İçeriğe atla

Kazakistan 2015 : (Katılmıyor)

Uğur

Pinlenen İletiler

• 6 ay sonra...

EBU Turkvizyon'a bir baksa keske. Kazakistan'in Turkvizyon icin bile ne kadar emek verdigini, ulusal elemeler duzenledigini, ki su an Eurovision'a katilan bir cok ulkeden de cok daha iyi duzenledigini gorse.

Kazakistan Eurovision'a alinsin, kalite gelsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

EBU'ya uye olmak icin cabaliyorlar, fakat bir cok defa reddedildi uyelikleri.

Kazakistan her yil esckaz isimli OGAE tarzi bir fan olusumu ile Eurovision'un duzenledigi sehre giderek, orada aktif olarak bulunuyor.

Kazakistan'in muzik kulturunu bilmeyenler, katilmalari ses getirmez diyebilir, biraz arastirin bu ulkede neler oluyor muzik adina diye. Turkvizyon icin neler yapmis bu ulke diye biraz arastirin. Gecen yil duzenledikleri ulusal finali bir izleyin; Eurovision icin duzenlenen ulusal finallerin (Iskandinav grubu haric) ne denli tirt ve zorlama oldugunu anlarsiniz.

Bu ulke katildiginda Eurovision'a gereken degeri verir. Umarim bir gun katilacaklar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Adamlar Eurovision'daki 4.yillarinda kazandilar, daha ne olsun. Helal valla. Oyle ya da boyle. Kimse yarismanin Azerbaycan'a, Asya'ya tasinabilecegini kolay kolay dusunemezdi. Kazakistan'i kucuk gormemek lazim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O da bir gercek.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ben Eurovision'u cok iyi duzenleyebileceklerine inaniyorum. Seviyorum Kazak muzigini de. Bi ara ciddi ciddi ETSC'de Kazakistan'i almayi dusunmustum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

EBU'ya uye olmak icin cabaliyorlar, fakat bir cok defa reddedildi uyelikleri.

Kazakistan her yil esckaz isimli OGAE tarzi bir fan olusumu ile Eurovision'un duzenledigi sehre giderek, orada aktif olarak bulunuyor.

Kazakistan'in muzik kulturunu bilmeyenler, katilmalari ses getirmez diyebilir, biraz arastirin bu ulkede neler oluyor muzik adina diye. Turkvizyon icin neler yapmis bu ulke diye biraz arastirin. Gecen yil duzenledikleri ulusal finali bir izleyin; Eurovision icin duzenlenen ulusal finallerin (Iskandinav grubu haric) ne denli tirt ve zorlama oldugunu anlarsiniz.

Bu ulke katildiginda Eurovision'a gereken degeri verir. Umarim bir gun katilacaklar.

Olay şu ki Kazakistan gibi ülkeler sadece fanların dikkatini çeken genel izleyicilerin ilgisini çekmeyecek ülkeler.

Fakat Avustralya da katılıyomuş dendiğinde genel olarak bi ilgi uyanmasının yanı sıra insanların aklına acaba kim katılıyo gibi bi soruda gelebilir herhangi bi araştırma yapma gereği duymadan, çünkü belli dönemlerde Avustralya'dan çok büyük isimler çıktı, AC/DC daha geçen gece Grammy açılışını yaptı ya, Kazakistan'dan bi sanatçı çıkıp böyle bi şey yapabildiğinde eminim özel bi yarışma için Kazakistan'ı da getirirler. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Birlesik Krallik mesela. Amerika ile beraber dunyadaki muzik endustrisinin devi. Fakat kimse Birlesik Krallik bu sene ne yollayacak diye merakla beklemiyor. Avustralya'yi bu kadar abartmayin oncelikle. Gidip Kylie Minogue, Sia yollayamayacaklari ortada. Dunya starlarinin platformu degil Eurovision.

Oncelikle ben Avustralya'nin Avrupa Yayin Birligi haklarina sahip olmadan, hangi kanallar araciligiyla Eurovision'u bir suredir yayinladigini bilmiyorum. EBU'nun daveti uzerine sozde bir senelik katilimlari soz konusu, bu ortada. Kazakistan durumu apayri bir sey. Yillardir yayin birligine uye olmak icin cabaliyor adamlar. Kac defa basvurdular, kac defa sudan sebeplerle uyelikleri ertelendi, reddedildi.

