İçeriğe atla

1998 : Unutamazsın

Uğur

Pinlenen İletiler

[video=youtube]

1998 - Tüzmen / Unutamazsın

Söz ve Müzik : Erdinç Tunç , Düzenleme : Ümit Eroğlu

(25 Puan - 14üncülük)

Bülent Özveren ve Ekin Olcayto'nun 28 Şubat'ta Ankara stüdyolarında sunduğu gecede 'Unutamazsın' adlı parçayla Tüzmen jüri tarafından birinci seçildi ve Eurovision'u 14ncü olarak bitirdi. Geçen seneki başarıdan sonra bu yıl finalde etnik müziğin ağırlığı fazlaca görüldüyse de kazanan bir balad oldu. Önceki 2 senenin birincisi Levent Çoker ve Şebnem Paker şanslarını bir kez de 'Çal' ile denediler ve ancak 4ncü oldular.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

[video=youtube]

Ünlü şarkıcı Pamela Spence 1998 ulusal finalinde ''Gökkuşağı'' şarkısıyla yarışarak ilk sahne deneyimini burda tatmıştı.

[video=youtube]

Ve Tuğrul Arsever. Çoğunuz onu Bez Bebek dizisiyle tanıdınız. Fakat o da Eurovision'la beraber ünlenmiştir. 1998 ulusal finalide arkasına Timur Selçuk'un desteğini alan Arsever ''Oyna'' şarkısıyla 2. olmuştu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra...

Şebnem'e de çok yazık oldu.

12 ulusal jürinin oylama yaptığı 1998 Türkiye Ulusal Finali'nde ''Çal'' sadece 1 ulusal jüri üyesinin puanını alabildi. 4 ulusal jüri ''Unutamazsın''ı tercih ederek Tüzmen'i yarışmaya gönderdi.

2 ulusal jürinin oy verdiği ''Oyna'' ve ''Dertli Saz'' 2.liği paylaşırken, sadece 1 ulusal jürinin seçtiği ''Çal'' , 3 şarkıyla birlikte 4.lüğü paylaştı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra...

Tam overrated bu da. Harika bir ulusal finalden secilen en kotu sarki. Kursat Tuzmen'in bakan oldugu donemde yapilsa kesinlikle o sectirdi kardesini derdim. Bu sarkiya oy veren jurileri ben ....

iPhone 'dan Tapatalk aracılığı ile gönderildi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest schlagerman

En iyi ulusal finalimizdir.1997 de 3.lükle gelen gazla böyle bir organizasyonla yapıldı.Hatta Bülent özveren 1997 de kazansaydık böyle bir dekorda Eurovisionu yapacaktık dedi.kısacası Hititler ve Eurovision

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...
Guest schlagerman

Bende sizlere katılıyorum.keşke içimde şebnem paker,kubat ya da başka sanatçı gitseydi dedim ama şunu unutmayalım ulusal finalde şarkıcılar ya detone oldular ya da ses sorunları yaşadılar fakat Tüzmen şarkıyı harika bir şekilde okudu hatta TRT tanıtım klibi yerine ulusal finaldeki performansı EBU yetkililerine verdi.zaten TRT jürisi böyle klasik şarkılara bayılır.Hem Unutamazsın'ın bestecisi Erdinç Tunç ve eşi Canan Tunç'un TRT ile bağları olduğu bilinmekteydi.ne gariptir ki 1999 (dön artık) ve 2005 (rimi rimi ley) yıllarında ki facialarımızın bestecisi yine Erdinç Tunç olacaktır.sadece tesadüftür tesadüf...kedidir kedi..... :f04:

Tüzmen'in tanıtım klibi(ulusal final performansı)-yine bir ilk tabi ki........

[video=youtube]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest schlagerman

Tuzmen detone olmadigi icin degil TRTnin doktorunun sarkisi oldugu icin secildi bu rezalet sarki, baska bir aciklamasi yok benim gozumde.

iPhone 'dan Tapatalk aracılığı ile gönderildi.

Tüzmen'in performasını ve şarkının güzelliği yansınamaz.Erdinç Tunç'un en iyi bestesidir.1999 ve 2005 ise tam birer faciadır.bu yıllar için dediklerine % 100 katılıyorum TRT doktoru olduğu için kazandı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...