Ana Sayfa Ülkeler 🇮🇪 İrlanda İrlanda’nın Şarkısı Bir Erkek Şarkıcı İçin Mi Hazırlandı?

İrlanda’nın Şarkısı Bir Erkek Şarkıcı İçin Mi Hazırlandı?

4 dk. okuma
0
207

İrlanda’yı bu yıl İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ”22” isimli çalışmasıyla Sarah McTernan temsil edecek.

İrlanda delegasyon başkanı ülkenin Eurovision 2019 şarkısının bir erkek şarkıcı için hazırlandığını açıkladı.

İrlanda delegasyon başkanı Michael Kelly, ”22” isimli şarkının aslında Sarah McTernan için yazılmadığını Liffey Sound FM’de katıldığı bir yayında ilk kez açıkladı. Şarkının demosunu bir erkek şarkıcının kaydettiğini, şarkıyı ilk duyduklarında erkek vokale daha çok yakışacağını düşündüklerini belirtti.

Bununla birlikte İrlanda devlet televizyonu RTE, Sarah’ın versiyonunu duyduğunda, seçenekleri tekrar gözden geçirdi ve Eurovision için onu seçmeye karar verdi.

Ryan O’Shaughnessy (Eurovision 2018 İrlanda)

Delegasyon başkanı geçen sene ülkeyi temsil eden Ryan O’Shaughnessy ve şarkısı ”Together” hakkında, bekleneni verdiklerini de söyledi.

Geçen sene güçlü bir yarı finalde yarıştık. Herkes finalist olamayacağımızı söyledi, fakat rahatça finalist olduk. Şansımız çok yüksekti!

Kelly, bu seneki katılımlarıyla ilgili umutlu olduğunu ekledi.

Bu sene de finale kalabilmek için şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum. Bu şarkıların çoğu birbirine benziyor. Fakat bizim şarkımız farklı ve bence öne çıkacak. İsrail’deki yarışmada çok sayıda erkek vokal olacak. Bizim bir kadın vokalimiz var, bu bizi farklılaştıracak.

Bu yıl 64.sü düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’nda -gruplardan ve ikililerden bağımsız olarak- 14 solo kadın şarkıcı yarışacak.

Sarah McTernan (The Voice Ireland 2015)

Sarah McTernan kimdir?

2015 yılında ülkemizde ”O Ses” adıyla düzenlenen The Voice yarışmasının İrlanda’da düzenlenen versiyonuna katıldı. Elemeleri geçerek, Rachel Stevens’ın takımında yer aldı. Gerçekleştirdiği başarılı canlı performanslar sonrası yarışmanın finalinde 3.lüğü aldı.

McTernan, 2018 yılında San Marino ulusal finali ”1 in 360”a şarkı gönderen isimlerden biriydi. Online oylamalar sonucu finale kalamadı.

İrlanda’yı bu yıl ”22” şarkısıyla Sarah McTernan temsil ediyor. İrlanda, 16 Mayıs Perşembe akşamı düzenlenecek ikinci yarı finalin ilk yarısında yarışacak.

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur
  • İrlanda “22” Diyecek

    Uzun yıllar sonra geçtiğimiz sene tekrar finale çıkmayı başaran İrlanda’nın 64. Euro…
  • İrlanda Eurovision için Şarkı Gönderimlerini Başlattı

    İrlanda Eurovision’a katılmak isteyenler için başvuruları açtı. İrlanda’nın ya…
Bu kategoriden daha fazla yükle: 🇮🇪 İrlanda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…