İçeriğe atla

fantastik Atiye (The Gift)

Cem

Pinlenen İletiler

Atiye

Gizem

Atiye

Hakkında

• Yayınlanma Tarihi

• IMDB Puanı

7,5
  • Tür

• Gizem
    • Dram
    • Bilim Kurgu & Fantazi
  • Fragman

Atiye

Gizem

Genel Bakış

Atiye, genç ve güzel bir ressamdır. Ailesi ve sevgilisi Ozan’la mutlu bir hayatı olan Atiye, dünyanın en eski tapınaklarından olan Göbeklitepe’ye bir ziyaret gerçekleştirir. Atiye’nin bölgede yaptığı gezi sırdasında, Erhan adındaki bir arkeolog, Atiye ile Göbeklitepe arasında mistik bir bağlantı olduğuna dair bir sembol keşfeder. Bu olayın peşini bırakmayan ve irdelemeye başlayan Atiye, geçmişin izlerini de bulmaya çalışır ve kendisine bambaşka bir yol çizer. Atiye, geçmişi kovaladıkça ve yeni detaylara ulaştıkça, geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani olayları birbirinden ayırt edememeye başlar.

Fragman

Oyuncular

• Beren Saat
    Beren Saat
    Atiye
  • Mehmet Günsür
    Mehmet Günsür
    Erhan
  • Melisa Şenolsun
    Melisa Şenolsun
    Cansu
  • Civan Canova
    Civan Canova
    Mustafa
  • Tim Seyfi
    Tim Seyfi
    Serdar
  • Metin Akdülger
    Metin Akdülger
    Ozan

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

ATİYE

Bir Netflix dizisi.

Şengül Boybaş'ın “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, genç ve güzel bir ressam olan Atiye adındaki bir kadının mistik hikayesini konu ediyor. Ailesi ve sevgilisi Ozan ile mutllu bir yaşamı olan Atiye'nin hayatı, bir gün dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’ye gerçekleştirdiği ziyaretle bambaşka bir hal alır. Atiye'nin bölgede yaptığı gezi sırdasında, Erhan adındaki bir arkeolog, Atiye ile Göbeklitepe arasında mistik bir bağlantı olduğuna dair bir sembol keşfeder. Bu gizeml olayın peşine düşmeye karar veren Atiye, kendisine bambaşka bir kapı açan bu antik tapınakta geçmişini aramaya başlar. Atiye, geçmişin kapılarını araladıkça, geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulamaya başlar.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/monthly_2020_01/atiye2.jpg.a5a6f7c2596874e335c08ec1abdaebeb.jpg">

Oyuncular: Beren Saat, Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun, Metin Akdülger, Meral Çetinkaya, Başak Köklükaya, Cezmi Baskın, Civan Canova

Sezon Sayısı: 3 
Bölüm Sayısı: 24 
İlk yayınlanma zamanı: 27 Aralık 2019

Son yayınlanma zamanı: 17 Haziran 2021
Çekim yeri: İstanbul/Şanlıurfa, Türkiye
Bölüm Süreleri: 40-50 dk.

zuhre.png

FRAGMAN

IMDB Puanı: 7.1

• Beğendim 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben beğendim ama 8 bölüm boyunca her şeyin aşırı gizli kalması olmamış. Erhan'ın babası ne bulmuş Atiye ne gördü en ufak bir bilgi yok. 2.sezon izlensin diye iyi kasmışlar. Başardılar mı başardılar :D 2.sezonu da izlerim

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

Ben 2. sezonu da çok beğendim. Çok saçma kısımlar da vardı tabi şöyle bırakıyorum:

Herkes her yere çok çabuk ulaşıyodu. Bu büyük saçmalıktı bence. Ozan'ın annesi, Ozan öldükten sonra Atiye'yi bulmaya Göbeklitepe'ye resmen ışınlandı :h Atiye de beş parasız bir şekilde tüm İstanbul'u 50 kere talan etti :h  

Atiye ile Erhan en son sahnede buluştuklarında Atiye, insanlığı kurtarmak amacıyla Erhan'ın olduğu evrene gitmedi, peki neden Erhan Atiyeyle gitmiyo :h 

Ayrıca yeni evrende yeni Erhan öldürüldü, öldükten sonra eski evrendeki hali olarak canlandı ve Atiye'yi bulmaya gitti. Buralar da baya karmaşıktı. Kim öldü kim kaldı, kim hangi evrende? Bu geçişler neye göre oluyo? Asla oturmamış bunlar. Ha zaten bu türün yabancı örnekleri de böyle karmakarışık. Diziyi ilgi çekici yapan da bu zaten. 

Son olarak eski Ozan'ın bazı planları var gibi duruyo, bu da yeni sezonun da geleceğini gösteriyo hissim. Bekliyorum merakla :icimgecmis:  

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...