Ana Sayfa Müzik, Sinema & TV Televizyon Amazon Prime’ın İlk Türk Dizisi Yolda: Yapay Zeka Sürprizi, Binnur Kaya, Okan Bayülgen…

Amazon Prime’ın İlk Türk Dizisi Yolda: Yapay Zeka Sürprizi, Binnur Kaya, Okan Bayülgen…

3 dakikalık okuma süresi
0
0
358

Amazon Prime’da yayınlanacak olan ilk Türk dizisinin detayları ortaya çıktı. Bir yapay zeka tarafından yönetilecek ve izleyicilerin kendi karakterlerini oluşturup hikaye yazabilmelerine olanak tanıyan Artı, önümüzdeki yıl vizyona girecek.

Geçtiğimiz günlerde Prime servisini (dizi-film portalı olan Prime Video, oyun ortamı olan Prime Gaming ve Amazon.com.tr’de avantajlı fiyatlar, ücretsiz ve hızlı kargo seçeneceği sunacak olan Prime etiketli ürünler) Türkiye’de kullanıma açan Amazon; ilk ay ücretsiz, kalan aylarda 7.90 TL olacak olan ücretiyle Türk kullanıcıları oldukça sevindirmiş; bu fiyat etiketinin değişmeyeceği, bunun bir kandırmaca olmadığı açıklamasıyla da gönüllere su serpmişti. Bildiğiniz gibi Prime Video’nun muadili olarak görülen Netflix, Hulu, BluTV gibi online platformlar bu fiyat etiketinin çok çok üstünde.

Prime Video’nun Türkiye’ye açılmasının ardından Türk dizi-film projeleri de yavaş yavaş tanıtılmaya başlandı. Bunlardan ilki “Artı” adı verilen ve yapay zeka destekli olan dizi. Türkiye’de hatta dünyada bir ilk niteliği olacak dizide, izleyiciler kendi karakterini oluşturup kendi senaryolarını yazarak diziye yön verebilecek. Böyle bir uygulama geçtiğimiz sene “Black Mirror: Bandersnatch”te kısıtlı bir şekilde yer almıştı.

Okan Bayülgen, Binnur Kaya, Serenay Aktaş, Zeynep Alkan ve Aslı Omağ’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı dizinin yönetmen koltuğunda ise bir yapay zeka olan “Enigma” bulunacak. Bu yönüyle dünyada bir ilk olması beklenen dizinin tasarımı Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi’nden mezun olan Burak Arslan’a ait olacak.

Önümüzdeki ay çekimlerine başlanacak olan dizinin 19 Mayıs 2021‘de yayınlanması bekleniyor.

 

Kaynak: Bazı kısımlar Webtekno‘dan alınmıştır.

Daha fazla buna benzer yazı göster
Kullanıcısından Daha Fazla Yükle Blackout
Şuradan Daha Fazla Yükle Televizyon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere de Göz Atın

Kelly Clarkson Arcade şarkısını coverladı

Dünyaca ünlü Grammy ödüllü ABDli pop şarkıcısı Kelly Clarkson, Emmy ödüllü televizyon prog…