İçeriğe atla

1995 : Sev!

Uğur

Pinlenen İletiler

[video=youtube]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

1995 - Arzu Ece / Sev !

Söz : Zeynep Talu , Müzik : Melih Kibar , Düzenleme : Melih Kibar

(21 Puan - 16ıncılık)

Ankara'da gerçekleşen 18 Mart'taki finalde yalnızca birinci olan parça açıklanmıştı ki bu, sözlerini Zeynep Talu'nun yazdığı ve müziğini Melih Kibar'ın yaptığı "Sev" şarkısı. Finale sadece 3 gün kalaya kadar seslendiren Yeşim Dönüş Işın idi. Ancak , finalde Yeşim Dönüş Işın'ın yerini Eurovision finallerinin deneyimli ismi Arzu Ece aldı ve önceki yıl da kazanmış olan İrlanda'ya Arzu Ece gönderildi. Eurovision izleyicileri tarafından da beğenilen "Sev" şarkısı, ne yazık ki sürpriz bir sonuçla 23 ülke arasından 16. oldu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

En sevdiğim Eurovision şarkılarımızdan biri. O kötü dereceyi nasıl aldı hala anlamıyorum.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

[video=youtube]

''Sev!'' ulusal finalde bambaşka bir versiyonla 1. seçilmişti. Şarkıyı ulusal eleme gecesinden önce Yeşim Dönüş Işın seslendiriyordu, fakat şarkıcı son anda yarışmaktan vazgeçince besteci Melih Kibar Arzu Ece'ye teklif götürdü. Arzu Ece şarkıyı Yeşim Dönüş Işın'ın ses tonuna göre hazırlanan versiyon üzerinden okumak zorunda kaldı. Bu nedenle Avrupa finalinde Arzu Ece'nin ve vokalistlerinin ses tonlarına uygun daha hızlı tempolu bir versiyon hazırlandı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra...

Aslinda yillardir bekledigimiz ulusal final sistemi, meshur bestecilerden alinan bestelerin seslendirildigi bir ulusal finaldi. TRT bunu 1995'te yapmisti. Donemin ileri gelen bestecilerine teklif goturuldu, onlar da hazirladiklari besteleri amator isimlere verdiler.

Ulusal finaldeki favorim "Askimla Oynama" (Ben Halinden Anlarim) isimli parcaydi. Eda-Metin Ozuluku imzasi tasiyan sarki ayni yil ulusal finalden hemen sonra Pinar Aylin tarafindan seslendirilirken, 2003'te zel tarafindan "Ben Halinden Anlarim" isimiyle coverlandi.

1995 TUF (Diler Turkmen)

1995 (Ben Bahara Hazirim albumu, Pinar Aylin)

Gizlenmiş İçerik

2003 (Sak albumu, Izel)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...