Eurovision 2018 🇦🇺 Avustralya

Jessica Mauboy, Eurovision’a Geri Dönmek İstiyor

Avustralya’nın Eurovision’daki ilk temsilcisi Jessica Mauboy, Eurovision Şarkı Yarışması sahnesine geri dönmek istediğini belirtti.

Avustralya, Eurovision Şarkı Yarışması’yla ilk olarak 2014 yılında Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da tanıştı. ”Interval act” adı verilen ara şovlar sırasında ”Sea of Flags” isimli şarkısıyla boy gösteren Jessica Mauboy, Avustralya’nın ilk Eurovision temsilcisi olsa da, Avustralya resmi olarak ilk defa 2015 yılında Viyana’daki Eurovision’a yarışmacı olarak katıldı.

Dailymail‘de yayınlanan habere göre Mauboy, tekrar Eurovision’da yer almak isteyip istemeyeceğinin sorulması üzerine, ”Büyük bir evet!” şeklinde yanıt verdi.

Avustralya’nın Eurovision sunucuları Myf Warhurst ve Joel Creasey

Aynı zamanda, Avustralya’nın sunuculuğunu bu yıl da 27 yaşındaki komedyen Joel Creasey ve 44 yaşındaki televizyoncu Myf Warhurst yapacak.

Avustralya’nın delegasyon başkanı Paul Clarke

Avustralya delegasyon başkanı Paul Clarke yaptığı açıklamada şunları söyledi :

”Eurovision’da yarıştığımız üç yılda büyük başarılar elde ettik ve İsveç’ten sonra ikinci sırada yer alıyoruz.” 

Avustralya, Guy Sebastian‘ın ”Tonight Again” şarkısıyla 2015 yılında ilk kez katıldığı Eurovision’da 5. olmuş, bir sonraki sene ise Dami Im‘in ”Sound of Silence” isimli çalışmasıyla 2.liği almıştı. Geçtiğimiz yıl Kiev’deki yarışmada Isaiah, ”Don’t Come Easy” ile yarışmayı 9. sırada tamamladı.

Uğur Ceylan

Eurovision Time web sitesinin iki kurucusundan biri. Başkent Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema mezunu. 25 yaşında. Ankara'da yaşıyor.
Follow Me:

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir