İçeriğe atla

Avustralya 2015 : Guy Sebastian - Tonight Again

Volkan

PUANINIZ?  

5 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

EBU tabii ki üyelerinden para topluyor. Bunun yanında dünya çapındaki neredeyse her büyük organizasyonun Avrupa yayın haklarını elinde bulunduruyor. Katılım ücreti EBU'yu etkileyebilecek bir ücret değildir kanımca. Dediğim gibi, mesele sadece para olsa herkesten önce Rusya o parayı basıp büyük ülkeler arasına yazdırırdı adını.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 197
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

[align=center]Pattern kullanmadan vector olarak şunu yaptım

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> : [/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
[/align]

RESİMDEKİ KÖPRÜYÜ HATIRLADINIZ MI? @Dios @Uğur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ev sahibi olan ülke bütçeyi EBU'dan alıyor. Öyle biliyorum ben. Ev sahibine sadece direkt finale katılan ülkelerden gelen bir ödenek yok.

Sent from my iPad using Tapatalk

EBU katılımcılardan aldığı parayı veriyodur o zaman.

Gizlenmiş İçerik

Sonuç olarak yarışmaya katılmak için para ödemek zorunlu.

EBU tabii ki üyelerinden para topluyor. Bunun yanında dünya çapındaki neredeyse her büyük organizasyonun Avrupa yayın haklarını elinde bulunduruyor. Katılım ücreti EBU'yu etkileyebilecek bir ücret değildir kanımca. Dediğim gibi, mesele sadece para olsa herkesten önce Rusya o parayı basıp büyük ülkeler arasına yazdırırdı adını.

Zaten birkaç sene önce Rusya'yla ilgili böyle bi olay olmuştu diye hatırlıyorum. İspanya'yla çok yakın miktarlarda para ödediklerinden doğrudan finalde olmayı istemişlerdi galiba, ama EBU nasıl bi şekilde geçiştirmişti hatırlamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence Rusya'dan sonra da Azerbaycan.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bu arada EBU'nun kurucusu Avustralya'ymış, bilmiyomuşuz. Adamlar süper yetkilerle donatılmış. Türk işi başkanlık sistemi gibi. Direkt final, Her iki yarıfinalde oy kullanabilme, bir nevi kurucu ülkelik statüsü. 5 kurucunun böyle hakları yok, vay be. Bence Avustralya JESC'deki gibi 12 puan alarak başlasın yarışmaya. Az gelmiş bu yetkiler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Biz dönünce ne yapacaklar acaba çok merak ediyorum.

Türkiye'nin yarışmaya kattığı herhangi bi şey ya da bir önemi/özelliği var mı da bi şey yapma gereği duysunlar?

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

EBU ve ORF bence gayet güzel bi PR yöntemi uyguladı Avustralya'yı yarışmaya alarak. Eurovision'a daha üç ay olmasına rağmen katılan ülkelerin çoğunda konuşulmaya başlandı/haberleri çıktı falan.

Çoğu olumsuz ama. Tamam yine fanların düşüncesi diyeceksin de fanlar olmasa Eurovision kaç yazar?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Avustralya çok şey sunmuş belli.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> EBU'nun bi vermediği kalmış.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TRTnin de böyle bir durumla dönmesi cok ironik. İstekleri yerine getirilmiş 

Gizlenmiş İçerik

:siritma:

Direkt finale katılan ülkeler de elemeye tabi tutulsun diyip çekilen bir kurumun, 1 yıldan fazla bir süre varken EBU isteklerimizi yerine getirdi katılacağız diye açıklama yapması garipti zaten. Bana kalırsa o açıklama seçim öncesi bir kamuoyu yoklamasıydı.

TRT'nin bu şartlar altında yarışmaya dönmesi kendi dediğini yemesi olur, komik duruma düşer, direkt finale çıkan ülke sayısı 7'ye yükselmişken, bu iki kararı farklı iki genel müdür vermiş olsa da, aynı hükümetin adamı oldukları gerçeğini değiştirmez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

EBU ve ORF bence gayet güzel bi PR yöntemi uyguladı Avustralya'yı yarışmaya alarak. Eurovision'a daha üç ay olmasına rağmen katılan ülkelerin çoğunda konuşulmaya başlandı/haberleri çıktı falan.

Çoğu olumsuz ama. Tamam yine fanların düşüncesi diyeceksin de fanlar olmasa Eurovision kaç yazar?

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Fanların düşüncelerinden daha önemli bence, insanların okudukları/bildikleri yerler böyle haberler yapıyo, ve pek olumsuz bi şey yok açıkçası. 

Ha olumsuz haber yapanlar da yok mu? Tabii ki var. Ama sanırım Eurovision artık reklamın iyisi-kötüsü olmaz boyutuna geldi. 

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

BBC mi

Gizlenmiş İçerik

Bu alanlarda Eurovision adina ilk kez haber yapilmiyor ki. Avrupa Yayin Birligi'nin cignenemez kurallari vardi, artik yok. Hangi ulke katilmak istese, yapabilecekleri mantikli ve bir kurala dayali aciklamalari olamayacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Türkiye'nin yarışmaya kattığı herhangi bi şey ya da bir önemi/özelliği var mı da bi şey yapma gereği duysunlar?

Gizlenmiş İçerik

Bu arada bunu dedin ama Türkiye, Bosna falan çekildi ve katılım düştü diye şuan katılıyor bence Avustralya. Sanmıyorum ki çekilseydik ne şov olurdu ne de ümitleri olurdu boşuna uğraşmazlardı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

BBC mi

Gizlenmiş İçerik

Bu alanlarda Eurovision adina ilk kez haber yapilmiyor ki. Avrupa Yayin Birligi'nin cignenemez kurallari vardi, artik yok. Hangi ulke katilmak istese, yapabilecekleri mantikli ve bir kurala dayali aciklamalari olamayacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nerede ilk kez dedim ki ben? Fan olmayan insanların da okudukları/görebilecekleri yerlerde haber yapılması iyi bi şey dedim

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Bu arada bunu dedin ama Türkiye, Bosna falan çekildi ve katılım düştü diye şuan katılıyor bence Avustralya. Sanmıyorum ki çekilseydik ne şov olurdu ne de ümitleri olurdu boşuna uğraşmazlardı.

Ya TRT'ye falan mı inanıyosun bilmiyorum ama Türkiye katılmış katılmamış kimsenin pek de umrunda değil. Geri dönersek iyi bi şey tabii ama jüri oylaması ve TRT'nin etnik takıntısı devam ederken çok da büyük bir olay değil bu. Ha eğer TRT'nin dediği gibi istekleri karşılanmışsa, ne biliyim jüri oylaması kalkarsa ya da Türkiye doğrudan finale alınırsa falan tükürdüğümü de yalarım ama öyle bi durum şu an için yok bence. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...