İçeriğe atla

Zeljko Joksimovic Fan Club

NJLS

Pinlenen İletiler

[align=center]Zeljko Joksimovic[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
[/align]

[align=center]Genel Bilgiler[/align]

[align=center]Doğum Adı:Željko Joksimović

Doğum Tarihi:20 Nisan 1972

Doğum Yeri:Sırbistan / Belgrad

Uğraşları:Şarkıcı, Besteci

Etkin yılları:1999 - Günümüz

Tarzlar:Pop, Folk, Rock

Resmî sitesi:

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
[/align]

Željko Joksimović (Sırp: Жељко Јоксимовић; 20 Nisan 1972, Belgrad), Sırp şarkıcı ve besteci. 2004 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Sırbistan-Karadağ'ı "Lane Moje" adlı şarkı ile temsil eden şarkıcı ikincilik elde etmiştir. 2006 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Bosna-Hersek'e üçüncülük kazandıran Hari Mata Hari grubunun seslendirdiği "Lejla" adlı şarkının ve 2008 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Sırbistan'a altıncılık kazandıran Jelena Tomašević'in seslendirdiği "Oro" adlı şarkıların bestecisidir. 2008 yılında Belgrad'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nın sunuculuk görevini üstlenmiştir. Son olarak "Ljubavi" albümüyle Balkanlar'ın en iyi sanatçılarından biri olduğunu göstermiştir. Avrupa'nın çeşitli yerlerinde özellikle Balkanlar'da büyük konserler vermektedir. Son olarak 2010 yılında Saraybosna'nın en büyük stadyumu olan Asim Ferhatović Hase Stadyumu'nda 80.000 kişilik konsere imzasını atmıştır.Bu yılın ilk aylarında Jovana Jankovic ile Maldivlerde dünya evine girmiştir.Aynı zamanda ilk eşinden Mina adında 17 yaşında bir kızı bulunmaktadır.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleştirilecek olan 2012 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Sırbistan adına yarışacağı 18 Kasım 2011 tarihinde duyuruldu.Ve yarışmayı 214 puan ile 3. olarak tamamladı.

[align=center]Albümleri[/align]

[align=center]1999 - Amajlija

2001 - Vreteno

2002 - 111

2005 - IV

2009 - Ljubavi[/align]

[align=center]Canlı Albümler[/align]

[align=center]2008 -Željko Joksimović - Beogradska Arena Live[/align]

[align=center]Derleme Albümler [/align]

[align=center]2003 - The Best Of Željko Joksimović

2007 - Platinum Collection [/align]

[align=center]Single'lar[/align]

[align=center]2004 - Željko Joksimović - Leđa o leđa

2004 - Željko Joksimović - Lane moje CD+DVD

2004 - Željko Joksimović - Lane moje/Goodbye

2005 - Željko Joksimović & Tamee Harrison - I live my life for you

2007 - Željko Joksimović - Devojka

2007 - Željko Joksimović - Nije do mene

2008 - Željko Joksimović - Ono nase sto nekad bejase[/align]

[align=center]Düetleri[/align]

[align=center]2002 - Haris Džinović - Šta će meni više od toga

2005 - Dino Merlin - Supermen

2005 - Tamee Harrison - I Live My Life For You

2010 - Miligram -Libero[/align]

[align=center]Soundtrack'ler:[/align]

[align=center]2005 - Ivkova slava, (Željko Joksimović, Jelena Tomašević & Nikola Kojo)

2009 - Ranjeni Orao[/align]

[align=center]Diğer Çalışmaları:[/align]

[align=center]2003 - Toşe Proeski - Şarkı: Cija Si - Besteci: Željko Joksimović, Albüm: Den Za Nas/Dan Za Nas

2005 - Nava Medina - Şarkı: Malah Shomer - Besteci: Željko Joksimović

2006 - Hari Mata Hari - Şarkı: Lejla - Besteci: Željko Joksimović, Albüm: Lejla

2007 -Toşe Proeski - Şarkı: Nesanica - Besteci: Željko Joksimović, Albüm: Igra Bez Granica

2008 - Jelena Tomašević - Şarkı: Oro - Besteci: Željko Joksimović, Albüm: Oro

2008 - Elefterya Arvanitaki - Şarkı: To Telos mas Des - Besteci: Željko Joksimović, Albüm: Mirame Un [/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk albüm: Amajlija

Zeljko ilk albümü olan "Amajlija" yı 1999 yılında henüz 27 yaşındayken piyasaya sürmüştür.Albümdeki en sevilen şarkılar :

Amajlija

Pesma Sirena

Telo Vreteno

Albümle aynı adı taşıyan Amajlija şarkısının klibi :

Gizlenmiş İçerik

ve şarkı sözleri : (İngilizce çevirisi ile birlikte)

Ti ni malo nemaš srama

You've no shame at all

Pitaš mislim li o nama ponekad

you ask if I ever think about us

Brojiš moje nove bore

you count my new wrinkles

Pitaš kojoj ime tvoje dao sam

and ask me which one I've given your name to

Drugi nek' ti sudi

Let another guy judge you

i lažno nek' te ljubi

and kiss you falsly

i proćićeš i ti kao ja

and you'll go through what I went

Lepa si k'o boginja

You're as beautiful as a goddess

Lepa ali neverna

beautiful but unfaithful

Loš a si amajlija

you're a bad amulet

Jednom si me ranila

You wounded me once

i u crno zavila

and damned me

Nećeš više nikada

you won't do it again

Jedan život, to je malo

One life, that's too little

dobar deo već sam dao uzalud

I've already given a good part of it in vain

Tebi koja nisi vredna

to you, who isn't worthy of

nikoliko suza jedna za tobom

my tears for you

Drugi nek' ti sudi

Let another guy judge you

i lažno nek' te ljubi

and kiss you falsly

i proćićeš i ti kao ja

and you'll go through what I went

Amajlija şarkısının İngilizce , Fransızca , Yunanca , İtalyanca , Rusça ve Ukraynaca olmak üzere tam 6 dilde versiyonu bulunmaktadır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2010 yılında Bulgaristan'ın Sofya kentinde düzenlenen 'Balkan Müzik Ödülleri' töreninde Zeljko , "Balkanların En İyi Erkek Sanatçısı" ödülünü aldı

Gizlenmiş İçerik

Bulunduğu kategorideki diğer adaylar arasında ;

*Murat Boz(Türkiye)

*Toni Storaro(Bulgaristan) bulunuyordu.

