İçeriğe atla

Reklamlar

Canala

Pinlenen İletiler

• İleti 60
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

• 1 yıl sonra...

Gelmiş geçmiş en rezil reklam bu bence:

[video=youtube]

Kızın tepkileri o kadar saçma ki sinir krizi geçirtiyo. Ayrıca bu reklam, kadınlara hakaret suçlamasından -ki haklı bi suçlama, kadınları ultra gerizekalı gösteriyor- yayından kaldırıldı. Casper'ın yönetim kurulundaki kadınlar bu reklamdan dolayı özür diledi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet ben de yazdım videonun altına, çok hayırlı bi iş oldu kaldırılması

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
daha mantıklı reklamlar çeksinler ülkemizin tek yerli bilgisayar üreticisi olarak

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...

ALO Reklamının Kaldırılması İçin Sosyal Medyada Kampanya Başlatıldı

Reklamlarda, özellikle de temizlik ürünleri reklamlarında kadınlara yönelik cinsiyetçi söylemler kullanılması hepimizin alışageldiği bir konu. Fakat P&G Türkiye'ye ait Alo markasının son reklam filmi bu cinsiyetçiliği yepyeni bir seviyeye taşıdı.

Çamaşırları bembeyaz yapmanın kadının şahsi sorumluluğu; bir eş sahibi olmanınsa ana gayesi olarak yansıtıldığı bu reklam filminde, "çamaşırlar parlak beyaz olmadan evden çıkamayan" ve bu nedeniyle "evde kalan" bir kadının hikayesini neşeli bir Tarkan şarkısı eşliğinde izlemekteyiz. Çamaşırlarla uğraşırken bir yandan da mahallelinin tacizine maruz kalan kadın kahramanımızın kurtarıcısının elinde deterjanla çıkıp gelen bir erkek olması elbette şaşırtıcı değil.

[video=youtube]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Bu reklam filmi;

Kadınların en büyük derdi "evde kalmakmış" gibi gösteriyor

Ev işlerini kadının asli görevi olarak resmederek toplumsal cinsiyet rollerini körüklüyor

Tacizi normalleştiriyor

Kadını kapışılacak bir meta olarak gösteriyor

Kadının dertlerinin çözümü ve özgürleştiricisi olarak bir erkeği işaret ederek kadını yetersiz gösteriyor

Kadınlar kadar erkekleri de baskı altına alan bu gibi toplumsal cinsiyet kodlarını desteklememek adına P&G Türkiye Genel Müdürü sayın Tankut Turnaoğlu'ndan bu reklam filmi nedeniyle özür dilemesini ve bir an önce filmi yayından kaldırmasını talep ediyoruz.

Şarkı Sözleri:

Hep çamaşırla geçiyor şu hayat

Aşka vaktim yok ki benim

Bembeyaz olsun diye beklerken

Evde kaldım ah dertliyim

Yok mu bi' cankurtaran

Daha kolayını bi' bulan

Parlak beyaz olmadan çıkamam ki

Hiç mi hiç bastırmadan kurtuldum çamaşırdan

Kolay, mükemmel sonuç: Alo

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cinsiyetçiliğin en yalın formu cidden. Toplumsal sınıf ayrımcılığı da var biraz aslında. Reklamda kız fakir işçiden, sapık müzisyenden kaçıp beyaz atlı eşine kavuşuyor. Kim yazıyor bu reklamları mk?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanırım reklam kaldırılmış ya yayından. Son durumu cidden bilmiyorum, öyle bir şey okumuştum.

Cinsiyetçiliğin en yalın formu cidden. Toplumsal sınıf ayrımcılığı da var biraz aslında. Reklamda kız fakir işçiden, sapık müzisyenden kaçıp beyaz atlı eşine kavuşuyor. Kim yazıyor bu reklamları mk?

dö la yürüyen ironi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[video=youtube]

Gizlenmiş İçerik

[video=youtube]

Gizlenmiş İçerik

[video=youtube]

Aynı şirketin diğer ürünlerinin reklamlarının bunlar olması da ayrı bir ironik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Like a Girl diye bir kampanya vardı sanırım, TR çaplı bir kampanya değildi sanırım o - Nil'in yazdığı sözler bayağı absürtleştirmişti ama durumu

Gizlenmiş İçerik

Gerçi o kampanyayı anlayamadım ben. Bir şeyi hiçbir şey gibi yapmasak daha iyi bi çözüm olabilirdi sanırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanırım reklam kaldırılmış ya yayından. Son durumu cidden bilmiyorum, öyle bir şey okumuştum.

dö la yürüyen ironi

PC polisliğe soyunup, bokunu çıkarmanın alemi yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...