Ladadidej

Eurovision 2012 | Azerbaycan (Light Your Fire)

82 posts in this topic

logotype.png

2012 Eurovision Şarkı Yarışması, yarı finalleri 22 ve 24, büyük finali ise 26 Mayıs 2012 tarihinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılan 57. Eurovision Şarkı Yarışması'dır. 2011 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Eldar & Nigar'ın seslendirdiği "Running Scared" şarkısı ile birinci olan Azerbaycan, Eurovision Şarkı Yarışması kuralları gereği ev sahipliği yapmaya hak kazandı. Yarışmayı, Loreen'in seslendirdiği "Euphoria" adlı şarkıyla İsveç kazanmıştır. Her yıl olduğu gibi OAZD 21.00'de başlayan yarışmanın sunuculuğunu Eldar Kasımov, Leyla Aliyeva ve Nergiz Birk-Petersen üstlenmiştir. Karadağ, iki yıl aradan sonra yarışmaya tekrar katılmıştır. Polonya, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağını gerekçe göstererek yarışmadan çekilmiştir. Ermenistan, Azerbaycan ile olan siyasi gerginliği neden göstererek yarışmadan çekildiğini açıklamıştır.Yarışmaya 42 ülke katılmıştır.

Loreen - Euphoria

Edited by Mustafa

Sunuculardan, sahneye kadar berbat bir organizasyondu. Fransızcayı geçtim sunucuların kullandığı İngilizce orta-okul seviyesindeydi. Loreen'in kazanacağını en başından beri biliyorduk. Türkiye'nin diasporası kırıldı, kötü oldu. Amerika'da öğlen vakti Bülend Özveren'siz izlediğim için hiç haz alamadım yarışmadan, kötüydü benim için.

bende beğenmedim çok sönüktü oylama bölümünden bile zevk almadım

Favorimin kazandığı sınırlı organizasyonlardan birisiydi :siritma:

Sahne çok güzeldi ancak postcardlar berbattı,bir ara arkadaşlarla ''land of lands yazacak mı acaba'' diye geyik bile çevirdik :icon_ohmygod:

Şarkılar genel olarak çok iyiydi ama haksızlıklar çoğunluktaydı.Finalde Danimarka ve Türkiye'nin dereceleri düşüktü mesela.Yarıfinallerde ise Slovakya ve İsrail kesinlikle finale çıkmalıydı.

Guest Jeanne

Bir daha bana göre kötü şarkının olmadığı bir final olur mu bilmiyorum ama bu yıl 26 finalistte harikaydı... bu yüzden kim kazanırsa kazansın umrum dışı modundaydım :D farketmezdi yani.. zaten 42 şarkının toplam 2 tanesine katlanamıyodum 3 tanesi kötü geliyodu kalan 37si harikaydı benim için.

Bazı insanlar sadece dursun konuşmasın deriz ya Eldar onlardan biri bence

Favorimin kazandığı sınırlı organizasyonlardan birisiydi :siritma:

Sahne çok güzeldi ancak postcardlar berbattı,bir ara arkadaşlarla ''land of lands yazacak mı acaba'' diye geyik bile çevirdik :icon_ohmygod:

Şarkılar genel olarak çok iyiydi ama haksızlıklar çoğunluktaydı.Finalde Danimarka ve Türkiye'nin dereceleri düşüktü mesela.Yarıfinallerde ise Slovakya ve İsrail kesinlikle finale çıkmalıydı.

Land of land slkfkasjfsfkj qq

Bence eğlenceli bir yarışma zamanıydı. Temsilcimizden memnundum falan filan. Vee hak edilen bir 1.lik: İSVEÇ :D Euphooooriaaaaa :kalp:

1. Yarı Final berbattı çok sıktı...

2. Yarı Final güzeldi eglendik çok heyecanlandık ter döktük...

FİNAL Mükemmeldi.. Azerbaycan'dan bu kadarını beklememiştim...

BEN Tam anlamıyla muhteşemdim. Çok güzel izledim. Az mola verdim...

[align=center]Sunucular[/align]

[align=center]Leyla Aliyeva, Eldar Kasımov, Nergiz Birk-Petersen[/align]

[align=center]800px-Pht-Vugar_Ibadov_eurovision_%2826%29.jpg[/align]

[align=center]Mekan[/align]

[align=center]Baku Crystal Hall[/align]

[align=center]800px-024BakuCrystal.JPG[/align]