İçeriğe atla

Eurovision şarkı Yarışması ile Nasıl Tanıştınız?

Yiğit

Pinlenen İletiler

Reyiz Eurovision 2004'te 7 yaşında tanıştım.Eurovision Türkiye'deydi ve tanıdığım isimler sunuyordu.Niye yabancı konuşuyorlar dedim şunu izliyim dedim sonra her sene izledim

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben 97 den beri izliyordum Puan Verme olayı çok hoşuma gitmişti ama 2004 ten itibaren daha ciddiye alıp izliyorum

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya ben ne zamandan beri izlediğimi bilmiyorum aslında ama 2003te izlediğimi biliyorum küçükken söylemeye çalışıyodum

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> ama beceremiyodum açıkcası

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2004'te izlemeye başladım demek çok isterdim. Sadece evde konuşulanları hatırlıyorum.

2005'de artık Eurovision diye bi yarışma olduğunu biliyordum. Çünkü o zamanlar ablam çılgınlar gibi Wild Dance dinliyordu ve yetmezmiş gibi bu şarkıyla okulda dans gösterileri yapılmıştı. Ama 2005'te de oturup neymiş diye izlemedim.

Yıl oldu 2006 ve ben Rimirimiley'in çok konuşulması ardından yarışmayı oturup izlemeye karar verdim. Ama inanın oylama denen şeyin o'su hakkında fikrim yoktu. Superstar'ın yeri ayrıdır o yüzden, bi gurur duymuştum vay be Türkiye çıktı falan diye. Oylamayı izlediğim an bi büyülendim hiç unutmam. Bi üste bi alta çıkıyoruz falan. O zaman fan olmaya başladım diyebilirim.

Devamı 2007 ve 2008'de de geldi. O yıllar kaçırmış olduğum Eurovisionların performanslarını ve oylamaları izledim. 1975, 1986, 1997, 2003, 2004 gibi ve dahası..

2009 yılı fanlığımın zirve noktasıydı zaten. Stir Me Up döneminden beri aşık olduğum Hadise'nin Eurovision'a gideceğini duyunca o sene bildiğin Eurovision'la yattım kalktım. Sıkılmadan da ara ara bu yılı açar izlerim.

Böyle de bi serüvenim var işte üşenmedim yazayım dedim

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Sertab Erener'in 1.liğiyle

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ama daha yakından takibe basladığım dönem 2009 Hadise dönemi

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sertab ile başladım ben de

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ortaokul yıllarımdi

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> aytaç diye çok yakın arkadaşım vardi o dönem..eurovision muhabbetleri yapılıyordu o dönemler benim hiçbir bilgim yok yarışmadan.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> yarışmadan bir gün önce aytaç sertab birinci olacak demişti

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ben de hadi canim hiçbir şey yapamaz demiştim

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> tabi sonra aytaç mutlu mutlu gelmişti okula elinde gazete ile...yani benim fan olmamda etken aytaç adlı arkadaşımdi

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> hala da konuşur yarışma öncesi liste hazırlar karsilastirir ve değerlendirmesini yaparız şarkıların:)ama zirve hadisedir benim de..ilk çıktığı günden beri takip ediyordum dünyalar benim olmuştu gideceğini öğrendiğimde.hele o yılbaşı günu şarkısi açıklandığında sabah olsun da şu şarkıyi telefonuma atayım demiştim..zaten benim gibi fanlarin var olduğunu da bu dönemde anladım

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> İlk okul 7. Sınıfa giderken Bursa/Yenişehir ilçesindeydim ilçe o kadar çok küçük ve vitaminsizdiki

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> TRT ve YEŞİLÇAM dısında pek kanal çekmiyordu (en azından bizim evde)

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Kuzenimle birlikte evi Bursa merkeze taşımak için esyaları toparlıyorduk anılar hatıralar vs vs derken yorulduk

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Oturduk Tw açtık bir baktık ki Eurovision (: .. ! Sertabın katıldığı yarışma ve birinci olduk

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> .. O günden bugüne Eurovision takipçisi oldum

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben kendiminkini söyleyeyim. "fan" olmaya 2007'de Shake It Up Şekerim ile başlamıştım. Ondan önceki ESC'leri hayal mayal hatırlıyorum. 2008'de ve 2009'da arttı bu fanlık. 2010'da,2011'de,2012'de tavan yaptı

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

2003te kanal gezerken annem durdurdu trt'de. sanırım meltem vardı o sırada, çok sıkıcı gelmişti değiştir kanalı diye baskı yapıyordum. sonra yarışma başladı. türkiye'ye kadar yarışmayı anlama aşamasındaydım. sertab erener'in katılacağını bilmiyordum. şarkıyı ilk defa orada dinledim diyebilirim. resmen aşık oldum sertab'a. zaten daha sonra sertab fanı olmuştum. 2004te türkiyede yarışma yapıldığında uyuyakalmıştım. 2005te de öyle ama yunanistan birinci olurken uyanmıştım

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> rimi rimiley performansında tüylerim diken diken olmuştu orası bir acayip durum

Gizlenmiş İçerik

2006 yılında artık internete falan girip dinliyordum. süper starı çok sevmiştim. 2007de de internete giriyordum bu yıl diğer ülkeleri de dinlemeye başlamıştım. normalde trt yarışma öncesi bütün şarkıları yayınladığı bir gece yapıyordu yayını onu izliyordum. 2007 değişim oldu benim için

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> o sıralar eurovisionturkey.com'a da sık sık giriyordum. sonrasında tam anlamıyla fan oldum. çünkü eurovision 2007 harika bir yıldı benim için.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> 2008de falan bu fan ortamı iyice büyüdü, avrovizyondan foruvizyona eurostara baya kitleleştik

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> uğurla boranla o zamanlardan arkadaşız. o zamanlar ogün deniz falan vardı.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> neyse işte 2009 2010 derken buralara kadar geldi. sonra ilgim düştü 2011'de eurovisionu izlemedim. geçen yıl da bi çok şarkıyı eurovision gecesi dinledim. bu yıl hala ilgilenmiyorum çok fazla. hiçbir şarkıyı dinlemedim daha. bu şekilde benim de eurovision maceram

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...