
İsrail/Israel12TBA
Malta12TBA
Norveç/Norway12TBA
Romanya/Romania12TBA
Ukrayna/Ukraine12TBA
Avusturya/Austria21TBA
Çek C./Czech R.21TBA
Estonya/Estonia21TBA
Yunanistan/Greece21TBA
İzlanda/Iceland21TBA
Moldova21TBA
Polonya/Poland21TBA
San Marino21TBA
Sırbistan/Serbia21TBA
Arnavutluk/Albania22TBA
Ermenistan/Armenia22TBA
Bulgaristan/Bulgaria22TBA
Danimarka/Denmark22TBA
Finlandiya/Finland22TBA
Gürcistan/Georgia22TBA
Letonya/Latvia22TBA
Portekiz/Portugal22TBA
İsviçre/Switzerland22TBA