Jump to content
Sign in to follow this  
Melo

Eurovision 2013 "We Are One"

Recommended Posts

ER_4544-300x200.jpg

Yarı final sistemine geçildiğinden beri Ocak ayının sonunda düzenlenen ^Kura ile Yarı Finalde Yarışılacak Sıranın Belirlenmesi^ sistemine EBU son verdi.

Referans grubu üyeleri ( Birleşik Krallık, Almanya, İspanya, İtalya ve Fransa ve bu seneki ev sahibi İsveç ) bu kararı verdi ve EBU'ya yani Avrupa Yayın Birliği'ne sundu. EBU da kararı bugün onayladı ve resmi sitede açıkladı. Artık bu seneden itibaren kura sistemi olmayacak.

Peki artık sıralama nasıl belirlenecek?

Artık ülkelerin yer alacakları yarı finali ve sıralamaları (hem final hem yarı-final sıralamalarını) EBU yöneticileri belirleyecek. Bu süreç 3 adımda gerçekleştirilecek. Ocak ayının son haftasında gerçekleşmesi planlanmakta.

Bu sistem ile birbirine her sene yüksek puanlar veren ülkelerin aynı yarı finalde olmaması sağlanacak yani örnek verecek olursak Yunanistan ile Kıbrıs, Türkiye ile Azerbaycan, Sırbistan ile Bosna Hersek, Rusya ile Ukrayna gibi ülkeler aynı yarı finalde olmayacak gibi görünüyor.

EBU TARAFINDAN İLK SEÇİM YAPILDI!

EBU yöneticileri bugün örnek olarak iki ülkenin hangi yarı finalde yarışacağını belirledi.

Danimarka birinci yarı finalde, Norveç ise ikinci yarı finalde yarışacak.

TÜRKİYE İÇİN İYİ OLMAYACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR!

Geçen hafta TRT'de yapılan toplantıda yarı finalde ve finalde 80 puanımız garanti diye birkaç defa konuşmalarda söylenmişti. Açık bir toplantı da bunu söylemek ne kadar doğru bilemiyorum .. ki artık doğru olmadığı bence kesinleşti (!) Artık yarı finallerde 80 puanımız garanti değil (!)

Bize her sene yüksek puan veren (7'den yüksek) Belçika, Hollanda, Avusturya, İsviçre, Arnavutluk, Makedonya ve Azerbaycan gibi ülkelerle aynı yarı finalde yer alamazsak ( ki bence EBU bu sene bunu yapacak diye düşünüyorum. Hissediyorum maalesef.. ) işimiz çok zor. Şarkımız ne kadar iyi olursa olsun bu ülkelerde yaşayan Türklerin ve Türkiye sempatisi olan insanların oyları bizim için çok değerli. O yüzden bu sene işimizi garantiye almalıyız. Nasıl olsa gurbetçiler var deyip sıradan bir seçim değil, Avrupa'nın etkileyecek kadar modern bir ismi seçip farklı bir şov ve şarkı ile yarışmada olmalıyız. Yoksa bu iş olmaz.

"Hadi bakalım kolay gelsin, bir acayip zor yarış" diyerek konuyu noktalıyorum.

Tolgahan.

Kaynak : EBU // eurovision.tv // themusicofnow.com/eurovision // eurovisiontime.com //

Umarim seneye yarifinalde takilmayiz. Can Bonomo yarifinalde juri oylamasinda 13. olmustu, Yuksek Sadakat halk oylamasinda 10.ydu. Zaten zar zor cikiyoruz finale. Ha sarkimiz cok iyi olursa zaten cikar ama yine de korktum ben.

İsveçli kamera uzmanları küçük bir arenada mükemmel ve geniş açılı kamera açıları kullanacaklarını açıkladı...

Yunanistan'dan sonra Moldova, ve Kibris Rum Kesimi yarı finallerin EBU yetkililerince belirlenecek olmasina karşı çikan ulkeler arasinda...

afferim ahmet arkamda dur komşum makedonyaya benzeme :D

Bu sene Malmö'ye yarışmayı izlemeye gidenlerin büyük bir kısmı yarışmayı ayakta izleyecekler. Bu sayede arenada sıra numaraları, arka ve ön cepheler dert olmayacak.

Bu sene Malmö'ye yarışmayı izlemeye gidenlerin büyük bir kısmı yarışmayı ayakta izleyecekler. Bu sayede arenada sıra numaraları, arka ve ön cepheler dert olmayacak.

2008'de de boyleydi degil mi? Çogu insan ayaktaydı diye biliyorum. Bence hoş biir görüntü olmuyor.

2008'de de boyleydi degil mi? Çogu insan ayaktaydı diye biliyorum. Bence hoş biir görüntü olmuyor.

yani oturmaya mı geldik hesabı! :D

[align=center]404977_560591763955758_1039497027_n.jpg[/align]

[align=center]EUROVISION 2013 BİLETLERİ HAFTAYA SATIŞA SUNULACAK.

İsveç'in Malmö şehrinde yapılacak olan 2013 Eurovision Şarkı Yarışması'nın biletleri 26 Kasım Pazartesi Saat:10:00 itibariyle satışa başlanacak.

Bilet fiyatları 10 ile 216 € (23 ile 500 TL) arasında olacak.

TAKVİM:

13 Mayıs 2013 > 1. Yarı-Final (Juri Provası)

14 Mayıs 2013 > 1. Yarı-Final (CANLI YAYIN)

15 Mayıs 2013 > 2. Yarı-Final (Juri Provası)

16 Mayıs 2013 > 2. Yarı-Final (CANLI YAYIN)

17 Mayıs 2013 > FİNAL (Juri Provası)

18 Mayıs 2013 > FİNAL (CANLI YAYIN)

Malmö'ye gidecek olan fanlar için ise Juri Provaları ve Canlı Yayınlar olmak üzere hepsini kapsayan özel bir Bilet Paketi hazırlandı..

FAN BİLET PAKETİ fiyatı: 2975 Kron (800 TL)[/align]

[align=center]602555_561155250566076_994655486_n.png

[/align]

Avrupa'nın en büyük 5. Telefon oparötörlerinden "TeliaSonera" Eurovision 2013 Resmi sponsorlarından biri oldu ! ve de

Alman saç bakım ve boya ürünlerinin sahibi "schwarzkopf" 2013 eurovision şarkı yarışmasına tekrar sponsor oldu.