İçeriğe atla

1999 : Dön Artık

Uğur

Pinlenen İletiler

[video=youtube]

1999 - Tuba Önal & Mistik - Dön Artık

Söz : Canan Tunç , Müzik : Erdinç Tunç

(21 Puan - 16ıncılık)

12 Mart'ta Arı stüdyoları'nda gerçekleşen finali Ömer Önder ve Gülşah Banda sundular. Geçen senenin kazanan parçasını besteleyen Erdinç Tunç & Canan Tunç'un yeni besteleri 'Dön Artık'ı seslendiren Tuba Önal ve Grup Mistik 1nci seçilerek İsrail'in Kudüs kentinde düzenlenen Eurovision'da ülkemizi temsil ettiler. Sesine reklam müziklerinden aşina olduğumuz Tuba Önal, 1997'de de 'Sevda Bu Dostum' adlı parçayla Eurovision'da yarışmıştı. Feryal Başel'in seslendirdiği ve birçoklarının favorisi olan 'Unuttuğumu Sandığım Anda' şarkısı Eurovision'un bir rövanşı sayılan ve ulusal finallerde 2nci olan şarkıların yarıştığı 'Second Chance Contest' yarışmasında birinci oldu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

[video=youtube]

Şu şarkı şu an yayınlansa piyasada yerini bulur çok rahat. Ne kadar güzel bir şarkı. Solist iyi yorumlayamıyor ama ben bu şarkıyı çok seviyorum.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

1999 Türkiye ulusal finalinde o yılın Şubat ayında kaybettiğimiz Barış Manço anısına Barış Manço şarkılarının postcard müziği olarak kullanıldığını biliyor muydunuz?

Bu şarkıyı da çok severim 1999 ulusal finalinden. Ulusal finallerimiz geri dönsün!

[video=youtube]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...
  • 8 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

1999 temsilcimiz Tuba Önal, Sıla'nin "Aslan Gibi" adli klibinde yer aldı.

Yoruldum'un Joker versiyonunda da yer almisti.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Zaten Sila'nin vokalistlerinden ilk albumunden beri.

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cidden ben bilmiyodum İzmir'deki vokalisti baska biriydi sahnede sarkı söylemişti felan

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/wacko@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • 8 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
Guest schlagerman

1999 Türkiye finali bana kalırsa çok kaliteli bir yıldı.

Feryal Başel - Unuttuğumu Sandığım Anda (başlıca bir başyapıt Ogae second chanceda Türkiyeye ilk ve tek birinciliği getiren şarkıdır)

Kaan Yalçın - Nerdesin (favorimdi ama kaan'ın hareketleri anti-patik)

Sedat Yüce- Bırak Beni

Sibel Mirkelam - Selam Sana Toprak Ana

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kaan Yalçın'ı Karayalçın okudum. Bu aralar çok oluyo bende böyle şeyler

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/wacko@2x.png 2x" width="20" height="20"> Unuttuğumu sandığım anda iyi şarkı cidden.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...