İçeriğe atla

Eurovision 2012 | Azerbaycan (Light Your Fire)

Ladadidej

Pinlenen İletiler

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

2012 Eurovision Şarkı Yarışması, yarı finalleri 22 ve 24, büyük finali ise 26 Mayıs 2012 tarihinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılan 57. Eurovision Şarkı Yarışması'dır. 2011 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Eldar & Nigar'ın seslendirdiği "Running Scared" şarkısı ile birinci olan Azerbaycan, Eurovision Şarkı Yarışması kuralları gereği ev sahipliği yapmaya hak kazandı. Yarışmayı, Loreen'in seslendirdiği "Euphoria" adlı şarkıyla İsveç kazanmıştır. Her yıl olduğu gibi OAZD 21.00'de başlayan yarışmanın sunuculuğunu Eldar Kasımov, Leyla Aliyeva ve Nergiz Birk-Petersen üstlenmiştir. Karadağ, iki yıl aradan sonra yarışmaya tekrar katılmıştır. Polonya, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağını gerekçe göstererek yarışmadan çekilmiştir. Ermenistan, Azerbaycan ile olan siyasi gerginliği neden göstererek yarışmadan çekildiğini açıklamıştır.Yarışmaya 42 ülke katılmıştır.

Loreen - Euphoria

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sunuculardan, sahneye kadar berbat bir organizasyondu. Fransızcayı geçtim sunucuların kullandığı İngilizce orta-okul seviyesindeydi. Loreen'in kazanacağını en başından beri biliyorduk. Türkiye'nin diasporası kırıldı, kötü oldu. Amerika'da öğlen vakti Bülend Özveren'siz izlediğim için hiç haz alamadım yarışmadan, kötüydü benim için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Favorimin kazandığı sınırlı organizasyonlardan birisiydi

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Sahne çok güzeldi ancak postcardlar berbattı,bir ara arkadaşlarla ''land of lands yazacak mı acaba'' diye geyik bile çevirdik

Gizlenmiş İçerik

Şarkılar genel olarak çok iyiydi ama haksızlıklar çoğunluktaydı.Finalde Danimarka ve Türkiye'nin dereceleri düşüktü mesela.Yarıfinallerde ise Slovakya ve İsrail kesinlikle finale çıkmalıydı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Bir daha bana göre kötü şarkının olmadığı bir final olur mu bilmiyorum ama bu yıl 26 finalistte harikaydı... bu yüzden kim kazanırsa kazansın umrum dışı modundaydım :D farketmezdi yani.. zaten 42 şarkının toplam 2 tanesine katlanamıyodum 3 tanesi kötü geliyodu kalan 37si harikaydı benim için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Favorimin kazandığı sınırlı organizasyonlardan birisiydi

Gizlenmiş İçerik

Sahne çok güzeldi ancak postcardlar berbattı,bir ara arkadaşlarla ''land of lands yazacak mı acaba'' diye geyik bile çevirdik

Gizlenmiş İçerik

Şarkılar genel olarak çok iyiydi ama haksızlıklar çoğunluktaydı.Finalde Danimarka ve Türkiye'nin dereceleri düşüktü mesela.Yarıfinallerde ise Slovakya ve İsrail kesinlikle finale çıkmalıydı.

Land of land slkfkasjfsfkj

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Bence eğlenceli bir yarışma zamanıydı. Temsilcimizden memnundum falan filan. Vee hak edilen bir 1.lik: İSVEÇ

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Euphooooriaaaaa

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

1. Yarı Final berbattı çok sıktı...

2. Yarı Final güzeldi eglendik çok heyecanlandık ter döktük...

FİNAL Mükemmeldi.. Azerbaycan'dan bu kadarını beklememiştim...

BEN Tam anlamıyla muhteşemdim. Çok güzel izledim. Az mola verdim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

[align=center]Sunucular[/align]

[align=center]Leyla Aliyeva, Eldar Kasımov, Nergiz Birk-Petersen[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]Mekan[/align]

[align=center]Baku Crystal Hall[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

2012 Azerbaycan , 2011 Almanya'ya oranla çok daha iyiydi . Sahne , ışıklar , ses , arena gayet hoştu .Postcard'lar çok uyduruk geldi sadece .Bir kaç tane sevmediğim şarkının dışında güzel bir ev sahipliğiydi . Yukarıda iki arkadaşın söylediği şeylere katılıyorum . Sunucuların İngilizceleri berbattı ve Eldar konuşmasın sadece orada dikilsin . (:

Özetle hoş bir organizasyon oldu . 2013 daha güzel olacaktır umuyorum .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...