Canala

Nicki Minaj Fan Club (Barbz)

82 posts in this topic

[align=center]NICKI MINAJ

 

NickiMinajtumblr_lkw7v5FN3M1qfxq87o1_500.gif

 

Onika Tanya Maraj ya da sahne adı ile Nicki Minaj, 8 Aralık 1982 doğumlu, Trinidadlı hip hop/R&B müzisyeni ve söz yazarıdır. Young Money Entertainment ile şöhrete kavuşan Minaj, daha sonra Cash Money Records'la anlaşma yaptı.

 

Ağustos 2009'da, Minaj Universal Motown ve Young Money Entertainment ile anlaştı. Minaj kariyerinin ilk yıllarında üç tane mixtape yayınladı: Playtime Is Over, Sucka Free ve Beam Me Up Scotty. Minaj Amerikalı rapçi Lil Wayne tarafından keşfedildi ve üç mixtape'den sonra Young Money Entertainment'le anlaştı. Anlaşmayı yaptıktan sonra Minaj, ilk albümü Pink Friday'in yapımına başladı. Bu albüm ABD Billboard 200 listesinde ikinci sıraya kadar yükseldi. Minaj yedi şarkısı birden aynı zamanda Billboard Hot 100'de yer alan ilk müzisyen oldu. Minaj'ın ikinci teklisi "Your Love" Billboard Hot Rap Songs listesinde birinci sıraya yükseldi. MTV's Annual Hottest MC List'e dahil edilen ilk kadın unvanına sahiptir. 'Pink Friday albümü, piyasaya çıktıktan bir ay sonra ABD'de platin plak aldı. Minaj çeşitli sanatçılarla yaptığı ortak çalışmalar ve konuk olduğu popüler rap şarkıları ile tanınır.

 

Hayatı

 

Nicki Minaj 8 Aralık 1982 tarihinde Saint James, Trinidad ve Tobago'da doğdu. Minaj beş yaşına kadar büyükannesi ile kaldı, çünkü bu dönemde ailesi New York şehrinin Queens ilçesinde yaşamak için bir yer arıyorlardı. Annesi zaman zaman Nicki'nin yanına gelirdi ve bir gün Minaj beş yaşındayken onu alarak Queens'e götürdü. Minaj'a göre: babası alkol ve uyuşturucu alıyordu, öyle ki bir keresinde evi yakarak annesini öldürmeye kalktı.

 

Minaj Elizabeth Blackwell Middle School 210 okuluna gitti. Aynı zamanda burada klarnet çalmayı öğrendi. O, LaGuardia High School'dan mezun oldu. Minaj başlangıçta LaGuardia'da okumaya karar verdi, ama seçmelerde sesini kaybetti.

 

Kariyeri

 

2007 - 2009 : Kariyerinin başlangıcı ve mixtapeleri

 

Minaj ilk mixtape'ini 2007 yılında yayınladı. Playtime Is Over mixtape'i bilinmeyen bir etiketle yayınlandı. Sucka Free isimli mixtape'i 7 Temmuz 2008 tarihinde Be şirketinden yayınladı. Minaj 2008'de Underground Müzik Ödülleri'nde Yılın En İyi Kadın Sanatçısı ödülünü kazandı.

 

18 Nisan 2009'da üçüncü mixtape'i Beam Me Up Scotty'yi Trapaholics Records şirketinden yayımladı. XXL dergisine çıkan mixtape, BET ve MTV'de olumlu yankı buldu. Ayrıca Barbie World isimli mixtape'i 2010'da yayınlandı.

 

2010 : Pink Friday

 

nicki_minaj_pink_friday_by_chaose37-d33rs2b.jpg

 

Plak şirketleri arasındaki teklif savaşından sonra Young Money Entertainment, 31 Ağustos 2009 tarihinde Minaj'ın; aralarında ticari ürünler, sponsorluklar, ciro, turne ve yayınlama gibi 360 hakkını da elinde bulunduracağı bir anlaşma yapıldığını duyurdu. 95.8 Capital FM radyosuna verdiği röportajda Minaj, Rihanna'nın Loud albümündeki "Raining Men" single'ından sonra Pink Friday albümü için de yeniden biraraya geleceklerini belirtti. Rapçi Kanye West'in de albümde yer alacağı kesinleşti.

 

3 Ağustos 2010 tarihinde Minaj Ustream.tv kanalında hayranlarına albümünün ismini Pink Friday olacağını söyledi: "Siyah Cuma geleneğini sürdürmek adına ve Nicki Minaj albümünün şerefine bu yıl Pembe Cuma olarak değiştirdik, böylelikle de albümün ismi Pink Friday yani Pembe Cuma oldu." Albümün delüks sürümü standart sürümden sonra yayınlandı. Minaj albümün kapağını 15 Ekim 2010'da yayınladı.

