İçeriğe atla

2012 Jüri ve Halk Oylama Sonuçları

Uğur

Pinlenen İletiler

• İleti 88
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Jüri kalkmayacaksa bile , etkisi %10 - %20 'ye indirgenmeli cidden çok saçma oylama yapıyorlar. Zaten komşu oylamasının önlenmesi için konulan jüri , komşu oylarını daha da arttırıyor hangi Türk jüri Ermenistan'a puan verir ki ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

%50 Jüri oylaması kurucu ülkeleri yarışmaya küstürmemek için ortaya çıkarılmış bir plan zaten. Geçen yıl İtalya'ya hediye edilen 2.lik gibi, bu yıl da İspanya'ya güzel bir hediye verilmiş anlaşılan. Acilen kaldırılmalı jüri, yoksa Eurovision daha da tiraj kaybedecek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İspanya hakkında sizle aynı düşünmüyorum ben. Quédate Conmigo gibi bir şarkı gerçekten bir daha zor gelir bu yarışmaya. O şarkı çok kaliteliydi. Ve Eurovision'a gerçekten çok fazla bir şarkıydı. Her yönüyle. Jüride 5. olması saçmalık, ilk 3'de olmalıydı. Sırbistan'dan daha iyiydi bence. İtalya'nın şarkısı da güzeldi elbette geçen yıl. 2.'lik sürpriz oldu. 2. oldu diye sevinmiştim ben. ^^ Ama dediğim gibi o bir sürprizdi. İspanya'ya yapılan bir jest değil bence, fazlasını almalıydı Pastora. Ses, şarkı, vokaller vs. her şeyi ile bu sene Eurovision'a fazlaydı İspanya.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Jüri acilen gitmeli, Eurovision'un selameti ve oylamanın heyecanı için. Geçen sene 1. olan ülke 2 puan farkla belli oldu teleoylamada bu sene 11 puan farkla belli olmuş. Ama jüri naptı o farkı açtı götürdü. Üstelik Almanya'nın sıralamasını da jüri düşürmüş

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Aynen, hatta ve hatta bana kalsa yalnızca 8-10-12 puanların okunduğu sistemde kaldırılsın ben 2006 öncesini geri istiyorum.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Hiç heyecan kalmadı, izlerken zevk alamıyorum.

Eww yok o oylamayı çok çok uzatır, şu haliyle 50 dakika sürüyo zaten, öyle olsa 2 saat sürer rahat

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de İtalya'nın geçen yılki ve İspanya'nın bu yılki şarkısını çok beğeniyorum sadece eski sistemle (yani %100 halk oylamasında) o dereceleri alamazlardı, alamadılar da bunu biliyoruz. Bu yüzden %50 jüri sistemi geliştirildi demek istedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi daha çok açıklayıcı oldu bu.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jüri sistemi bu yıl Arnavutluk, İspanya ve İtalya'ya yaradı bence. Jüri olmasa ve o şarkılar ilk 10'a giremeseydi (Arnavutluk her türlü giriyorda ilk 5'e giremeyecekti.) çok üzülürdüm. Özellikle de İspanya'ya çok çok üzülürdüm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

%50 Jüri oylaması kurucu ülkeleri yarışmaya küstürmemek için ortaya çıkarılmış bir plan zaten. Geçen yıl İtalya'ya hediye edilen 2.lik gibi, bu yıl da İspanya'ya güzel bir hediye verilmiş anlaşılan. Acilen kaldırılmalı jüri, yoksa Eurovision daha da tiraj kaybedecek.

Bu açıdan bakınca da çok saçma ama. Birleşik Krallık bu sene jüri sonuncusu oldu, geçen sene halk oylamasında 5.yken jüride 22.ydi, bu sene Almanya'nın sıralamasını falan düşürdü jüri. Hani büyük ülkeler de istediklerinde gayet iyi yapabiliyorlar çok açık ve net.

Gizlenmiş İçerik

Jüriye ihtiyaçları yok, şarkıya ihtiyaçları var

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Engelberte Yapılan Haksızlığa Bişiy Demiyorum Zatennn İngiltere Uzun Bir Aradan Sonra KALİTELİ Bir Solist Muhteşem Bir Şarkı Göndermişti !! Ama Anlamıo Avrupa

Gizlenmiş İçerik

:icon_ohmygod:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu açıdan bakınca da çok saçma ama. Birleşik Krallık bu sene jüri sonuncusu oldu, geçen sene halk oylamasında 5.yken jüride 22.ydi, bu sene Almanya'nın sıralamasını falan düşürdü jüri. Hani büyük ülkeler de istediklerinde gayet iyi yapabiliyorlar çok açık ve net.

Gizlenmiş İçerik

Jüriye ihtiyaçları yok, şarkıya ihtiyaçları var

Dikkat edersen her yıl bir ülkeye veriyolar bu hediyeyi. Seneye Fransa, ondan sonra da Birleşik Krallık alır. Ben kesinlikle şarkıları beğenmediğimden değil, hatta ve hatta İtalya'nın o derecesine en çok sevinen bendim (özellikle İsveç'in o rezil şarkıyla 2. olmasını engellediği için havalara uçmuştum).

Fakat şöyle bir nokta var ki Eurovision'un geleceği için halka hitap etmesi gerek, böyle giderse büyük bir tiraj kaybedilecek. Son yıllarda halk oylamasıyla jüri oylaması arasındaki uçurumlar artmaya başladı gerçekten ve bu hiç de iyi değil. İnsanlar Eurovision'a SMS gönderirken 2 kere düşünecekler artık. Oylarımız ne işe yarıyor acaba? diye.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Jüri oylaması bu sene gerçekten çok boş olmuş. Geçen seneki gibi. 2009 - 2010 yıllarında iyi gitmişti oysaki. Ama şu son 2 yıldır cıvıttılar cidden. Geçen yıl cıvıtmalarını yılın kalitesizliğine bağlamıştım fakat bu yıl geçen yıla oranla daha kaliteli ve güzel bir yıldı. Cıvıtmamaları gerekirdi. Jüri yanlısıydım. Değilim demek istiyorum fakat televoting'de Fransa'yı 0 puanda gördükçe ortada kalıyorum. Bu yılın sonuçları birleşince daha iyi bence. Jüriyi ve halkı tek tek düşünürsek bir sürü açık var ama %50-%50 düşündüğümüzde bu açıklar biraz daha kapanıyor bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...