İçeriğe atla

yerli yarışma O Ses Türkiye

Canala

Pinlenen İletiler

[align=center]O SES TÜRKİYE

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

O Ses Türkiye, birçok ülkede Voice Of adı ile yayınlanan ve 10 Ekim 2011'de Türkiye'de Show TV'de yayınlanmaya başlanan, 2012-2013 sezonu için Star TV ile anlaşan ve yapımcılığını Acun Medya’nın, sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı, ses yarışması programıdır.

Yarışmanın kuralları

O Ses Türkiye programında 4 jüri ve 1 sunucu yer almaktadır. Yarışma toplamda 5 turdan oluşmaktadır.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Gizlenmiş İçerik

[/img]

-Birinci turda jüri üyeleri adayları sahneye arkası dönük bir şekilde dinler. Eğer adayın sesini beğenirse butona basar ve bulunduğu koltuk sahneye doğru döner. Şarkı bitene kadar tüm jüriler butona basabilir. Eğer bir yarışmacıyı birden fazla jüri beğenip butona basarsa bu kez yarışmacı ekibine katılmak istediği jüri üyesini seçer ve seçtiği jürinin ekibine katılır.

-İkinci tur "Düello" adı verilen turdur. Her bir jüri üyesi ekibinde bulunan toplam 18 yarışmacıyı ikişerli eşleştirerek sahnede yarıştırır. Yarışmacılar birbirleriyle düet yaparlar. Sonucunda koç yarışmaya kiminle devam edeceğini seçer ve diğer yarışmacıyı eler. Seçtiği yarışmacılar ise yarışmanın canlı olarak yayınlanacağı 3. turuna geçmeye hak kazanır.

-Üçüncü turdan itibaren yarışma canlı yayınlanmaya başlandığı için bu tura "Canlı Yayınlar" denilmiştir. Bu turda her ekipten her hafta kalan yarışmacı sayısına göre 3 yada 4 yarışmacı yarışır. Canlı yayınlarda her yarışmacı performansını sergiledikten sonra her ekibin 1.si SMS oylarıyla bir sonraki hafta yarışmaya hak kazanır. Eğer o hafta her ekipten 4 yarışmacı yarışıyorsa SMS oylarının 2.side bir sonraki hafta yarışma hakkını kazanır. Kalan son 2 yarışmacıdan birini ekibin Jürisi eler. Jürinin korumasına aldığı yarışmacıda bir sonraki hafta yarışma hakkı kazanmıştır. Bu tur her ekipten 2 kişi kalana kadar devam eder.

-Yarı Final turunda ise her ekipten 2 yarışmacı olmak üzere toplamda 8 yarışmacı yarışır. Yarı finalde yarışmacılar şarkılarını seslendirdikten sonra jüri iki yarışmacısına toplamı 100 olacak şekilde puan verir. SMS oylamasının sonuçları da bu puanlara da eklenerek toplamda 100 puana ulaşan yarışmacı finalde yarışmaya hak kazananacaktır.

-Finalde ise kalan 4 yarışmacı ise birbirleriyle yarışır. 4'üncü belli olduktan sonra, kalan yarışmacılar yeniden şarkı seslendirirler ve yeni SMS sonuçlarına göre 3'üncü belli olur. Son 2 yarışmacı kaldığında oylama sıfırlanır. 2 yarışmacı arasında yeniden yapılan oylama sonucunda en çok oyu alan yarışmacı yani 1'inci olan yarışması O Ses Türkiye'nin şampiyonu, ekibinde bulunduğu jüri üyesi ise şampiyon jüri olarak seçilir.

1. Sezon

10 Ekim 2011'de yayınlanmaya başlamıştır. Programın sunuculuğunu Acun Ilıcalı, jüri üyeliklerini Hadise, Mustafa Sandal, Hülya Avşar ve Murat Boz yapmıştır. Yarışmanın bazı bölümleri Show TV HD'den de yayınlanmıştır.

