İçeriğe atla

Eurovision 2010 | Norveç (Share The Moment)

Misafir

Pinlenen İletiler

ESC_2010_logo.png

2010 Eurovision Şarkı Yarışması, 55. Eurovision Şarkı Yarışması'dır. İlk olarak 18 Mayıs, 20 Mayıs, 22 Mayıs 2010 tarihleri arasında yapılması planlandı, fakat yarışma finalinin Şampiyonlar Ligi final maçı ile çakışması üzerine yarı-final ve final günleri 25 Mayıs, 27 Mayıs ve 29 Mayıs 2010 tarihlerine alınmıştır.[1] Yarışma, Norveç'te yapılmıştır, çünkü 2009'da birinci olan ülke Alexander Rybak'ın "Fairytale" adlı şarkısı ile Norveç'ti. Yarışma, Oslo'da bulunan Telenor Arena'da yapılmıştır. Ülke, ev sahipliği yapacağı yarışma için 17 milyon € harcamıştır. Yarışmaya 39 ülke katılmıştır. Gürcistan, bir yıl aradan sonra yeniden katılacaktır. Bununla birlikte Andorra, Çek Cumhuriyeti, Karadağ ve Macaristan bazı sebeplerden dolayı yarışmadan çekilmiştir. Yarışmayı Erik Solbakken, Haddy Jatou N'jie ve Nadia Hasnaoui sunmuştur. Yarışmayı Almanya, Lena Meyer-Landrutun "Satellite" adlı şarkısı ile 246 puan toplayarak kazandı. Türkiye ise 170 puan toplayarak ikinci oldu. Romanya üçüncü, Danimarka dördüncü ve Azerbaycan beşinci oldu.

Almanya - Satellite

[video=youtube]

Türkiye - We Could Be The Same

[video=youtube]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 144
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Ne slow bir yıl ama!

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla güzel bi yıldı geçen seneki hadise temposu bu yılı sessiz sakin geçirtmişti

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
ayrıca bana göre bence esc tarihinin en güzel şarkısı bu yarışmada 1. oldu

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Slovakya "Horehronie" .. Yılın haksızlığıydı..

Gizlenmiş İçerik

Kristina

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İsveç ve Hırvatistan'ın haklarının afiyetle yendiği yarışmadır. Yazık oldu o güzelim şarkılara

Gizlenmiş İçerik

:m03:

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

görsellik ve show açısından çok iyi bir ev sahibiydi yarışmayı zevkli geçirmek içn elinden geleni yaptı ama yarışmaya katılan ülkelerede pek hayır yok tu o sene ve türk basının ilgisi hadise hayal kırıklığından sonra baya azlmıştı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

ben 2009 yazında maNga'nın şehr-i hüzün albümünü dinledikten sonra iddia ediyorum euroviison a maNga gidecek dedim,Haziran ayında hem de ve manga gidince esc-fanı oldum.VE bence izlediğim en güzel eurovision şarkı yarışması gerek bizim insanı doyuran heyecanlandıran şarkı ve şovumuz gerek Norveçin harika ev sahipliği gerekse de şarkıların ve sahnenin eşsizliği beni bunu söylemeye itiyor hala.............

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...