İçeriğe atla

İsviçre 2014 : Sebalter - Hunter Of Stars

Uğur

PUANINIZ?  

8 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

[align=center][align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
[/align]

Sebalter - Hunter Of Stars

Download :

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • İleti 147
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

[align=center]İSVIÇRE 2014: TEMSILCI SEÇIM SÜRECI NASIL İLERLEYECEK?

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center] İsviçre Radyo ve Televizyon şirketleri RTS, RSI, SFR ve RTR 2014 Eurovision Şarkı Yarışması temsilci seçim yöntemlerini kamuoyuna duyurdular.

30 Eylül ve 28 Ekim tarihleri arasında web platformu srf.ch/Eurovision açık olacak. Sanatçıların tümü başvurularını gerçekleştirmek için bu adresi kullanacaklar. 9 şarkı seçilecek ve profesyonel jüri oylaması ve internet oylamasına tabi tutulacak.

Seçilen bu 9 şarkının yanı sıra RTE kanalından 6 ve RSI kanalından da 3 şarkı daha listeye eklenecek. Tüm şarkılar uzman jüri karşısında canlı seslendirilecek. Karar hem ses hem de sahne kalitesi göz önüne alınarak verilecek.

Böylece İsviçre finali için SFR&RTR’den 3, RTS’den 2 ve RSI’dan 1 şarkı; toplamda 6 şarkı belirlenmiş olacak. Ulusal final 1 Şubat 2014′te gerçekleştirilecek.

İsviçre Eurovision Delegasyonu Başkanı Sven Sarbach: “Büyük Eurovision sahnesinde başarılı olabilmek için iki etken çok önemlidir: mükemmel bir şarkı ve bu şarkıyı sunacak ve muhteşem şekilde seslendirecek bir sanatçı. Kurduğumuz bu ulusal final sahnesi de hangi sanatçıların en iyi derecede bu etkenleri karşılayabildiğini ölçüyor.” açıklamasında bulundu.[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[align=center]İsviçre'yi Eurovision'da temsil etmek isteyenlerin gonderdikleri sarkilar yayınlandı. [/align]

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

geçen seneki ulusal final şarkıları çok güzeldi bu senekiler nasıl acaba

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[align=center]Türkiye Eurovision'da yok ama...[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]Türkiye bu yıl Eurovision yarışmasına katılmama kararı aldı. Söz yazarı ve besteci Melis Bilen yarışma için şarkı seçmelerinin başladığını öğrenince İşviçre adına 5 şarkı gönderdi. Ön elemeleri geçen Türk kızı süreci hurriyet.com.tr'ye anlattı.

Melis Bilen "Eurovision ön elemeleri için 5 tane şarkı gönderdim. Hepsi kabul edildi. Twitter'da 'Türk kızı 5 şarkıyla yarışacak' gibi haberler çıktı. 8-14 Kasım tarihleri arasında bir eleme daha yapılacak. O elemede geçip geçmediğim belli olacak. Eğer geçersem İsviçre'ye gidip oradaki jürinin önüne çıkacacağım." dedi.

İsviçre'yi seçmesinin özel bir nedeni olmadığını anlatan Bilen "Uluslararası projelerim vardı zaten. İngilizce şarkılar yazıyorum. Bağlantılarım da mevcut. Bir çok müzisyen tanıyorum. Onlar 'böyle böyle bir şey var' deyince 'ben de şarkı gönderirim' dedim ve gönderdim. Sonuç böyle oldu. En büyük eleme 1 Şubat'ta olacak." açıklamasını yaptı.

Hürriyet[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turk diye secmezler

Gizlenmiş İçerik

Emel Aykanat

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...