İçeriğe atla

Eurovision 2005 | Ukrayna (Awakening)

Misafir

Pinlenen İletiler

Eurovision-2005.svg

2005 Eurovision Şarkı Yarışması ya da 50. Eurovision Şarkı Yarışması. Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlendi. Yunanistan'ı temsil eden Helena Paparizou "My Number One" adlı parçasıyla 230 puan elde ederek 1. oldu. 19 Mayıs'ta yarı-final 21 Mayıs'ta ise final yapıldı.

Yunanistan - My Number One

[video=youtube]

Türkiye - Rimi Rimi Ley

[video=youtube]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 60
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

1.den tam anlamıyla memnun olduğum (ilk izlediğim esc 2004ten beri) tek yıl. 1.lik için tek favorim yunanistandı...

1.liğinden bir diğer memnun olduğum Ukrayna'dır ama o gece Sakis'i daha çok beğenmştim(çocuktum şovu ilginç gelmişti)

Onun dışında Lordi, Marija kazandığında bildiğiniz ağlamıştım, Dima'ya üzülmedim ama daha iyileri vardı, Alexander hakkıyla kazandı ama daha iyiler (bana göre) vardı. Lena hakkıyla kazandı ama manga 1. olamadı diye Lenaya sevinemedim

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Helena'nın 1.liğinden sonra en sevindiğim 1.lik Azerbaycan'ındır ama kesinlikle o vasat şarkıya değil tamamen eurovisionun yanı başımıza gelmesine sevindim. Running Scared ne alaka kazandı anlamış değilim. O yarışma başka gece başka şartlarda düzenlenseydi 1. çok farklı olurdu diye düşünüyorum

son paragrafına katılıyorun kesinlikle doğru

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

İsrail kazanmalıydı bende yeri çok büyük ve farklı bir şarkı resmen yüreğimin telini titretiyor

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Shiri'ciğimin o müthiş şarkısıyla ancak dördüncü olarak hakkının yenmesine çok üzüldüğüm sene. Fransa'nın da en güzel şarkılarından biri o sene yarışmıştı

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> En azından birinci gerçekten çok iyi bu senenin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...
  • 5 hafta sonra...

''yo may lavaa end dı kava' diye az dolaşmadım ortalarda

Gizlenmiş İçerik

:siritma:

Gizlenmiş İçerik

şaka bi yana çok güzel bir yıldı henüz 12-13 yaşlarındaydım ama number one ne zaman çıkıcak sahneye diye beklerdim..rimi rimi ley o zamanlar deyimi yerindeyse tiksindirici geliodu ama sonradan sevmiştim

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

2008'de de Makedonya Türkçe bir versiyon hazırlamıştı. Dost ve kardeş (!) ülke Azerbaycan'dan göremedik daha

Gizlenmiş İçerik

Oha videoyu üyelerimizden Esperanza yüklemiş 2008'de, o may gaş.

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Yarı finalden sonra final recapini gorup oha biz bu sarkılar arasında ilk 5'e gireriz dedigim bir yıl.... Napıyım o zaman internette takılmıyordum sarkıları çok dinlemiyordum falan...

Temasını özellikle çok begendigim bir yıl... Fıstık yeşili ve gece mavisinin muhteşem uyumudur yani...

Yunanistan'ın evet ben birinciyim dedirttigi bir yıl...

Malta'yı sonuna kadar destekledigim ve Ciara'yı anneme benzettigim bir yıl....

Shiri (Israel), Walters and Kazha (Latvia) , Jakob ( Denmark ) , Luminita ( Romania ) gibi kişileri tanıdıgım ve şarkılarını çok ama çok sevdigim bir yıl...

Türkiye çıktıgında yine de çok heyecanlandıgım ve ne olursa olsun destekledigim bir yıl....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...