 

Minaj'ın Pink Friday albümü 19 Kasım 2010 tarihinde yayınladı. "Massive Attack" single'ı Nisan ayında yayınlandı. Ancak "Massive Attack", Pink Friday albümünde yer almadı. Ağustos'ta albümün ilk resmi single'ı olan "Your Love" piyasaya çiktı. Şarkı Billboard Hot 100'de 14, Hot R&B/Hip-Hop Songs ve Rap Songs listelerinde yedi numaraya kadar yükseldi. Minaj MTV's Annual Hottest MC List'e dahil edilen ilk kadın oldu. Ekim ayında Minaj, yedi şarkısı da Billboard Hot 100'de yer alan ilk kadın oldu. Daha sonra Minaj The Black Eyed Peas grubu solisti will.i.am ile birlikte "Check It Out" single'ını çıkardı. Şarkı Minaj'ın Avrupa'da en başarılı single'ı oldu. Minaj'ın "Right Thru Me" single'ı 24 Eylül 2010 tarihinde yayınlandı. Şarkı Stephen Hacker, Joe Satriani, Andrew Thielk, B. Evans ve Minaj tarafından yazılmıştır. Şarkının video klibi Ekim'de yayınlandı. Klibin konusu Minaj ve sevgilisinin ilişki dramasıdır. "Right Thru Me" single'ından sonra onu Minaj'ın dördüncü single "Moment 4 Life" takip etti. Kanadalı rapçi Drake'le kaydedilen şarkı, 7 Aralık 2010 tarihinde yayınlandı. Şarkı Billboard Hot 100'de 37, Hot Rap Songs listesinde beş numaraya kadar yükseldi. Minaj'ın albümü, yayınlanmasından bir ay sonra ABD'de Platin sertifika kazandı.

 

29 Şubat 2011'de Minaj Saturday Night Live'a konuk oldu. Burada hit şarkıları "Right Thru Me" ve "Moment 4 Life"ı seslendirdi.Ardından "Super Bass Şarkısını Çıkardı bu şarkısıyla MTV Video Müzik Ödülleri En İyi Pop Video Klibi Ödülünü aldı. 2011 Haziran ayından itibaren Nicki Minaj Jessie and the Toy Boys'un açılımında konuk oldu. Minaj aynı zamanda Amerikalı pop şarkıcısı Britney Spears'in altincı albümü olan Femme Fatale'i destekledi. Aynı zamanda turda Britney Spears'e eşlik etti. Aynı zamanda Britneyin şarkısı olan Till the World Ends'in remixinde Kesha ile birlikte duet yaptı. Nisan 2011 tarihinde şarkı ABD listelerinde 3 sıraya kadar yükseldi. Super Bass isimle şarkısı Mayıs 2011 tarihinde tekli olarak çıktı. Şarkı Birleşik Krallık, Kanada, ABD, Avustralya ve başka ülkelerde büyük bir single haline geldi. Şarkı herkes tarafından positiv eleştiri aldı. Minaj 3D filmi olan Ice Age: Continental Drift'de bilinmeyen bir karakteri sesledirdi. Minaj aynı zamanda David Guetta'nın Nothing But the Beat isimli albümünde Where Them Girls At ve Turn Me On şarkılarında düetlik yaptı.

 

Müzikal tarzı ve imajı

 

İmajı

 

Vibe dergisinde yayınlanan röportajında, Minaj'ın seksüel imajı tartışıldı: "Benim büyüdüğüm zamanlarda kadınların bazı belirli şeyler yaptığını görürdüm. Bunları mutlaka benim de yapmam gerektiğini düşünürdüm. Günümüzün kadın rapçileri seksten çok fazla bahsediyorlar. Onların elde ettiği başarıyı kazanabilmek için benim de mutlaka bunları yapmam gerektiğini düşündüm. Ama gerçek şu ki ben bunları yapmadım. 'Interview dergisinde yayınlanan röportajında, Minaj yeniden seksüel imajına yorum yaptı: "Ben bilinçli aldığım bir kararla seksiliğin tonunu düşürmeye çalıştım. Ben insanların özellikle-genç kızların şunu bilmesini istiyorum ki, hayatta hiç birşey seksilik üstüne kurulmamıştır. Sizin bundan başka devam edecek şeyleriniz de var." Minaj'ın sol kolunda Çince yazılı olan "上帝與你常在" (shangdi yu ni chang zai) , "Tanrı her zaman seninle" anlamlı dövmesi var.

 

Alt kişilikleri

 

Minaj çocukluğu ve gençliğinde ailesiyle sık sık sorunlar yaşıyordu. Gerçek hayattaki sorunlarından kurtulmak için kendine karakterler oluşturur ve hayatını bunlarla devam ettirirdi.

 

New York dergisine konuşan Minaj, "kavgalardan uzaklaşmak için, her zaman yeni bir insan olmayı hayal ederdim. "Cookie" benim ilk kimliğim olmuş ve onu uzun bir süre kullanmıştım. Daha sonra "Harajuku Barbie", sonra "Nicki Minaj" oldum. Fantezi benim gerçekliğim olmuştu."