VE ÖDÜL TÖRENİNDE LJUBAVİ(Türkçe:Aşkım) ADLI ŞARKISINI SESLENDİRDİ:

Gizlenmiş İçerik

"2009 Yılında Balkanların En Sevilen Şarkısı" Anketinde de Ljubavi adlı şarkısıyla 37 oy toplayarak 1. oldu.

1 Serbia / Željko Joksimovic - Ljubavi (37)

2 Albania / Flori Mumajesi - Playback (31)

3 Romania / Akcent - That's My Name (23)

Ödül töreninden birkaç fotoğrafı :

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zeljko , Belgrad'da düzenlenen 2008 Eurovision Şarkı Yarışmasında şuanki eşi olan Jovana Jankovic ile birlikte sunuculuk yapmıştı:

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

nihayet bir yorumla zeljko seven çıktı diyordum ama yanılmışım "zelişko" ne yaa

Gizlenmiş İçerik

:haha:

Gizlenmiş İçerik

:haha: azcık emeğe saygı arkadaşlar ya o kadar uğraşıyorum

Gizlenmiş İçerik

:f04: duyun beniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

EVSAHİBİ OLDUĞUMUZ EUROVİSİON ŞARKI YARIŞMASI ,YIL 2004 ve ZELJKO'NUN "İSTANBUL HATIRALARI"

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gizlenmiş İçerik

Zeljko twitter'da kitabını paylaştı

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zeljko , Game of Thrones/A Clash of Kings (Taht Oyunları/''Kralların Çarpışması'' ) adlı bu 1000 küsür sayfalık kitabı okuyor

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bizler kiiiii Zeljko'nun Turkish Angels'larıııı

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Aslında toplam 10 kişiyiz ama buraya ancak 7 kişi sığabildi

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Gizlenmiş İçerik

Zeljko , 2004 yılında İstanbul'da düzenlenen 49.Eurovision Şarkı Yarışmasında ülkesi Sırbistan (o zamanlar Sırbistan-Karadağ idi) adına yarışmış ve tam 263 puanla,yani o yılın birincisi Ruslana'dan sadece 17 puan farkla 2. olmuştur.İlk yarı finalde ise yine aynı puanla 1.olmuştu.Lane Moje , yani Türkçe anlamı ile "Canım Benim"..İşte şarkının Türkçe çevirisi :

Kad na te pomislim

Seni düşündüğümde

Bojim se da te opet zavolim

Sana tekrar aşık olmaktan korkuyorum

U modre usne zabijem zube da pravu bol zaboravim

Asıl acımı unutmak için dişlerimi mor dudaklarıma batırıyorum

Lane moje ovih dana

Bugünlerde canım benim

Vise i ne tugujem

Artık üzülmüyorum da

Pitam samo da l' si sama ljude koje ne cujem

Sadece gördüğüm insanlara sen yalnız mısın diye soruyorum

Lane moje nocas kreni

Bu akşam git canım benim

Nije vazno bilo s kim

Kimle olduğunun önemi yok

Nadji nekog nalik meni

Bana benzeyen birini bul da

Da te barem ne volim

Bari seni sevmiyim

(Nek' neko drugi kose ti ljubi, da tebe lakse prebolim)

(Saçlarını başkası öpsün ki seni daha kolay unutayım)

Lane moje ovih dana

Bugünlerde canım benim

Vise i ne tugujem

Artık üzülmüyorum da

Pitam samo da l' si sama ljude koje ne cujem

Sadece gördüğüm insanlara sen yalnız mısın diye soruyorum

Lane moje nocas kreni

Bu akşam git canım benim

Nije vazno bilo s kim

Kimle olduğunun önemi yok

Nadji nekog nalik meni

Bana benzeyen birini bul da

Da te barem ne volim

Bari seni sevmiyim

Da te vise ne volim

Artık seni sevmiyim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeteneği o zamanlardan belliymiş maşallah elinde akordiyonu..Adam olcak çocuk kendisini 4 yaşında belli etmiş yani!

Gizlenmiş İçerik

4 yaşında ama şu bakışlardaki anlama bir bakın

Gizlenmiş İçerik

Yıl 1977 ve Zeljko 4 Yaşında : (merak edenler izleyebilir

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Arkadaşlar abartmadan gülmek serbest

Gizlenmiş İçerik

(bende tutamadım kendimi elinizde bardak varsa şimdiden yavaşça bırakın benim gibi ekrana püskürmeyin

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

)

işte Zeljko ile ilk eşinin düğünlerinden bir fotoğraf :

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bravo arkadaşlar emeğe saygınıza hayran kaldım okuyup okuyup geçin görmüyorum ya ben okuyun kapatın

Gizlenmiş İçerik

:siritma:

Gizlenmiş İçerik

:siritma: çok saygılısınız

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> :D

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben Zeljko'yu severim de...sen bir başka sevmişsin adamı

Gizlenmiş İçerik

sevgi değil aşk benimkisi..

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...