Jump to content
Sign in to follow this  
Uğur

2012 Jüri ve Halk Oylama Sonuçları

Recommended Posts

Jüri acilen gitmeli, Eurovision'un selameti ve oylamanın heyecanı için. Geçen sene 1. olan ülke 2 puan farkla belli oldu teleoylamada bu sene 11 puan farkla belli olmuş. Ama jüri naptı o farkı açtı götürdü. Üstelik Almanya'nın sıralamasını da jüri düşürmüş :icon_ohmygod:

Aynen, hatta ve hatta bana kalsa yalnızca 8-10-12 puanların okunduğu sistemde kaldırılsın ben 2006 öncesini geri istiyorum. :(

Hiç heyecan kalmadı, izlerken zevk alamıyorum.

Guest Soner

Bence halk oylamasındaki çekişmeyi görünce jüri oylamasını kaldırmayı düşünmüşlerdir bizim gibi:)

Halkı jüriyi attım kenara ben şu an. Fransa'nın orda 0 puanda nasıl olduğunu düşünüyorum. 0 puan alabilecek bir şarkı değildi o ya, daha iyisini hakediyorlardı bence. Çok çok şaşırdım. Kanım dondu bile diyebilirim.

Halkı jüriyi attım kenara ben şu an. Fransa'nın orda 0 puanda nasıl olduğunu düşünüyorum. 0 puan alabilecek bir şarkı değildi o ya, daha iyisini hakediyorlardı bence. Çok çok şaşırdım. Kanım dondu bile diyebilirim.

Ben de güleyim mi ağlayayım mı bilemedim. O şarkıyı çok seviyodum. Çok ilginç sonuçlar var gerçekten.

Jüri oylaması kaldırılmayacağına göre (yani bence kaldırmazlar) seneye ''jüri''ye oynamak zorundayız, önümüzdeki yıla bakacağız artık. Benim için gerçek derecemiz 4.lüktür, böyle bilip böyle hatırlayacağım.

Jüride en kötü 15. falan olmalıydık. 22. olduğumuza girmiyorum bile, kesinlikle saçmalanmış. Malta, Yunanistan falan bizden iyi bile değildi. Kıyaslayamıyorum bile. Kıyaslamadan Can onlar arasında en iyisi çıkıyor cidden.

Ben hala Fransa'dayım yalnız. :confused1:

bizi komşular kurtarmış gene desenize jurıye kalsak 22. ciyiz :D

Jüri kalkmayacaksa bile , etkisi %10 - %20 'ye indirgenmeli cidden çok saçma oylama yapıyorlar. Zaten komşu oylamasının önlenmesi için konulan jüri , komşu oylarını daha da arttırıyor hangi Türk jüri Ermenistan'a puan verir ki ?

%50 Jüri oylaması kurucu ülkeleri yarışmaya küstürmemek için ortaya çıkarılmış bir plan zaten. Geçen yıl İtalya'ya hediye edilen 2.lik gibi, bu yıl da İspanya'ya güzel bir hediye verilmiş anlaşılan. Acilen kaldırılmalı jüri, yoksa Eurovision daha da tiraj kaybedecek.

İspanya hakkında sizle aynı düşünmüyorum ben. Quédate Conmigo gibi bir şarkı gerçekten bir daha zor gelir bu yarışmaya. O şarkı çok kaliteliydi. Ve Eurovision'a gerçekten çok fazla bir şarkıydı. Her yönüyle. Jüride 5. olması saçmalık, ilk 3'de olmalıydı. Sırbistan'dan daha iyiydi bence. İtalya'nın şarkısı da güzeldi elbette geçen yıl. 2.'lik sürpriz oldu. 2. oldu diye sevinmiştim ben. ^^ Ama dediğim gibi o bir sürprizdi. İspanya'ya yapılan bir jest değil bence, fazlasını almalıydı Pastora. Ses, şarkı, vokaller vs. her şeyi ile bu sene Eurovision'a fazlaydı İspanya.