SON DAKİKA

Almanya: ”Kazanmak istemiyoruz!”

Almanya: ”Kazanmak istemiyoruz!”

Alman devlet televizyonu ARD program direktörü Volker Herres

Alman devlet televizyonu ARD’nin program direktörü Volker Herres, önümüzdeki dört yıl içinde Almanya’nın Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazanmasını istemeyeceğini belirtti. Bu hafta başlarında üç yıl daha ARD’deki görevini sürdüreceği belli olan Herres, Almanya’nın Eurovision Şarkı Yarışması performansıyla ilgili düşüncelerini açıkladı.

2008’den beri ARD’de bulunan Herres, Süddeutsche Zeitung ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

”Üzücü, ama açıkçası Avrupalı sanatçı bulmak zorlaştı.” 

Herres görevi süresince Almanya’nın Eurovision Şarkı Yarışması’ndaki sonuçlarının hem en yüksek, hem de en düşük seviyelerini gördü. 2000’lerin sonlarına doğru senelerdir beklediği zafere ulaşan Almanya, 2011 yılında yarışmayı düzenleme hakkına sahip oldu. 2010 ve 2012 yılları arasında ülkenin sonuçlarında bir canlılık kaydedilmesine rağmen, ülke o günden bugüne aldığı kötü sonuçlarla konuşuluyor. Herres ekledi:

”Dürüst olmak gerekirse, benim dönemimde Almanya’nın kazanmasını gerçekten istemiyorum. Çünkü kazandığında ev sahipliği yapmak zorundasın ve bu hayli pahalı bir şey.”

2012 yılında Eurovision’un düzenlendiği Bakü’deki Crystal Hall

Eurovision Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yapma maliyeti son 10 yılda önemli ölçüde yükseldi. Geçtiğimiz yarışmanın ev sahibi Ukrayna yarışmayı düzenlemek için 18,5 milyon Euro’dan fazla harcadı. Ancak bu rakam, Azerbaycan‘ın 2012’de harcadığı 60 milyon Euro’luk rekorun çok altında kaldı.

1956’da Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmaya başlayan ilk 7 ülkeden biri olan Almanya, yarışmadaki ilk birinciliğini 1982’de Nicole‘ün seslendirdiği ”Ein Bisschen Frieden” ile aldı. 2010 yılında Oslo’da düzenlenen yarışmayı ”Satellite” şarkısıyla kazanan Lena, Almanya’ya uzun bir aradan sonra yarışma tarihindeki ikinci birinciliğini getirdi. Almanya, Avrupa Yayın Birliği’nin referans grubu ülkelerinden biri olması sebebiyle her yıl yarışmada direkt finalde yarışıyor.

Source :

Dwdl.de

Başlıklar: , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

20 Mart 2018, 14:51

Eurovision 2018 1. Yarı Final Favori Listenizi Oluşturun

Daha önce tüm Eurovision 2018 şarkıları için düzenlediğimiz favori oluşturma sitemiz, yalnızca 1. yarı finalde yarışacak ülkeler için de düzenlenmiştir. Aşağıdaki linke tıklayarak Eurovision 2018 1. yarı final favorilerinizi 1.’den 19.’ya tek tıkla belirleyin! (Our favorite list generator web site is also arranged for Eurovision 2018 1st semi-final!) Eurovision 2018...

Devamını Görüntüle
);