İçeriğe atla

Eurovision 1997 | İrlanda

Misafir

Pinlenen İletiler

eurovision-logo-1997.gif

1997 Eurovision Şarkı Yarışması, 3 Mayıs 1997 tarihinde İrlanda'da yapılan yarışmayı İngiltere "Love Shine a Light" adlı parçası ile 227 puan alarak kazandı. Yarışmanın ikinciliğini 157 puan alan "Mysterious Woman" adlı parça ile ev sahibi İrlanda, üçüncülüğünü ise 121 puan alan Şebnem Paker'in seslendirdiği "Dinle" adlı parça ile Türkiye kazandı. İngiltere, İsveç, Avusturya, Almanya ve İsviçre'de televote sisteminin uygulandığı yarışmadır. İtalya politik oylamaları protesto etmeden önce Eurovision'a son katılımıdır. Portekiz ve Norveç de puansız kalmıştır. Resmi dili İtalyanca olan Malta adına Let Me Fly isimli İngilizce şarkı ile yarışan Debbie Scerri haricinde, her ülkenin temsilcisi şarkılarını kendi ülkelerinde konuşulan resmi dillerinde seslendirmişlerdir.

Birleşik Krallık - Love Shine a Light

[video=youtube]

Türkiye - Dinle

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Pi7bXJvQ780

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

love shine a light sürekli mırıldandığım şarkılardan biri 288 puan 227 aldı 25 ülke oy vermişti bu sene azerbaycan 221 aldı 40'a yakın ülke vardı

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> gerisini siz düşünün

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu şarkı nasıl o kadar puan alıp kazandı hala anlamış değilim sevmedim sevemiyorum..

Dinle 2441 kat daha güzel bir şarkıydı 1. ve 2. olan şarkılardan.

@Onur 288 derken ? kim aldı o puanı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yanlış yazmışım 288 üzerinden 227 aldı olacak

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ve bence çok güzel bir şarkı

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...

Bu senenin oylama kısmını seyretmeye bayılıyorum. En güzel etnik şarkımız da bence Dinle'dir. Çok severim bu seneyi

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...

[align=center]Sunucular[/align]

[align=center]Carrie Crowley & Ronan Keating[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]Mekan[/align]

[align=center]Point Theatre (Şimdiki adıyla Dublin The O2 Arena)[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
  • 8 ay sonra...
  • 3 yıl sonra...
  • 1 yıl sonra...
  • 1 ay sonra...

Dün akşam yıllar sonra yeniden yayınlandı ve arşivlemek isteyenler varsa elini çabuk tutsun. 1 hafta boyunca youtube'da kalacak çünkü. 

Bu kadar kötü şarkıların içinde kazanmamız gerekirmiş bence. UK hoş ama abartılmış. 5 şarkı zor beğenebildim. İtalyanın çekilmesini de mantıklı buluyorum. Uk yerine kazanabilirmiş gayet o şarkıyla. 

Top 5 im :Turkey: :Italy::Greece::UnitedKingdom::Cyprus:

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun zaman sonra Cumartesi gecesi yarışmayı baştan sonra tekrar izledim ve şarkıları tekrar hatırladım güzel bir geceydi. Gerçekten o yıl kazanmış olsaydık kimse nasıl kazandık demezdi ama ben Birleşik Krallık'ın şarkısını da seviyorum, dönemine göre kaliteli şarkıymış. Tabi bence en büyük haksızlık o yıl Yunanistan'a yapılmış. O şarkı sadece 39 puan alabilmiş bence ilk 5'te olmalıymış. Ayrıca İrlanda-İtalya-Kıbrıs-Slovenya-Estonya-İspanya'nın da şarkılarını seviyorum.

Yarışmanın sahnesini de severim bu arada.

Bakalım gelecek Cumartesi hangi seneyi yayınlayacaklar. 2003 olursa güzel olur.

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...