İçeriğe atla

1989 : Bana Bana

Uğur

Pinlenen İletiler

[video=youtube]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

1989 - Pan / Bana Bana

Söz ve Müzik : Timur Selçuk , Düzenleme : Timur Selçuk

(5 Puan - 21incilik)

Türkiye Eurovision seçmeleri finali Arı Stüdyoları'nda 11 Mart'ta gerçekleşti ve yarışmaya katılan 16 şarkı bölgesel jürilerce oylandı. Ülkemizi temsilen ESC'te yarışmaya gönderilmek üzere birinci seçilen şarkı, grup üyeleri Arzu Ece, Hazal Selçuk, Sarper Semiz ve Vedat Sakman'dan oluşan Grup Pan'ın seslendirdiği Etnik öğelerin biraraya geldiği "Bana Bana" adlı parça oldu. Parça, kimi çevrelerce oldukça başarılı bulundu ve Türkiye'nin bu yıla kadar ESC'ye gönderdiği en iyi parça olduğu iddia edildi. Ancak sonuç hiç de düşünüldüğü ve söylendiği gibi olmadı ve yarışmayı 22 ülke arasında sondan ikinci yani 21nci sırada bitirdi. Grup Pan'ın üyelerinden ikisi Arzu Ece ve Vedat Sakman daha önceki yıllarda da Eurovision finallerinde yarışmıştı. Sonraki yıllarda ünlenen ve 1956'dan beri yapılagelen Eurovision Song Contest tarihinde ilk kez 2003'te Türkiye'yi birinciliğe taşıyarak yüzümüzü gerçekten güldürecek olan Sertab Erener ilk sahne deneyimine, Klips grubuyla birlikte 3ncülük alan "Hasret" adlı şarkıyla bu 1989 yarışmalarında başlamıştı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...

çok sevdiğim bi şarkıydı küçükken

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> halada sempati duyarım

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
  • 2 yıl sonra...
  • 11 ay sonra...
Üstad Timur Selçuk karizması ile şarkının önüne geçtiği için başarısız oldu şarkı bence.

Kendini biraz fazla kaptırdığı doğru şeflikte :oyle:

Türkiye'nin ''gerçek'' müzik kültürünü yansıtan tek Eurovision şarkısıdır :evet:

En etnik şarkımız bana göre :dogru:

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...