Grande amore 100 milyon izlenmeyi geride bıraktı

Grande amore 100 milyon izlenmeyi geride bıraktı

İtalya’nın 2015’te büyük ses getiren ve halk oylamasında birinci gelen temsilcileri “Il Volo”nun Eurovision’a katıldığı şarkı olan “Grande amore”, Youtube’da 100 milyon izlenmeyi geride bıraktı.

Il Volo’s Grande amore hits the 100 million views on Youtube.

2015 yılında İtalya adına yarışan operatik pop üçlüsü  “Il Volo”, halk oylamasında en yakın rakibi Rusya’ya 80 puan fark atarak 366 puanla birinci gelse de jüri oylamasında 171 puan ile 6. olabilmişti. Total sonuçlarda ise 292 puanla 3. lük koltuğuna oturmuştu. Il Volo’nun Grande amore’unu bir kez daha dinleyelim:

Son yıllarda Eurovision’da İtalya’nın durumu

İtalya, Eurovision katılımına 1997 – 2011 yılları arasında ara vermişti. 2011 yılında geri döndüklerinde ise Raphael Gualazzi, “Madness of Love” şarkısıyla ülkesini temsil etmiş ve ikinci olmuştu. Ülke, yarışmaya döndüğü yıldan itibaren Eurovision Şarkı Yarışması’nda, diğer Big Four ülkelerinin yanı sıra oldukça başarılı sonuçlar elde ediyor. Geçtiğimiz sene ülkeyi Francesco Gabbani temsil etmişti. Gabbani, “Occidentali’s Karma” şarkısıyla her ne kadar tüm Avrupa’da popüler hale geldiyse de; Eurovision 2017’yi, 336 puanla 6. sırada bitirmişti.

Eurovision resmi Youtube sayfasının hazırladığı “En İyi 10 İtalya katılımı” videosunu izleyin:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.