İçeriğe atla

2014 Jüri ve Halk Oylama Sonuçları

Pinlenen İletiler

Zaten puanlara göre bakmak tam doğru değil averajları hesaplanıyordu, onu beklemek lazım ama bununla çok fark edeceğini sanmıyorum, uğur sende sözleri çarpıtmada çok iyisin, ben her zaman jüri ses bakar performansa bakar dedim geçen yıllarda buna örnek ve tezat yaratacak örnekler var dedim bu yıl oldukça kötüydü kabul ediyorum bende, ama hiçbir zaman ''jüri süper'' demedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 46
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

ben bu sistemi anlamadım...

Estonia 70+27..97 oluyor..sırasını toplasan 13+7..20 oluyor..elendi

San Marino 51+25..76 oluyor..sırasını toplasan 22 oluyor..finalde

neye gore belirlendi sonuçlar hangi sisteme gore.?

Juriler de halk da puan vermiyo, siralama yapiyolar. Ikisi toplanip ayri bi siralama yapiyo. O siralamada ilk ona puan dagitiliyo. Bu islem her ulke icin ayri ayri yapiliyo.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Halk tam olarak siralama yapmis olmuyo ki? Sonuclara islenirken siralaniyo yalnizca em fazla sms alan 10 sarki puanlari kapiyor. Her ulkeden 5 juri sarkilari 1den 25e artik hangi mantikla siralayabiliyosa siraliyo, ortalamalari alinip jurinin 10 puani belirleniyo.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Halk tam olarak siralama yapmis olmuyo ki? Sonuclara islenirken siralaniyo yalnizca em fazla sms alan 10 sarki puanlari kapiyor. Her ulkeden 5 juri sarkilari 1den 25e artik hangi mantikla siralayabiliyosa siraliyo, ortalamalari alinip jurinin 10 puani belirleniyo.

Halk da sıralama yapıyo. 5 ülke üzerinden 3 ülkeye oy verecek şekilde şöyle özetliyim.

Jüri sonuçları

1.A

2.B

3.C

4.D

5.E

SMS Sonuçları

1.D

2.A

3.C

4.E

5.B

A: 1+2=3

B: 2+5=7

C: 3+3=6

D: 4+1=5

E: 5+4=9

%50-%50 sıralama (En düşük puan alanlara göre)

1.A

2.D

3.C

4.B

5.E

3 ülkeye puan verilecekti;

12 puan A

10 puan D

8 puan C

Puan en son aşamada işin içine giriyor yani 2 senedir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Deli sacmasi bir sistem. Cidden sacmaligin daniskasi yani. Benim bildigim halk da juri de 10 sarkiyi 12den 1e siralamali, ikisinin ortalamasi alinmali. Dusunun biz Timestarda ilk haftada 20 sarki yarisinca 20 sarkiyi nasil siralayacagimiz konusunda dahi binbir sikinti yasiyoruz, juriler neye gore nasil siralayabiliyolar? Cok zor bi durum onlar icin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ortalama alınamaz ki virgüllü puanlar olur. Önceden jüriler de 12'den bire kadar puan veriyodu. Yine oylar toplanıyodu, yine sıralama yapılıyodu ve ona göre veriliyodu. Eski sistemden tek farkı 10'ar ülke değil 26 ülkenin tamamını sıralıyolar. Jürilerin oy verme şekili değişmedi zaten hesaplama yöntemi değişti sadece.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

26 sarkiyi siralamak yerine 10 sarkiyi siralamak daha kolay bence. Daha saglikli sonuclar verir en azindan. Her ulkede 5 juri yok mu? Bir jurinin 26. Siraya koydugu bir sarkiyi diger bir juri 3. Sirasina koyabilir, halktaki siralamada ortalama bi yerlerdryse o sarkiya 4 5 puan cikabilir, haksiz rekabet bence direkt.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya zaten 2012'de Rusya'yı 10. yapan insanlar bu jüriler daha kim niye jüriyi savunsun

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> ninelerin vokal performanslarını çok beğenmişler herhalde

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Avustralya SMS sonuçları

12 points to Austria (74,434 votes)

10 points to Sweden (53,562 votes)

08 points to The Netherlands (33,900 votes)

07 points to Finland (29,702 votes)

06 points to Iceland (24,106 votes)

05 points to Poland (23,928 votes)

04 points to United Kingdom (23,154 votes)

03 points to Switzerland (18,934 votes)

02 points to Malta (18,884 votes)

01 points to Ukraine (18,392 votes)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Avustralya SMS sonuçları

12 points to Austria (74,434 votes)

10 points to Sweden (53,562 votes)

08 points to The Netherlands (33,900 votes)

07 points to Finland (29,702 votes)

06 points to Iceland (24,106 votes)

05 points to Poland (23,928 votes)

04 points to United Kingdom (23,154 votes)

03 points to Switzerland (18,934 votes)

02 points to Malta (18,884 votes)

01 points to Ukraine (18,392 votes)

çoğu avrupa ülkesinde daha çok sms göndermişler sanırım

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...