Ana Sayfa Eurovision Şarkı Yarışması Eurovision 2019 Hırvatistan: Feminnem Eurovision’a Geri Dönüyor!

Hırvatistan: Feminnem Eurovision’a Geri Dönüyor!

4 dk. okuma
0
155

Hırvatistan, İsrail’in başkenti Tel Aviv’de gerçekleşecek Eurovision Şarkı Yarışması için temsilcisini, ülkenin köklü ulusal finali DORA ile belirleyecek.

Feminnem grubu üyelerinden
Neda Parmać (Hırvatistan)

Eurovision’da daha önce Bosna Hersek ve Hırvatistan’ı temsil etmiş Feminnem topluluğu eski üyelerinden Neda Parmać, 2019 yılı için düzenlenecek DORA’ya şarkı gönderdi. Parmać, şu an kariyerine Gelato Sisters topluluğuyla devam ediyor.

Parmać, Eurosong.hr sitesine Eurovision’a üçüncü defa katılıma girişimlerinin olduğunu açıkladı :

”Bu yıl Eurovision’a Gelato Sisters ile gidiyorum. Umarım, aynı zamanda grupta klavyeci ve yapımcı olan kız kardeşim Tvrtko Hrelec’in yazdığı bir şarkıyla. Şu sıralar stüdyodayız, şarkıyı kaydediyoruz.”

Şarkıcı aynı zamanda Facebook sayfasında yaptığı açıklamada şunları aktardı :

”Eurovision’a yeniden gitmek istiyorum. Yanlış anlaşılmasın! Sadece ulusal finale gitmek istemiyorum, Eurovision’a gitmek istiyorum. Tüm Avrupa bizi duysun istiyorum!”

Ja želim ići na Eurosong 😂 Opet !!!!Ne želim da me se krivo shvati … ne želim ići na Eurosong. Želim da čujete našu pjesmu ! Želim da svi čuju našu pjesmu! Cijela Europa;)

Neda Parmać paylaştı: 8 Ocak 2019 Salı

Gelato Sisters, 2013 yılından bu yana Neda Parmać, Romana Pavliša ve Sanja Parmać vokallerinden oluşuyor. Grup ”Great Gatsby” tarzı müzik videolarıyla tanınıyor.

Feminnem topluluğu, 2005 yılında Bosna Hersek adına yarışmış, ”Call Me” isimli şarkıları finali 14. sırada tamamlamıştı. 2010 yılında ”Lako Je Sve” şarkısıyla Hırvatistan adına ikinci defa yarışmaya katılan topluluk, talihsiz bir şekilde yarı finalde elenmişti.

DORA, 1993 yılından 2011 yılına değin Hırvatistan’ın Eurovision seçimlerini belirlemek için düzenlendi. Ülkenin devlet kanalı HRT 2011’den sonra, alınan dereceleri ve halkın yarışmaya olan ilgisizliğini öne sürerek ulusal finali bitirmişti. 

Hırvatistan ulusal finali DORA 2019’un logosu

Ulusal final 16 Şubat 2019 Cumartesi akşamı gerçekleşecek.

 
Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…