1. Sezonda Jüri Üyelerinin Canlı Yayına Katılan Yarışmacıları

Hadise

Bihter Erkmen

Gizem Coşkun

Gökçe Özgül

Gökhan Koç

Buse Fulya Yılmaz

Elif Şengül

Zeynep Türköz

Nurullah Çukan

Mustafa Sandal

Dilek Özak

Cansu Ceren Gönen

Bora Gölbaşı

Müge Yılmaz

Betül Bayram

İbrahim Şevki

Nursena Ökten

Mehmet ve Koray

Hülya Avşar

Barış Ekmen

Fatma İşcan

Emran Uğur Yurum

İrem Derici

Fırat Akcan

Pelin Kırım

Şahin Giray

Merve Mete

Murat Boz

Melis Kar

Oğuz Berkay Fidan

Melek Nur Katırcıoğlu

Erman Taylan Baykal

Ayça Aral

Özer Balkan

Derya Avcı

Dicle Olcay

19 Şubat 2012 tarihinde yapılan büyük finalde Hülya Avşar'ın ekibinden Fatma İşcan; Murat Boz'un ekibinden Oğuz Berkay Fidan; Mustafa Sandal'ın ekibinden, İbrahim Şevki ve Hadise'nin ekibinden Bihter Erkmen yarışmıştır. Tüm yarışmacılar bir şarkı seslendirdikten sonra bir yarışmacı SMS oylamasının sonucuna göre elenmiştir. Her elemeden sonra yarışmacılar yeni bir şarkı seslendirerek yeniden SMS oylaması yapılmış ve bu yeni sonuçlara göre elemeler yapılmıştır. Oylamaların sonucuna göre ise Bihter 4'üncü, Fatma 3'üncü, İbrahim 2'nci ve Oğuz 1. olarak yarışmanın şampiyonu olmuştur. Yarışmanın 1.si olan Oğuz Berkay Fidan Murat Boz'un ekibinden olduğu için şampiyon jüri Murat Boz olmuştur.

14 Mart 2012 Çarşamba akşamı "O Ses Türkiye Van Özel" bölümüyle yayınlanan programda, 1. sezondan en iyi 12 yarışmacı şarkılarını Van'a yardım için seslendirdi. Büyük ilgiyle izlenen programa 260.000 TL'lik yardım geldi. Program süresince jüri üyeleri Hadise, Hülya Avşar, Mustafa Sandal ve Murat Boz "Van İçin Türkiye Kumbarası"na destek mesajları verdi.

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

[/align]

-------------------------------

Bu sezonda izleyip beğendiğimiz, beğenmediğimiz, yani O Ses Türkiye'yle ilgili her şeyi burda konuşup tartışabiliriz.

Hadi kestim kırmızı ipi, hayırlı olsun

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Boyle bir basliga ihtiyac vardi sagol Can! Gecen sezon takip etme firsatim olmadi ama bu yil izliyorum. Elemelerde Levent Yuksel'den "Dedikodu"yu soyleyen dazlak amca favorim su an icin.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Bakalim neler olacak?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kurdele degil miydi o ? Ellerine saglık konu için.

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim yorumlarınız için

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ben de ihtiyaç hissettim bu konuyu açmaya valla

Gizlenmiş İçerik

Göksel çaktırma ha ip ha kurdele

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Boyle bir basliga ihtiyac vardi sagol Can! Gecen sezon takip etme firsatim olmadi ama bu yil izliyorum. Elemelerde Levent Yuksel'den "Dedikodu"yu soyleyen dazlak amca favorim su an icin.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Bakalim neler olacak?

O Dedikodu'yu söyleyeni valla ben de çok sevdim. Hatta şu ana kadar gelen en iyi ses bana göre

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dünkü bölümde hülyanın elediği adam için nasıl kapıştılar ama

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> adam iyi yaptı murat bozu seçerek hülya onu elemişti aslında haklıydı o gün fatma olay okumuştu

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım Gülşah'ı elediler aqLıyorum... .s.s

Sen katilmistin n'oldu?

Ben sadece ön elemeye katıldım, kabul edilmemişimdir bence, heyecandan korkunç okudum biraz da...

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ama eğer ararlarsa kesinlikle haber vereceğim.

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aa Gülşah arkadaşın mıydı?

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yalnız yanılmıyorsan kız Because Of You'yu okumuştu, zor seçmiş. Bir de şimdi herkes çok okuyor onu keşke başka şarkı seçseymiş.

Bu arada senin O Ses işin ne oldu Ulaşcan?

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende geçen yılk katıldım geri döndüler ama gidemedim başka bir ildeydim

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Neyse cevabı gördüm, hayırlısı olsun Ulaş ama seni görmek isterim ha

Gizlenmiş İçerik

Meliiih bu sene de gitsene?

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...