İçeriğe atla

1990 : Gözlerinin Hapsindeyim

Uğur

Pinlenen İletiler

• 3 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
  • 5 ay sonra...
  • 5 yıl sonra...
Melankoli'de güzeldi aslında (hatta daha da iyiydi bence) ama o da yarı finali geçememişti.

''Ve Melankoli''nin seçilmesi gerektiği, 1989'da bölgesel TRT jürilerinin Timur Selçuk'a torpil geçtiği konuşulurdu hep. Bu iddiaları savunanlar da; bir sene sonra Kayahan'ın bu şarkıyla kazanmaması gerektiğini, İlhan İrem'in hakkının yendiğini, Kayahan'a bir önceki sene yapılan haksızlık nedeniyle bu birinciliğin armağan edildiğini söylerler.

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

''Ve Melankoli''nin seçilmesi gerektiği, 1989'da bölgesel TRT jürilerinin Timur Selçuk'a torpil geçtiği konuşulurdu hep. Bu iddiaları savunanlar da; bir sene sonra Kayahan'ın bu şarkıyla kazanmaması gerektiğini, İlhan İrem'in hakkının yendiğini, Kayahan'a bir önceki sene yapılan haksızlık nedeniyle bu birinciliğin armağan edildiğini söylerler.

80 ve 90'larda ki yerel finallerde bu tür katakulliler döndüğünü okumuştum. Doğrumudur acep?

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Jürinin olduğu yerde katakulli olur :tabiiki:

Ben şu an Eurovision jürilerine dahi güvenmiyorum doğrusu. Ki TRT jürilerinden bahsediyoruz. Aslında en güzeli 1993 elemeleri. İstanbul'da yeni açılan bir diskoda ulusal final düzenle, şarkıyı da alkışlama usulü diskoda bulunan insanlara seçtir.

Kim bilir daha neler neler vardır, dediğin gibi... :oyle:

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...