İçeriğe atla

1985 : Didai Dai Dai (Aşık Oldum)

Uğur

Pinlenen İletiler

[video=youtube]

1985 - Mazhar,Fuat,Özkan / Didai Dai Dai (Aşık Oldum)

Söz ve Müzik : Mazhar Alanson-Fuat Güner-Özkan Uğur , Düzenleme : Garo Mafyan

(36 Puan - 14üncülük)

Sunucu Başak Doğru'nun bu kez Orhan Boran ile birlikte sunduğu final, 1 Mart gecesi İstanbul'daki Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur'un yazıp besteledikleri "Aşık Oldum" (Didai Didai Dai) şarkısı 1.nci oldu. İsveç'in Göteborg kentinde yapılan Eurovision'da ise "Didai Didai Dai" ismiyle ülkemizi temsil etti ama MFÖ, aldığı sonuçla büyük hayal kırıklığı yaratmıştı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

[video=youtube]

MFÖ'nün bu şarkısı ulusal finalde bambaşka bir versiyona sahipti. Şarkı ulusal finalde ''Aşık Oldum'' adıyla yarıştı; daha sonra versiyon değiştirilince adı da değiştirilerek ''Didai Dai Dai'' yapıldı ve ''diday diday day'' sözleri eklendi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra...

Müziğe verdiği 12 yıllık aradan ve o dönemdeki evliliğinden pişmanlığını anlatan Nil Burak, en çok da Eurovision şarkı yarışmasında yaşadıklarıyla dikkatleri çekecek gibi görünüyor.

1985 yılında katıldığı Eurovision Türkiye Finallerinde kendisine Katakulli yapıldığını savunan Nil Burak ; "Yarışmada 21 puanla en yüksek puanı alan bendim, MFÖ yü 17 puanla 3.sıradan1.liğe taşıdılar" açıklamasında bulundu.

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...

Neco su an NTVde. 1985 ulusal finalinde Nukhet Duru'yla seslendirdigi ikinci olan "Sev" isimli parcanin aslinda birinci oldugunu, juri uyeleri tarafindan Neco Eurovision'a daha once gitti dusuncesiyle ikincilige dusuruldugunu acikladi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra...
Bir önceki seneki albümlerinde bulunan ''Bodrum'' şarkısı'nı Eurovision için yapmış olsalardı daha iyi bir derece yaparlardı.

:aynen:

Eurovision'un matematiğini henüz çözmekten çok uzak olduğumuz, bol bol renkli renkli gruplar gönderdiğimiz o seneler...

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra...
SansalKavur, 11 dakika önce yazdı:

Bu, tüm yarışmalardan en sevdiğim şarkı. Ama her yıldızımıza inanıyorum.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
'da texas holdem oynadığımı ve Eurovision şovunu nasıl izlediğimi hatırlıyorum ve harikaydı. Güzel gösteri ve tüm coutries şarkıları.

:efendim: 

• Anırdım 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...