SON DAKİKA

Hırvatistan: Feminnem Eurovision’a Geri Dönüyor!

haha
Hırvatistan: Feminnem Eurovision’a Geri Dönüyor!

Hırvatistan, İsrail’in başkenti Tel Aviv’de gerçekleşecek Eurovision Şarkı Yarışması için temsilcisini, ülkenin köklü ulusal finali DORA ile belirleyecek.

Feminnem grubu üyelerinden
Neda Parmać (Hırvatistan)

Eurovision’da daha önce Bosna Hersek ve Hırvatistan’ı temsil etmiş Feminnem topluluğu eski üyelerinden Neda Parmać, 2019 yılı için düzenlenecek DORA’ya şarkı gönderdi. Parmać, şu an kariyerine Gelato Sisters topluluğuyla devam ediyor.

Parmać, Eurosong.hr sitesine Eurovision’a üçüncü defa katılıma girişimlerinin olduğunu açıkladı :

”Bu yıl Eurovision’a Gelato Sisters ile gidiyorum. Umarım, aynı zamanda grupta klavyeci ve yapımcı olan kız kardeşim Tvrtko Hrelec’in yazdığı bir şarkıyla. Şu sıralar stüdyodayız, şarkıyı kaydediyoruz.”

Şarkıcı aynı zamanda Facebook sayfasında yaptığı açıklamada şunları aktardı :

”Eurovision’a yeniden gitmek istiyorum. Yanlış anlaşılmasın! Sadece ulusal finale gitmek istemiyorum, Eurovision’a gitmek istiyorum. Tüm Avrupa bizi duysun istiyorum!”

Ja želim ići na Eurosong 😂 Opet !!!!Ne želim da me se krivo shvati … ne želim ići na Eurosong. Želim da čujete našu pjesmu ! Želim da svi čuju našu pjesmu! Cijela Europa;)

Neda Parmać paylaştı: 8 Ocak 2019 Salı

Gelato Sisters, 2013 yılından bu yana Neda Parmać, Romana Pavliša ve Sanja Parmać vokallerinden oluşuyor. Grup ”Great Gatsby” tarzı müzik videolarıyla tanınıyor.

Feminnem topluluğu, 2005 yılında Bosna Hersek adına yarışmış, ”Call Me” isimli şarkıları finali 14. sırada tamamlamıştı. 2010 yılında ”Lako Je Sve” şarkısıyla Hırvatistan adına ikinci defa yarışmaya katılan topluluk, talihsiz bir şekilde yarı finalde elenmişti.

DORA, 1993 yılından 2011 yılına değin Hırvatistan’ın Eurovision seçimlerini belirlemek için düzenlendi. Ülkenin devlet kanalı HRT 2011’den sonra, alınan dereceleri ve halkın yarışmaya olan ilgisizliğini öne sürerek ulusal finali bitirmişti. 

Hırvatistan ulusal finali DORA 2019’un logosu

Ulusal final 16 Şubat 2019 Cumartesi akşamı gerçekleşecek.

 
Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Aralık 2018, 15:14

İspanya: 17 şarkının kısa versiyonu yayınlandı ve online oylama başladı

İspanya ulusal yayıncı kuruluşu TVE, yarışmacı 17 şarkının kısa versiyonlarını (snippet) yayınladı ve online oylamayı başlattı. Daha önce de 4 kere bu yöntemi kullanan yayıncı kuruluş, 2 Ocak 2019’da sona erecek olan online oylamayı önümüzdeki iki hafta boyunca açık tutacak ve en yüksek oyu alan üç şarkı, İspanya ulusal finalinde...

Devamını Görüntüle
);