İçeriğe atla

Eurovision 2003 | Letonya (A Magical Rendez-vous)

Misafir

Pinlenen İletiler

2003 yilinda 'Every Way that I Can' sarkisi Turkce mi olmali ingilizce mi?' tartismalari meclis'in gundemine tasindigini BILIYOR MUYDUNUZ?

Evet ve hatta Deniz Seki ve Hakan Peker'in basini cektigi bir grup unlu isim bir araya toplanip basin toplantisi duzenleyip karalama kampanyalari baslatmisti "Sarkimiz Ingilizce olmamali" diye. Ben de tesadufen bir magazin programinda izlemistim. "Eurovision" kelimesiyle ilk tanismam bu sekilde olmustu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Bu şarkı uydurma dille söylenmiş.Ve 2. oldu bizim arkamızda son anda 1. olmuştuk 10 puan alarak.Bu şarkıyla ve ülkenin tepkisiyle ilgili detaylı bilgisi olan varmı ?.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son anda 1. olma olayina dikkat cekmek gerek, o yil Irlanda, Rusya ve Bosna disinda tum ulkeler televoting ile gercekestirdi oylamalarini. Irlanda'nin televotelarinda sorun ciktigi icin Irlanda EBU'dan aldigi izinle juri oylamasi kullandi. Juriden Turkiye'ye ve Rusya'ya puan cikmadi. Eger Irlanda halk oylarini kullanabilseydi, halkin Rusya'ya verdigi 12 puanla Rusya 1. olacak, biz Belcika'nin ardindan 2. olacaktik. Irlanda'nin halk oylari daha sonra aciklandi. Turkiye'ye halktan da juriden de puan cikmamisti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son anda 1. olma olayina dikkat cekmek gerek, o yil Irlanda, Rusya ve Bosna disinda tum ulkeler televoting ile gercekestirdi oylamalarini. Irlanda'nin televotelarinda sorun ciktigi icin Irlanda EBU'dan aldigi izinle juri oylamasi kullandi. Juriden Turkiye'ye ve Rusya'ya puan cikmadi. Eger Irlanda halk oylarini kullanabilseydi, halkin Rusya'ya verdigi 12 puanla Rusya 1. olacak, biz Belcika'nin ardindan 2. olacaktik. Irlanda'nin halk oylari daha sonra aciklandi. Turkiye'ye halktan da juriden de puan cikmamisti.

oda bizim kazanmamızı istiyodu

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra...

Is It True dahil bu arada, Yigit cikip o da dahil mi diye sormasin da. :h

Yer paspası kılıklı şeyi mi diyorsun?

Senin Letonyalıları neye benzetiyorsun çok merak ettim :h
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
Guest schlagerman

Bana göre en iyi Everyway that I can müziği ve koreografisiSlovenler tarafından 2004 EMA(slovenlerin ulusal finalleri)de yapıldı.ten points go to Turkey olayı[video=youtube]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...