İçeriğe atla

1990 : Gözlerinin Hapsindeyim

Uğur

Pinlenen İletiler

[video=youtube]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

1990 - Kayahan & Demet / Gözlerinin Hapsindeyim

Söz ve Müzik : Kayahan Açar , Düzenleme : Ümit Eroğlu

(21 Puan - 17incilik)

Türkiye Eurovision seçmeleri finalini 24 Şubat'ta Ankara Arı Stüdyoları'nda Korhan Abay sundu. Bir önceki yılın "Bölgesel Jüri" uygulaması bu yıl da vardı ve puanlar toplandığında, Türkiye Eurovision finallerinde daha önce de beş kez şansını denemiş, bir önceki yılda da "Ve Melankoli" şarkısı ile 2ncik almış olan Kayahan Acar (Kayahan)'ın besteleyip seslendirdiği "GÖZLERİNİN HAPSİNDEYİM" isimli parça birinciliğe seçildi. Günümüz pop müzik sanatçılarından Demet Sağıroğlu da bu finalde Kayahan'a vokal yaptı. Ancak bu şarkı, Yugoslavya'da yapılan Eurovision'a bir hayli değiştirilerek gitti ve ESC finalinde, katılan 22 ülke arasından 17ncilik alabildi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok hoş bir şarkıydı, neden böyle oldu anlamadım.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kayahan'ın şarkılarının olmaması zavallılık değil

Gizlenmiş İçerik

senin için belki bir eksikliktir... Doğru... ama zavallılık değil :

Gizlenmiş İçerik

:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

:

Az önce benim hayal gücüme 0 verdin ya hani,

şimdi ben de senin espri anlayışına 0 çaktım!

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

:

Az önce benim hayal gücüme 0 verdin ya hani,

şimdi ben de senin espri anlayışına 0 çaktım!

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Teşekkür ediyorum

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rica ederim dostum!

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

[video=youtube]

Ulusal finalde bambaşka bir versiyonla yarışarak galip gelmiştir. Bestesi, altyapısı hatta bazı sözleri farklıdır bu versiyonda. Bence bu daha güzel!

Not: 1990 ulusal finali sunucumuz Korhan Abay.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

[video=youtube]

1990 ulusal finalinin favorilerindendi. Ultraviyole adını alan grupta İlhan İrem (1986'da Avrupa 9.su olan Halley'in bestecisi), Gür Akad (1986'da Klips ve Onlar grubunun elektrogitaristi) ve Seden Kutlubay Gürel (1988 ulusal finalinin favorilerinden ''Hayat Pencerenin Dışında'' şarkısını söyleyen solist) yer alıyor.

Kanımca 1988,1989 ve 1990 ulusal finalleri Türkiye'nin düzenlediği en iyi ulusal finallerdir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[video=youtube]

1990 yılına göre Melodifestivalen kalitesinde ulusal finallerimiz vardı bizim. Keşke benden başka ilgilenen olsa ulusal finallerimizle.

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

^^ O dönemin Melodifestivalen'inden bile daha iyi hatta

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Evet o dönemin MF'sinden bile iyi. Oylama sırasında şovlar bile var. Çok iyi ulusal finallerimiz vardı.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[video=youtube]

Şarkıcı Asya (gerçek adıyla Tülay Saygın) da ilk sahne deneyimini Eurovision'la yaşayanlardandır. Tülay Saygın adıyla 1990 ulusal finalinde yarışmıştı. Bu şarkı daha sonra Nilüfer tarafından ''Bir Dünya Doğuyor'' adıyla coverlanmış ve hit olmuştur.

[video=youtube]

Lale Manço'nun kareografisi eşliğinde Kurtalan Express, ve bir Ercan Saatçi bestesi. Özlem ve Ufuk Yıldırım'ın vokali. ''Sensiz Olamam'' müzik dünyasında şimdi olsa bir araya gelemeyecek isimleri bir araya toplamıştı.

[video=youtube]

Gizlenmiş İçerik

Sibel Tüzün 2006'da TRT'den teklif aldığında çok fazla şaşırmamış olsa gerek çünkü kendisi 1990 ulusal finalinde solo olarak ''Kime Ne'' şarkısıyla yarışmış ve Eurovision'a çok fazla uzak olmayan bir isimdi. İlk sahne deneyimini Eurovision'la yaşayan şarkıcımız Sibel Tüzün, 1990 ulusal finalinde sonlarda yer alırken, 2006'da da 11. olabilmişti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...