 

Yeni albümü için Minaj "Roman Zolanski" isimli yeni bir alt kişilik oluşturdu. Örneğin Trey Songz'la birlikte söylediği "Bottoms Up" şarkısında, rap yapan "Nicki Minaj" değil; "ikiz kardeşi" Roman Zolanskiydi. Minaj'a göre, o onun içinde doğdu ve ne zaman sinirlenirse ona dönüşüyor. Ayrıca "onun içinde bir şeytan olduğunu söyledi". Roman Eminem'in Slim Shady kimliği ile kıyaslandı. Öyle ki, Minaj ve Eminem, birlikte söyledikleri "Roman's Revenge" şarkısında bu kimlikleri kullandılar. Romanın "Martha Zolanski" isimli bir annesi var. Martha Zolanski, "Roman's Revenge" şarkısında ortaya çıktı. Martha "Moment 4 Life" klibinde Minaj'ın büyükannesi gibi gösteriliyor. Minaj, bu albümde hayranlarının Nicki, Roman ve Onika ile tanışacaklarını belirtti.

 

18 Kasım 2010'da Minaj "Nicki Teresa" adında yeni bir alt kimlik oluşturdu. Rengarenk eşarp giyerek hayranlarını New York şehrindeki Fuse studios'da The Garden of Dreams Foundation'de ziyaret etti. Minaj 6 Aralık 2010 tarihinde Lopez Tonight'a yeni bir görünümle, "Rosa" karakteriyle konuk oldu.

 

Etkilendikleri

 

Minaj müzik tarzını etkileyen sanatçılar arasında Lil Wayne, Lauryn Hill, Jadakiss, Natasha Bedingfield, Foxy Brown, Lil' Kim ve Missy Elliott'i saydı. Minaj aynı zamanda Madonna, Marilyn Monroe, Grace Jones ve Cyndi Lauper tarafından ilham almışdır.

 

Özel yaşamı

 

Bazı şarkılar ve röportajlarda Minaj'ın biseksüel olduğu ima edildi. "Şimdiye kadar hiçbir kadınla birlikte olmadığını" söyleyen Minaj, Out dergisi röportajında "erkeklerle de birlikte olmadığını" ekledi. Vibe dergisine verdiği röportajda Minaj, "bütün insanların hayat yaşamlarını benimsemek istiyorum ve onlara kötü insanlar olduklarını söylemek istemiyorum. Bence bütün kızlar güzel ve seksi ancak onlara birilerinin bunu söylemesi gerek, kimse söylemiyorsa onlara bunu ben söylerim. Bence insanlar her zaman beni tanımaya çalışıyor ancak ben pek tanınmak istemiyorum. Minaj bunlardan Out dergisinde yine bahsetti: "Demek istediğim, herkes beyaz ve siyah değildir. Ortalıkta birçok gölgeler olabilir, ama insanlar birşeyi söylemek istedikleri zaman onların rahat hissetmelerine olanak tanımalısınız."

 

Diskografi

Pink Friday (2010)

Pink Friday : Roman Reloaded (2012)

 

Nicki Minaj Resmi Sitesi

Nicki Minaj Facebook

Nicki Minaj Twitter[/align]

Share this post


Link to post
Share on other sites

[align=center]NICKI MINAJ ALBÜMÜNÜN YENİ EDİSYONU KASIM’DA

[/align]

 

[align=center]NickiMinaj22.jpg[/align]

 

 

Nicki Minaj, kasım ayında, Pink Friday Roman Reloaded adında, son albümünün yeni edisyonu olacak albümü piyasaya çıkaracağını açıkladı.

 

Albümde, hali hazırda eski basımda yer alan şarkıların yanı sıra, yayınlanmamış şarkılar da bulunacak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[align=center]NICKI MINAJ’DAN YENİ SINGLE: THE BOYS[/align]

 

[align=center]NickiMinajTheBoys.jpg[/align]

 

“Pink Friday Roman Reloaded: The Re-Up”, Nicki Minaj’ın son albümünün yeni baskısının ismi. Şarkıcı, bu albümden ilk single olarak The Boys ismli şarkıyı piyasaya çıkardı.

 

Daha önceki şarkılarına göre daha az elektro tarzında olan The Boys’da Nicki Minaj’a Cassie eşlik ediyor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[align=center]tumblr_maaqdsq2fC1r8vlwt.jpg[/align]

 

[align=center]Nicki Minaj son albümünü 5-8 yeni şarkı ekleyerek Kasım ayında “Pink Friday Roman Reloaded: The Re-Up” ismiyle tekrar yayınlayacak. Yeni rerelease edisyonun “The Boys” isimli ilk single şarkısında Cassie eşlik ediyor.[/align]

 

[align=center][video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=okKdSrFIPtU [/align]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.