İçeriğe atla

Evlenmek için ideal yaş ?

Cem

Evlilik için ideal yaş ?  

21 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

Kesinlikle 30-40 .... Türkiye'nin geri kalmışlığının başlıca sebebi erken evliliklerdir...

Aynen ben de senin gibi düşünüyorum +1 Rep verdim hatta

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kesinlikle 30-40 .... Türkiye'nin geri kalmışlığının başlıca sebebi erken evliliklerdir...

Hiç katılmıyorum.. Alaka bile kuramadım hatta. tamam zorla evlendirilen gençler var am erken evlilikler geri kalmışlık sebebi değil geri kalmışlığın getirdiği olaylardan biri erken-zorla- evlendirilmeler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hiç katılmıyorum.. Alaka bile kuramadım hatta. tamam zorla evlendirilen gençler var am erken evlilikler geri kalmışlık sebebi değil geri kalmışlığın getirdiği olaylardan biri erken-zorla- evlendirilmeler..

O anlamda demedik ki , düşünülmeden pat diye yapılan gençlik evliliklerinden bahsediyorum. Sonu hüsranla bitiyor hep

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O anlamda demedik ki , düşünülmeden pat diye yapılan gençlik evliliklerinden bahsediyorum. Sonu hüsranla bitiyor hep :m15:

Ama onun da geri kalmışlıkla bir ilgisi yok.. daha çok geri kalmışlık kısmına takıldım.. Bence aşkı evlilikte yaşamak en güzeli ve genç yaşta daha çılgın yaşanılır bence:D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

18 yaşına gelip lise bitince evlenen çok bu ülkede. Eğitimsizlik geri kalmışlığı getirir. Lise bitince pek çok arkadaşım evlendi benim... ikisi de 20 yaşında olan bir çift ve 1 yaşında bebekleri var şuan. Henüz askere gitmemiş olan çocuk pazarcılık yaparken, kız kaynanasından 'annecilik' öğrenip kaynana evinde çocuk bakıyor.

Ama o evlenen kişinin yapısı işte.. ''Evlilik'' kavramıyla alakası yok bunun..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

^^O yapıdaki insanlar Türkiye'nin genel durumunu etkilemekte işte.

Cahillik

Eğitimsizlik

Fakirlik

gibi faktörlerle.

Aynı şeyi tekrar söyliyim.. Bu faktörlerden dolayı o evlilikler oluyor.. yapılan evlilikler bu faktörleri yaratmıyor.. Cahillik, eğitimsizlik olmasa zaten bu düşüncesizce ve dengesizce yapılan evlilikler olmaz.. Örneğin KADININ YERİ EVİDİR düşüncesini doğrulayan bir örnek verdin.. Bu algı zaten EĞİTİMSİZLİK yüzünden bu ülkede oluştu.. Yanı bu algı olmasa o kadın evinde çocuklarına bakan ve sosyal hayatı olmaya insan profilinde olmazdı ve gayet sağlıklı bir evlilik olurdu...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

^^Ben de demek istiyorum ki bu evlilikler olduğu içinde bu durum devam ediyor. Dolaylı yoldan erken evlilikler gelişimi engelliyor. Yetkim olsaydı 30'dan önce evlenmek yasaktı bu ülkede :D dua edin siyasete atılmayım :D

He bu durumu pekiştiriyor dersen bir derece katılabilirim.. En azından çocuk evlilikleri yasaklanmalı...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...