Sonuc olarak; Eurovision'da yarismaci olmak icin dunya stari cikartmak, Grammy acilisi yapmak sart degil. Gecen yil Avustralya ara sovda yer aldi. Ne oldu? Ortalik mi kalkti koptu? Bir dunya starini mi Eurovision'a tasidi Avustralya? Cikti hanim bir kiz, soyledi sarkisini, indi sahneden. Bu kadar. Yarismaci her diger ulke gibi yani.

Kazakistan'i bu kadar kucuk gormeye gerek yok. Hicbir ulkeyi kucuk gormeye gerek yok. Bir San Marino bile katiliyor bu yarismaya. Kazakistan neden katilamiyor?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Birlesik Krallik mesela. Amerika ile beraber dunyadaki muzik endustrisinin devi. Fakat kimse Birlesik Krallik bu sene ne yollayacak diye merakla beklemiyor. Avustralya'yi bu kadar abartmayin oncelikle. Gidip Kylie Minogue, Sia yollayamayacaklari ortada. Dunya starlarinin platformu degil Eurovision.

Oncelikle ben Avustralya'nin Avrupa Yayin Birligi haklarina sahip olmadan, hangi kanallar araciligiyla Eurovision'u bir suredir yayinladigini bilmiyorum. EBU'nun daveti uzerine sozde bir senelik katilimlari soz konusu, bu ortada. Kazakistan durumu apayri bir sey. Yillardir yayin birligine uye olmak icin cabaliyor adamlar. Kac defa basvurdular, kac defa sudan sebeplerle uyelikleri ertelendi, reddedildi.

Sonuc olarak; Eurovision'da yarismaci olmak icin dunya stari cikartmak, Grammy acilisi yapmak sart degil. Gecen yil Avustralya ara sovda yer aldi. Ne oldu? Ortalik mi kalkti koptu? Bir dunya starini mi Eurovision'a tasidi Avustralya? Cikti hanim bir kiz, soyledi sarkisini, indi sahneden. Bu kadar. Yarismaci her diger ulke gibi yani.

Kazakistan'i bu kadar kucuk gormeye gerek yok. Hicbir ulkeyi kucuk gormeye gerek yok. Bir San Marino bile katiliyor bu yarismaya. Kazakistan neden katilamiyor?

Dünya starı yollayacaklarını ben de düşünmüyorum ama Samantha Jade gibi bi isim mesela çok olası geliyo. Avustralya EBU'da "associate" üyeliği var, Kanada, ABD, Brezilya vs. pek çok ülke gibi ama adamlar senelerdir Eurovision'u yayınlıyolar, üstelik mesela Kanada da Eurovision Dans Yarışmasına mı ne katılmış önceden, bu üyelerin nadir koşullarda yapabildikleri bi şey. 

Birleşik Krallık'ın o durumu 2000'lerdeki rezaletinden kaynaklı, Blue gittiğinde, ki 2000'lerin başında ünlü bi gruptu, her yerde haber olmuştu, okullarda bile onların katılacağı konuşuluyodu ve halk oylamasıyla 5. olmuşlardı falan. Neyse konumuz BK değil. 

Grammy muhabbetini tamamen yanlış anlamışsın, sen Kazakistan müziğini araştırıp öğrenmişsin o yüzden seviyorsun ama özellikle Batı Avrupa'da Kazakistan'ın ESC'ye katılıp katılmaması kimsenin umrunda olmazdı. EBU'nun ilgiye ihtiyacı var, Avustralya'nın da Avrupa'yla Kazakistan'dan daha çok bağlantısı var ve insanların Avustralya ve müziği/sanatçıları hakkında bir fikirleri var. EBU ve Eurovision için Avustralya'nın katılımı aslında çok faydalı. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Simdiden bir cok platformda tartisma konusu oldu Avustralya'nin Eurovision'a katiliyor olmasi. Medyaya ne denli yansir bilemem ama Eurovision'dan iyi bir dereceyle ayrilirlarsa Eurovision icin iyi bir reklam araci olabilir Avustralya haklisin. Ben katilmalarina karsi degilim son defa yaziyorum. Katilmalarini da destekliyorum.

Acik acik son kez yazayim anlasilmiyor cunku saatlerdir. Dusuncem su; Avustralya kadar Kazakistan, Lihtenstayn gibi ulkelerin de Eurovision'a katilabilme ihtimali vardir.

Iyi bir reklam araci olmayacak olsa da, vardir, katilmalidir. Bu ulkeler Avustralya Eurovision'u yayinlamaya baslamadan cok evvel bu yarismaya ilgi gosteriyorlardi zaten.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...